Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Tukaj je bilo tisto, kar sem naredil v manjšem obsegu;
1. Raztopini IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml, H2O 400ml)(1200ml)) sem dodal 2000ml bučko.
2. NaBH4 (116 g) smo dodali naenkrat in začeli mešati.
3. P2NP (67 g) je bil dodan v majhnih obrokih, tako da temperatura zmesi ni presegla 60 *С.
4. CuCl2 (7 g) v vodi (13 ml) je bil dodan počasi po kapljicah, tako da temperatura zmesi ni presegla 80 *С.
5. Nato smo reakcijo z zunanjim ogrevanjem 30 minut refluksirali pri 80 °C.
6. Raztopina se dekantira in filtrira od reakcijskih odpadkov ter prelije v separacijski lijak.
7. Reakcijski zmesi smo dodali 25-odstotno vodno raztopino NaOH (533 ml) in ločili faze.
8. Spodnjo plast odcedimo v veliko čašo in zberemo zgornjo organsko plast.
9. Vodno fazo smo nato prenesli v separacijski lijak in jo ekstrahirali s 500 ml IPA.
10. IPA je bil izparevan po 3/4, polovica mlečne proste baze in polovica IPA.
11.IPA in freebase smo raztopili v 130 ml acetona.
12.ortofosforna kislina je kapljala do pH - 6 (ob stalnem mešanju).
13.Mešanica je bila za 12 ur postavljena v zamrzovalnik.
14.Po kristalizaciji smo suspenzijo filtrirali in izpirali s suhim hladnim acetonom, dokler aceton ni čist.
15.Aceton iz izpiranja in zmes ipa/aceton smo dali nazaj v zamrzovalnik za nadaljnje obarjanje.
16. Postopek se ponovi, dokler ni več oborine, da dobimo 60-70 % visokokakovostnega amfetamina, ker je v mešanici več acetona, bo morda treba kapniti še nekaj kisline, da se zniža, vendar ne preveč, saj je aceton ph7.

Tukaj je fotografija nekaterih posušenih kamnov iz paste, ostalo je suh prah, ki ga je treba zmešati, saj je premočan zame in moje prijatelje.
Morda bom posodobil recept in napisal članek za male domače kemike, saj je veliko načinov, kako bi bilo to mogoče izboljšati.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 514

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
to ni metamfetamin , ali lahko od tu napišete, kako ga narediti za kristalni metamfetamin
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Katero metodo uporabljate za pretvorbo te bele paste v kristal
d-metamfetamin?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ali lahko CuCl2 zamenjam s CuSO4. to sem prebral na redditu in idk, če je to mogoče, vendar mislim, da da bc Cu(II) imam prav?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Da, morali bi znati. Čeprav imam sam težave s to sintezo, zato bi morda moral namesto tega poskusiti s CuCl2. Vendar je veliko dražji in veliko manj dostopen
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" Če želite biti natančni, morate številko za CuCl2.2H2O pomnožiti z 1,5, da dobite pravo količino CuSO4.5H2O."

Ali je to 1,5-kratno množenje resnično na kateri koli ravni? Od majhnih do industrijskih?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
moj izračun na podlagi metode p2np nabh4 za amfetamin
IPA 40-50 ml
H2O 12,5 ml
NaBH4 3,5 g
P2NP 2 g
CuCl2 +-0,2 g 9,675 H2o
NaOH (25-odstotna vodna raztopina) 16 ml
Aceton (suh) 5-10 ml
Najprej dodam ipa in h2o in mešam 2 minuti, nato dodam p2np, nato raztopim 0,200 mg bakrovega klorida v 5 ml vode in ga dodam, vendar se temperatura ne poveča.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Koliko ml bakrovega klorida 200 mg bom raztopil v vodi in dodal 1 ml? Najprej dodam ipa in vodo, nato dodam nabh4, nato dodam p2np, tako da ne preseže 60 stopinj, temperatura se poveča, ko pa dodam bakrov klorid 200mg, se temperatura ne poveča, raztopim ga v 5ml vode in ga dodam, reakcijo izvedem s steklenim balonom 2lt s 3 vratci.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Ko sem prvič poskusil s to reakcijo, je delovala popolnoma brezhibno. Ob uporabi istega vsega in ponovni kristalizaciji p2np, tako da je bil svež, pa še naprej ne uspeva, ne glede na to, kaj naredim. Vedno znova dobim zelo čist bel prah, ki ni enak kot prvič. Ima skoraj rahlo sadni vonj in tik pred dodajanjem žveplove kisline, ko je deloval, je bila tekočina zlate barve, vsakič po tem pa je zelo čista. Mislim, da delam nekaj narobe z dodajanjem p2np v prvih korakih. Ali obstaja najdaljši čas, ko ne sme sedeti in zmanjševati? Vem, da v videoposnetku piše, da naj bi dodajanje vsega p2np trajalo približno 6 ur, zato domnevam, da je do takrat varno. Vem, da je ob prvem postopku, ko sem dodajal zadnji košček p2np, prenehalo reagirati na dodajanje p2np, medtem ko je vsakič po tem še vedno rahlo eksotermično reagiralo in mehurčkalo. Ne vem, kaj bi lahko bila razlika med prvim in vsakim drugim primerom. Morda ima kdo kakšen trik ali pa se mu je že kdaj zgodilo, da se mu je zalomilo tako kot meni. Hvala,
 

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 30, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko alkohol po izhlapevanju ponovno uporabimo? Ali pa je zaradi zadnje uporabe v reakcijah nastala acetropična zmes (88 %ipa/12 %h2o)?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Lahko poskusite ... zagotovo bi moral biti destiliran, saj ima barvo. Nekaj je v njem.... Imam nekaj težav s svojim in upam, da bo kdo videl te objave in vedel, kaj se dogaja. Prvič sem ga naredila popolnega.... lepo svetlo zagorel... močni učinki. Naslednjič in vsakič znova je končni sulfat, ki ga je treba filtrirati, zelo bel z vonjem po sadju ? Skoraj ima rahlo rožnato huhe. Zelo šibki učinki. Predvidevam, da je preveč ali premalo reduciran? Ali kdo ve, katera je prava? Ali kaj bi to lahko povzročilo? Predolgo ali premalo dolgo? Temperatura....katera je bila ohranjena v liniji? Mislim, da ob branju patenta dajo vse p2np v približno 10 minutah in ga pečejo z bakrom 20 minut, pri čemer pravijo, da zmanjšani donosi po 30 minutah. Izgleda, kot da je varen, vendar ni... Torej, preveč ali premalo zmanjšan, da lahko to stvar popravim.... hvala vsem.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ali je to mogoče narediti v kovinskem loncu za domače kuhanje brez refluksa ali bodo izgube prevelike?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
NaOH bo poškodoval vaš lonec. Topilo izhlapeva brez povratnega kondenzatorja.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ali veste, kako odstraniti vonj po acetonu ali kaj drugega lahko uporabite?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Aceton bi moral sčasoma izhlapeti. Enakomerno ga razporedite po posodi za sušenje (razbijte morebitne grudice) in moral bi se posušiti v približno 1-2 dneh.

lahko ga postavite v vakuumsko komoro, da pospešite postopek, ali pa ga segrejete na bučki in potegnete vakuum za hitrejše tehnike
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko HNO3 uporabimo za padec PH
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
V tem koraku bi se izognil uporabi oksidacijskih kislin. Vtamin C bo deloval, askorbinska kislina in tudi ta je redukcijsko sredstvo, zato ni težav.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Tako je bilo narejeno, vendar na koncu pri vakuumiranju nič ne pride ven, uporabil sem 85 % acetona in 85 % fosfokisline. Amph olje je ostalo 20 ur pri sobni temperaturi, dokler nisem našel kisline, kje bi lahko bila težava?
 

Attachments

  • yqxp5rul3V.jpg
    yqxp5rul3V.jpg
    5 MB · Views: 158
  • 9k0PQzpjMJ.jpg
    9k0PQzpjMJ.jpg
    8.3 MB · Views: 168
  • o9wGC4rBfR.jpg
    o9wGC4rBfR.jpg
    8.1 MB · Views: 163

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, 85 % acetona in 15 % katerega topila????
Ali lahko jasno opišete, kaj ste naredili, s čim več podrobnostmi. To nam bo pomagalo najti vašo napako.
 
View previous replies…

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dodal sem p2np počasi v petih urah v ipa/vodo in nabh4 , vzdrževal temperaturo pod 60c, dodal cucl2 in vzdrževal temperaturo na 76-80c 30min (ne vem, ali sem dal dovolj cucl2, vendar je postalo temno na začetku) Vzel sem tekočino in dodal NaOH vanjo (nisem preveril, ali je ph 11 ali več), nato sem vzel zgornjo plast, nato sem najprej poskusil zmanjšati pH s tekočino vit C , vendar to sploh ni delovalo danes sem našel (20 ur vode pri sobni temperaturi) fosfo kislino 85% in zmanjšal pH na 6. Nimam pojma, kaj so ti 15 % v acetonu ni napisano. Naslednji teden bom poskusil z 99 % in brez vit C. Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
Torej ste se odločili, da boste izdelali amfetaminski askorbat?
Ste izparili topilo?

Kako ste izmerili količino CuCl2? Ste ga samo približno dodali? Kot sol med kuhanjem?
 

arianasdad

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Kako hud je vonj, rad bi naredil majhno do srednje veliko serijo v svoji garaži, moji sosedje so precej blizu, če je hud, ali bi šotor za gojenje z ogljikovim filtrom sploh pomagal ali obstajajo kakšne druge preproste rešitve.
 

arianasdad

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
z majhno do srednjo količino mislim na serijo 10 g, če to pomaga
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
Lahko poskusite 3-5g serijo in gonna ugotoviti, da. Če imate dobro filtriran pretok prezračevanja, bo vse v redu.
 
Top