Question Sikertelen 4mmc szintézis, segítségre van szükségem

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
41
Reaction score
3
Points
8
Kérjük, olvassa el és segítsen

Először is 4mp -> 2b4mp

Az általam használt vegyi anyag

4-metilpropiofenon
Hidrogén-bromid 46-48%
Hidrogén-peroxid 37%
Nátrium-hidrogénkarbonát

(Ezt a szintézist követtem - https://bbgate.com/threads/preparation-of-2b4mp-precursor-for-mephedrone.7042/ )

Hogyan csináltam -
Először 50ml 4mp-t adtam a lombiküvegbe, majd 40ml 48%-os brómsavat adtam hozzá, elkevertem, majd lassan cseppenként 18 ml hidrogén-peroxidot 37%-ot adtam hozzá, miközben kevertem az oldatot.
Ezután hideg vizet adtam hozzá
Majd leszűrtem a kristályt.
Ezután a kristályt szódabikarbónás vízzel mostam, majd megszárítottam a kristályt.

Így nézett ki


D54swG7eYM


Aztán 2b4mp -> 4mmc

Ezt a szintézist követtem -(https://bbgate.com/threads/the-simplest-recipe-for-crystal-mephedrone.7031/)

Használt vegyszer -
2b4mp* - 50gg
Benzol - 100ml
Metilamin 40% - 70ml
Sósav - 20ml
Hűtött száraz aceton - -

Hogyan csináltam -
Hozzáadtam 100 ml benzolt a lombikba, majd hozzáadtam 50g 2b4mp-t a lombikba, keverem, amíg feloldódik, majd lassan hozzáadtam 70ml metilamin 40% -ot a lombikhoz, lezártam a lombik fedelét és 2 órán keresztül megnetikus keverővel kevertem, majd 6 óra után úgy éreztem, hogy elaludtam 6 óra után ismét 2 órán keresztül kevertem, Ezután még 2 órán keresztül kevertem, a keverék mostanra zöld lett, ezután adtam a keveréket, mint minden 2 órában 30 percig kevertem, amíg 20 órát nem töltöttem, a keverék még mindig zöld volt.

(Nem használtam a fűtési módszert)


2P9JsVNeR5




Ezután az oldatot az elválasztó tölcsérbe öntöttem és hozzáadtam 500 ml meleg vizet és összekevertem, majd vártam a szétválást, majd kiöntöttem az alsó réteget, majd ismételjük meg ezt a folyamatot újra.
(A szintézisben azt írják, hogy sárga színű oldatot kellene kapnom, de nekem zöldes-kékes színű volt az oldatom, miért van ez?)


VNh0lFcsjH





Ezután folytattam a savanyítási lépést




Hozzáadtam a lombikhoz a szabad bázis 4 mmc oldatát, majd hozzáadtam a hűtött száraz 200ml száraz acetonhoz, összekevertem, majd cseppenként hozzáadtam a hcl-t az oldathoz, amikor elkezdtem a ph-szint 9 volt, de amikor elkezdtem a sav hozzáadását, úgy tűnik, hogy a ph-szint emelkedett (nem biztos, hogy ellenőrizze a picket) egy idő után úgy tűnik, hogy a ph-szint elérte a 3-4-et, így nem tudtam, hogy mit tegyek, így újra kerestem, és rájöttem, hogy növelhetjük a ph szintet a soudim bikarbonátos vízoldat hozzáadásával a keverékhez, így kb. 30ml-t adtam ebből az oldatból a keverékhez, ez nem működött, így cseppenként adtam még több hcl-t, kb. 20ml hcl-t adtam hozzá, és ezután valahogy elérte a ph 5-6-ot, leállítottam a savanyítást, és még 10 percig kevertem.


EUywTdBhR1

YVCaJIXErb


(Az oldat még mindig folyékony volt, csak a színe változott zöldről pirosra, amikor hozzáadtam a hcl-t, az oldat nem lett sűrű vagy valami ilyesmi).

Aztán kiöntöttem az oldatot, és üvegedénybe csomagoltam, és műanyaggal csomagoltam, és a fagyasztóba tettem, 6 óra után kivettem a keveréket, és papírszűrőn keresztül szűröm, és semmi sem történt, nem volt ott egy csepp 4mmc por :(

Olyan csüggesztő érzés, miután ennyi várakozás és kemény munka után nem működött, mit gondolnak srácok, mi ment rosszul?

Azt hiszem, talán 4 oka lehet.

1. A metilamin hozzáadása után fel kellett volna melegítenem, ahelyett, hogy 20 órát vártam volna.
2. El kellett volna készítenem a száraz Acton és a hcl keverékét, majd hozzáadni a szabad bázist ahelyett, hogy a szabad bázist összekevertem volna a száraz Actonnal, majd hozzáadtam volna a hcl-t.
3. Nem kellett volna hozzáadnom a savanyítási lépésben a soudim bikarbonát vizes oldatát.
4. Lehet, hogy túl sok az oldat, el kellene párologtatnom a felét és újra próbálkozni?

Kérem, mondja meg, hogy mit javíthatok és mit rontottam el, és dobjam ki az oldatot, vagy ebből az oldatból még kaphatok 4mmc-t?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
a reakciója egyáltalán nem reagált metilaminnal, az ok maga a benzol lehet.
a benzolban u kell hő 2h 40°
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
41
Reaction score
3
Points
8
Nem volt említés a hő a szintézisben, ott azt mondták, hogy várhatunk 24 órát, és időnként megkeverjük, és reagálni fog? Nem volt említés arról, hogy milyen reakciót kell keresnem.
 
View previous replies…

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
46
Points
18
Deals
1
Kezdetben az egyének többsége DCM-et használ.

Másodszor, kíváncsi vagyok arra, hogy miért gyártja a saját BK-4-et. A kezdeti kísérlethez ki kellene küszöbölnie ezt a további lépést, és egyszerűen csak előre elkészített BK-4-et kellene használnia.

Továbbá, az arányok helytelennek tűnnek. A metilamin körülbelül 100 ml kellene, hogy legyen 50 g BK-4-hez (feltételezve, hogy ez valóban BK-4).

A következő kérdés ismét a savanyítás arányaira vonatkozik. 200 ml aceton túl sok. Ezenkívül nem használ elégséges mennyiségű HCl-t. A HCl és az aceton arányának 10:1 kell lennie.

És most ezeket a komponenseket rite előtt egyesítse, és lassan adagolja őket, miközben megvárja, hogy a pH-szint stabilizálódjon az egyes adagolások között. Nekem úgy tűnik, hogy a metilamin hozzáadásakor nem volt reakció. Lehetséges, hogy ez annak köszönhető, hogy valójában nem készítettél bk4-et?

Honnan szerezted be a metilamint? Megfigyeltél exoterm reakciót? Emelkedett a hőmérséklet a metilamin hozzáadásakor? Erős metilamin szagot éreztél?

Általában ezek mind a reakció jelei. A szag is megszűnik, miután 2 órán át keverted valamivel 40 ºC alatt.
 
View previous replies…

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
41
Reaction score
3
Points
8
Nem találtam 2b4mp helyi kereskedő az én országomban, ezért készítettem, de azt hiszem, ez helyes, mert a reakció megtörtént, mert amikor megkaptam a port, sírni kezdtem, és a kezem viszketett, 2. benzolt használtam, mert ez az, amit a szintézisben említettem, nem tudtam, hogy a dcm sokkal jobb lehetőség, 3. igen, amikor hozzáadott metilamin temprature emelkedett, szoktam hozzáadni cseppet, amikor a hőmérséklet 35-40 körül volt, miután a metilamin hozzáadása után 50-55 ° -ra ment, majd vártam, hogy a hőmérséklet lemenjen.
 
View previous replies…

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
46
Points
18
Deals
1
Az 55 túlságosan forró. Ha az alaphőmérséklete 25, lassan hozzáadva, miközben lassan kevergetve tartja 35 körül lebegve. Amikor a teljes 100 ml-t hozzáadta, és biztos benne, hogy a hőmérséklet még mindig nem emelkedik, akkor 2 órán keresztül 37-38-as hőfokot alkalmazhat. Túlfőzni sem akarod, mert az koszosabb termékhez vezet. Én úgy tapasztalom, hogy nagyon jó hozamot kapok, ha ezeket betartom.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
46
Points
18
Deals
1
Tiszta csapadék, majdnem fehér.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
46
Points
18
Deals
1
Nagyon vékony piros felsőt kapok, amit könnyen le tudok vakuumozni, és minimális mosásra lenne szükségem acetonban, miután
 

Attachments

  • xhGi0yY4SR.mp4
    12.2 MB · Views: 0

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
46
Points
18
Deals
1
Ez két, 24 órán át fagyasztott tétel összehasonlítása. A piros tetejű tételt magasabb hőmérsékleten és hosszabb ideig főzték, nem sokat törődve a DCM és a hő hozzáadásával. A metilamin hozzáadásának pontos időzítését sem figyelték gondosan.
 

Attachments

  • pfbECPVGFM.jpg
    pfbECPVGFM.jpg
    4.4 MB · Views: 35

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
A maximális hő dcm 40°c nem több 2h-nál
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
41
Reaction score
3
Points
8
Én viseltem a maszkot, így nem éreztem sok szagot, nem volt ez a' rossz azt hittem, de rossz volt.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
46
Points
18
Deals
1
Tiszta csapadék kiváló minőségű 4mmc
 
Last edited:

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
194
Reaction score
72
Points
28
Deals
7
1. Mindenekelőtt csak 2b4m-t kell tennie 4 MP-ből csak úgy, hogy azt egy oldószerben hagyja a 4mmc szintézishez. Úgy értem, ez egyszerűbb lenne.
Ha így akarod csinálni, ahogy te csináltad, akkor kristályosítani kellene valamilyen oldószerben, hogy megszabadulj a szennyeződésektől. Tiszta bk4-re van szükséged.
Valószínűleg nagyon tisztátalan volt, és nem akart reagálni, ezért kaptad azt a zöld színt, de ezt nehéz megmondani.
biztos, hogy nem adhatsz hozzá meleg vizet, mindig hideg vizet adj hozzá, amikor megszabadulsz a metilamintól, az hatékonyabb.
Legközelebb használj jéghideg acetont a savanyítás előtt, és keverd meg a keveréket.

de szerintem a 4bk nem reagált, biztos vagy benne, hogy 50 gramm volt? vagy 50 gramm volt, mint a képeken? akkor valószínűleg 10g:70ml arány volt a lombikban.
Nem tudsz 4mmc-t kapni onnan, sikeres reakciót kell végrehajtanod BK4 + MMA, hogy később megkapd a mefedront :) ezt nem tetted meg, úgyhogy próbáld meg újra!
fókuszálj, hogy tiszta bk4-et kapj, úgy kell kinéznie, mint a hókristályoknak, ha kristályosítani akarod, de nem kell, hagyhatod az oldószerben, amit a 4mmc szintézisben fogsz használni.
 
  • Like
Reactions: $!$

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
41
Reaction score
3
Points
8
50 gramm nedvességgel, nem tudom, miért nem száradt meg, ha több mint 6 órán keresztül a levegőn hagyom.
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
194
Reaction score
72
Points
28
Deals
7
Meg kellett tennie néhány hibát, csak próbálja meg újra, és olvassa el figyelmesen hozzászólások, hogy a szakértő megosztott, meg fogja találni a problémát biztosan
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
194
Reaction score
72
Points
28
Deals
7
Biztos, hogy betartotta a szükséges lépések időkereteit? például ügyeljen arra, hogy ne adjon hozzá peroxidot, mielőtt a bromidot elég jól megkeverné. A hőmérséklet nem volt túl magas?
Ellenőrizte, hogy milyen volt a ph-értéke a nátrium-hidrogénkarbonát használata után?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
41
Reaction score
3
Points
8
A hőmérséklet magas volt, amikor peroxidot és metilamint adtam hozzá, mindkét lépésben, mi a szükséges hőmérséklet?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
41
Reaction score
3
Points
8
A soudim bikarbonát hozzáadása után a ph nem változott, azt hiszem, de ezután több hcl-t adtam hozzá, majd a keverés után elérte a ph 5-et.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
194
Reaction score
72
Points
28
Deals
7
annak 55-60 Celsius-fokos maximum. A hőmérséklet magasra megy, ha nagyon nagy mennyiségű metilamint adnak hozzá, és nincs sok oldószer, általában nem probléma, kivéve, ha DCM szintézis van, mert a 36-38 alatt kell tartani. Hideg vizet kell készíteni a hűtéshez, ha hőmérsékleti problémák lesznek.
De ilyen skálán szerintem nehéz volt átmenni ezen a hőmérsékleten, azonban mindig jobb mérni, ha nem vagy biztos benne.


Mit csináltál pontosan, amikor a 4bk szintézishez a kristályt mostad? kérlek mondd el a pontos lépéseket
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
194
Reaction score
72
Points
28
Deals
7
Van 1. probléma a 4bk szintézis javításához biztosan, mert annak oka, hogy nem reagált a további 4mmc szintézisben.

A fénykép alapján azt hiszem, hogy problémái lehetnek a szűréssel, hogy a ruhán keresztül, vagy a buchner tölcsér használatával. Ha buchner-tölcsért használ, győződjön meg róla, hogy a kapacitása megfelel a szűrni kívánt reagens mennyiségének.
Szerintem nem fejezted be a 4bk-t, de már a 4mmc szintézisét is elkezdted. Koncentráljon a szintézis minden egyes lépésének teljesítésére, amit csinál, és lassabban szűrje, amíg fehér kristályokat nem kap. A 4bk kinézetét megnézheted a gyártók reagens listáján.
A tiszta 4bk kötelező a 4mmc szintézis sikeréhez.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
310
Reaction score
88
Points
28
2bromo4m készült üvegkristály
 

Attachments

  • ZBYPRIWunD.jpeg
    ZBYPRIWunD.jpeg
    50 KB · Views: 20
  • sDfQkHcZjG.jpg
    sDfQkHcZjG.jpg
    39.9 KB · Views: 19
  • 3dCft9Zxu1.jpg
    3dCft9Zxu1.jpg
    55.7 KB · Views: 23

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
194
Reaction score
72
Points
28
Deals
7
a probléma a 2b4m maga itt, ez nem is reagál, talán az EA-ban ez lenne
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
41
Reaction score
3
Points
8
Mit értesz az alatt, hogy bk4-ben hagyhatom? Elmondanád a folyamatot, vagy megosztanád a linket?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
194
Reaction score
72
Points
28
Deals
7
A 2b4m-t úgy kaphatja meg, hogy Br2-t ad a 4MP-hez egy olyan oldószerben, amelyet később a 4mmc szintézishez használ majd.
 
Top