1-fenil-2-propanon (P2P) szintézis dietil(fenilacetil)malonátból

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Srácok, ne dőljetek be a szent reflux kultuszának. A refluxálás önmagában nem ér semmit, kivéve annak az illúzióját, hogy valami történik, amit létrehoz.

H2SO4 és oxálsav (a legjobb), de foszforsav és bármilyen szerves sav, például ecetsav, hangyasav vagy citromsav esetén szinte mennyiségi hozamot lehet elérni, ha az elegyet lassan, két órán keresztül 95 °C-nál NEM HOSSZABB-ra melegítjük, 30 percig ott tartjuk, majd hagyjuk lehűlni. Adjunk hozzá kis mennyiségű, a DCM-től eltérő oldószert (toluol, xilol, éter), mivel a szerves sav kihullhat, ezért ajánlatos felülről gyűjteni. Használható benzin-éter 40/60, és nem kell sok, de a végén HÁROM réteget kapunk: A legfelső réteg benzin-éter, P2P oldottal. A középső réteg P2P pet-éterrel feloldva*. Alul pedig a savas keverék (ami egyébként gond nélkül újra felhasználható).

*Furcsán hangzik, de ez így van: A Pet-Ether és a P2P is oldja a másikét, de nem keverednek szabadon. És így kapod a három réteget, ami engem már régen az őrületbe kergetett. Amíg rá nem jöttem erre.......

200 g oxálsav-dihidrát
300 ml víz
100 ml H2SO4 37% (akkumulátorsav)
nem minden oxálsav oldódik fel - nem probléma.
Ezzel minimum 200 ml 20230-as vörös olajat lehet feldolgozni.
Tényleg erős keverés szükséges állandóan.
A víz/sav keverék újra felhasználható.
Nem 95 °C felett közvetlenül, gőz vagy egyéb desztilláció nélkül ad világossárga P2P-t.
Ha szep-tölcsért használsz akkor legjobb elválasztani amíg még forró és az oxálsav nem esik ki. vagy egy főzőpohárba teszed a fagyasztóba úgy, hogy a főzőpohár alja a hideghez érjen, így onnan kezd el kristályosodni. Ha így csinálod, akkor egyáltalán nincs szükséged oldószerre, az alulról kikristályosodó sav és víz felhajtja a P2P-t a tetejére és két-három óra múlva egyszerűen kiöntheted és NEM marad vissza P2P.

Sok munkát végeztem ezen, lol
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, lehet-e fenilacetont szintetizálni csak oxálsav, vizes akkumulátorsav és e három anyag felhasználásával?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Az anyag hozamát p2p kérjük, adja meg.
van vörös olaj? furcsa módon nekem ugyanezen szám alatt sárga olaj volt.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Milyen az illata? De amúgy világos sárga vagy legfeljebb aranyszínűnek kell lennie (a világosabb szín jobb), ez tényleg elég egyszerű, vörös olaj + víz + oxálsav + 38% H2SO4, melegítsük max. 95°C-ra tartsuk ezen a hőmérsékleten egy ideig és hagyjuk kihűlni. Erős keverés a legfontosabb! Amíg el nem készül, és persze hagyjuk kihűlni.
Az elméleti maximális hozam kb. 45g P2P 100g 20320-59-6-ból, az én hozamom soha nem volt kevesebb, mint ~40g jó minőségű P2P 100g kiindulási anyagból, miután rájöttem a módszerre, ami egyébként nagyon közel áll ahhoz a módszerhez, amit a szintézis feltalálója használt és publikált a róla írt cikkében.

 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Nézze meg, hogy két lehetőség van:
Az első: Nem 20230-59-6, hanem valami más.
Másodszor: Azt hiszed, hogy azt tetted, amit írtam, de közelebbről megnézve nem azt tetted, mert valami félreértés/nyelvi probléma vagy bármi más miatt.

Én a kettes számúra tippelnék, az én tapasztalataim után ez lesz .
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, megkérdezhetem, hogy milyen típusú vörös olajról van szó?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Elnézést, ez Türkiye vörös olaj?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Milyen oldószer a dietil-acetát (fenilacetil) malonát
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,754
Points
113
Deals
1
Helló, ez nem egy oldószer. Ez a P2P prekurzora. Dietil(fenilacetil)malonát cas 20320-59-6.
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, ez az acetofenon?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,754
Points
113
Deals
1
Mi zavarja Önt a használatában? Elküldtem a nevét és a cas.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Hello tanár úr, mivel ausztrál vagyok, nehéz megtalálni az anyagokat, de meg kellene találnom az összeset
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, az efedrint semlegesíteni kell az amfetamin és az efedrin szintézise előtt? Korábban nem tudtam, hogy sok efedrin veszett kárba, ezért először a maradék anyagokat akartam befejezni.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, tudja, hogy az N-feniletil-keton
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
118
Reaction score
31
Points
28
Üdvözlöm, barátom, az Ön által küldött kérdésből ítélve. A kémiai alapjai nulla. Javaslom, hogy először nézze meg a kémia bevezetését, a fűtést, a keverést, a szűrést, az extrakciót, az extrakcióellenes extrakciót és néhány egyszerű kémiai berendezést, lombikot, főzőpoharat, folyadékelválasztó tölcsért és néhány más alapvető kémiai kelléket. Így könnyebben megérthet néhány, a BB Fórum által közzétett témát.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Köszönjük, tanár úr! Keményen fogok tanulni
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Hogyan szintetizáljuk a dietilfenilacetil-malonátot?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, hogyan szintetizálódik a malonsavból dietil-malonát?
 

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
IlkqYCsUOz


Bárki segíthet
Az ötórás reflux befejezése után az elegyet jégfürdőbe vittem, és lúgossá kívántam tenni pH(12)

Kezdetben minden jól ment, de hibát követtem el, és 14-re emeltem a pH-t, aminek következtében a keverék megalvadt.

Felhasználható-e még a keverék?"
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,754
Points
113
Deals
1
Helló, 12 és 14 pH különbség nem okozhat ilyen problémát. Valószínűleg nem reagált prekurzor vagy annak keveréke/szennyeződése van. Megszűrheti és gőzzel desztillálhatja a következő felhasználáshoz.
 
Top