Krystalizacja mefedronu (4MMC)

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Oto zdjęcie kryształów pod tym linkiem.
 

Attachments

  • osIgNrLJ6Z.jpg
    osIgNrLJ6Z.jpg
    2.5 MB · Views: 371

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
otrzymujesz taki kryształ, ponieważ twój proszek był czysty od brudnego nie możesz otrzymać takiego kryształu....:)
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
a to jest inna metoda. rozpuść 4-mmc w wódce 1g na 2,5ml. i zapomnij o roztworze na 4-5 tygodni w temperaturze pokojowej. wódka wyparuje, kryształy pozostaną w pojemniku.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
można użyć 1,7 ml wody i też jest ok
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
temperatura ujemna nie jest warunkiem koniecznym. to samo można zrobić w temperaturze +20C. ale im wyższa temperatura w pomieszczeniu, tym więcej 4-mmc pozostanie w roztworze macierzystym. w temperaturze -8C prawie wszystkie 4-mmc wypadną z roztworu. w temperaturze +20C około 70% wypadnie, około 30% pozostanie w wodzie. ale co stoi na przeszkodzie, aby odpędzić wodę i uzyskać pozostałości 4-mmc, a następnie powtórzyć proces krystalizacji ponownie?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
I was test now your way from dirty powder.we will see for 24h how to get.
 

Attachments

  • VvS8idPAgM.jpg
    VvS8idPAgM.jpg
    4.1 MB · Views: 134

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@G.Pattong Zgodnie z obietnicą skrystalizowałem omawiany tutaj sposób i oto rezultat.

Ponownie umyłem produkt i zamierzam powtórzyć proces krystalizacji.
 

Attachments

  • AXEwp8KWkl.jpg
    AXEwp8KWkl.jpg
    1.2 MB · Views: 283

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
ponieważ twój proszek był brudny i dostałeś go, zrobiłem również tym razem brudną formę, jestem pewien, że dostałem to samo, ale mieszałem wodę z acetonem, ale woda, której używałem bardziej jak aceton.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Witam wszystkich!

Jak mogę skrystalizować gotowy wodny roztwór mef przy użyciu NaCl, jeśli początkowo nie miałem mąki? Powiedzmy, że mam bazę mef w dichlorometanie i zamierzam ją zakwasić w nadmiarze wody 135 ml na 100 mef, jednocześnie rozpuszczając mef w wodzie - nie wrzucam mef do mąki, tylko od razu do wody

Na jakim etapie dodać NaCl i w jakich proporcjach. Według górnego doświadczenia autor podaje 23 gramy na 100 gramów mef, ale on ma 100 gramów mef rozpuszczonych w 100 ml wody. A moje utlenianie zachodzi przy ilości 135 ml na 100 g produktu.

Jak długo tworzą się kryształy w metodzie z roztworem soli NaCl? Jakiej wielkości frakcje są uzyskiwane? Jak długo produkt powinien być przechowywany w zamrażarce? Czy czas ekspozycji wpływa na wielkość kryształu?

Dziękuję wszystkim!
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
Na dcm nie da się tego zrobić w ten sposób, trzeba użyć wody w procesie zakwaszania, a następnie użyć np. ipa do natychmiastowego rozpoczęcia procesu krystalizacji. Naci nie jest w ogóle potrzebne, to bzdura. i nie można zamrażać bo kryształ nie wyjdzie w postaci szkła tylko krystalicznego proszku.
 
View previous replies…

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Dzięki za odpowiedź. Używam acetonu lub etanolu. Jakie są warunki zamrażania, aby uzyskać duże kryształy z wydajnością 1 do 1? Powiedzmy, że mam wodną warstwę mefedronu, rozcieńczoną acetonem lub alkoholem - jak wtedy lepiej zamrozić? Jeśli natychmiast zanurzysz -18 w zamrażarce, otrzymasz drobny krystaliczny proszek. Jak zatem szybko uzyskać duże kryształy? Teraz uzyskuję duże czyste kryształy tylko wtedy, gdy roztwór odparuje, ale to długi proces
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
Jakiego rodzaju kryształy chcesz uzyskać? Możesz użyć formy igieł, ale nie używaj zamrażarki i trwa to 24 godziny, ale nadal część roztworu musi zostać odparowana, aby odzyskać resztę produktu.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Cześć bracie. Teraz otrzymuję takie kryształy tylko przez odparowanie. Ale nie jestem zadowolony z czasu, jeśli warstwa jest duża. Mówisz, że możesz odparować 50%, a następnie włożyć do zamrażarki - czy kryształ, który wypadnie z pozostałej części roztworu, będzie silny, czy będzie to tylko niewielka frakcja, podczas gdy duże kryształy już istnieją po odparowaniu.

Czy jest sposób na wyhodowanie kryształów kamieni, jeśli 1 kg mef rozpuści się w wodzie 1300 \ acetonu 200. Nie ma sprzętu do odparowania - jak zamrozić od razu i czy będzie to wygodne?
 

Attachments

  • 3vyR5TDnlJ.jpg
    3vyR5TDnlJ.jpg
    634.5 KB · Views: 246

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Nie mogę zakwasić dichlorometanu mniejszą ilością wody, ponieważ po utlenieniu mniejsza ilość wody po prostu nie usunie całego mef z dichlorometanu. Czy masz rozwiązanie na utlenianie do warstwy wodnej z różnymi proporcjami?
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Witam wszystkich, bracia! Poproszę o pomoc w uzyskaniu informacji na temat krystalizacji mefedronu z warstwy wody na różne sposoby. Odparowanie z wody zostało już przetestowane - to długa droga, nie ma jeszcze wyparki obrotowej, więc potrzebujemy szybszych metod bez strat
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
298
Points
63
Czy ktoś próbował awaryjnej metody zamrażania za pomocą suchego lodu (CO₂)?
Jeśli ktoś ma taką możliwość, prosimy o wypróbowanie tej metody i opublikowanie wyników tutaj.
Metoda:
Stosunek wody/4 mmc wynosi 1 mL/1 g. Rozpuść 4 mmc w wodzie i doprowadź do wrzenia. Można dodać 200 ml IPA na 1 litr roztworu.
Umieść plastikową butelkę o pojemności 2 l wypełnioną ~500 ml w wiadrze z suchym lodem. Zamiast płynu szybko utworzy się kryształ. Aby go wydobyć, delikatnie rozetnij butelkę. Następnie kryształ należy wysuszyć suchym powietrzem.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Jak mogę uzyskać kryształy o takim kształcie? To jest zdecydowanie zamrażanie, a nie parowanie! Jakie są proporcje? Jak uzyskać je natychmiast z warstwy wody, jeśli początkowo nie było mąki? Jaki rodzaj rozpuszczalnika dodać - jestem gotów kupić wszystkie te informacje, jeśli jest gotowy wynik!
 

Attachments

  • bpxRYXT1D7.jpeg
    bpxRYXT1D7.jpeg
    382.7 KB · Views: 262

leon

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 3, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Cześć wszystkim!
Jeśli mój 4mmc nie jest ładny biały lub szklany, wrzucam zimny aceton i zostawiam tam 2 godziny?
W innym przypadku mam szkło, ładny kryształ, ale znajduję małe brązowe plamki w górnej warstwie. w czym problem?
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
A co z rozpuszczeniem 4mmc w metanolu i niewielkiej porcji acetonu?
 

noMercyy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Witam, czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego kryształy 3cmc wybielają się z czasem? (w tym przypadku 2-3 dni po rekrystalizacji) I czy jest jakiś pomysł, jak temu zapobiec lub sprawić, by był stabilny / trwały bez wybielania?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
4mmc hcl
Wytworzony kryształ 1 dzień temp. pokojowa
woda+aceton
Trzeba wysuszyć i umyć i jest gotowy do sprzedaży.
$!$ życzę miłego weekendu:)
Dzięki bb gate za to forum
Viva la Balkania.
Zrobiłem podobny kryształ p2np.
 

Attachments

  • IJMDqmxYcd.jpg
    IJMDqmxYcd.jpg
    6 MB · Views: 408
Last edited:

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
Teraz wygląda na to, że ten Total trwał 2 dni.
 

Attachments

  • 5wMGZBl9yR.jpg
    5wMGZBl9yR.jpg
    5.7 MB · Views: 416
Top