Σύνθεση LSD από εργοταμίνη

ieatfungi

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 10, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Yoyoyo θα μπορούσε ίσως κάποιος να με βοηθήσει να εντοπίσω κάποια φάρμακα με τρυγική εργοταμίνη ή φάρμακα που περιέχουν εργοταμίνη στις ΗΠΑ; Οποιαδήποτε βοήθεια εκτιμάται. ;)
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Είχατε ποτέ τύχη
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
10
Points
8
3 γραμμάρια lsd δίνουν 20000 έως 30000 δόσεις , συγγνώμη για την ερώτηση του noob μου, πώς διαχώρισαν αυτή την ακριβή μικρή ποσότητα για να μπλοκάρουν σε 30000 δόσεις;
Tnx για κάθε απάντηση
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Κάνοντας ένα διάλυμα σε απεσταγμένο νερό ή αιθανόλη. κάθε καρτέλα 1/4"×1/4" του blotter μπορεί να χωρέσει x ποσότητα υγρού
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Αφεντικό αγοράζω ένα διάλυμα LSD, 100mg σε 5ml βότκα και θέλω να το αποθηκεύσω επ' αόριστον. Έχω κάποιες ερωτήσεις.
-Είναι καλύτερα στην κατάψυξη ή στο ψυγείο;
-Είναι απαραίτητο να φουσκώσω αργό ή άζωτο στο διάλυμα και να γεμίσω το άδειο πάνω μέρος του σταγονόμετρου με το αδρανές αέριο ή βαζελίνη ή κάτι τέτοιο;
-Να βάλω μερικά mg EDTA;

Ευχαριστώ!!!

Θέλω να το αποθηκεύσω για χρόνια.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
Διατηρείτε το δοχείο ερμητικά σφραγισμένο. Αποθηκεύστε σε δροσερές (χρησιμοποιήστε καταψύκτη -17-20 *C), ξηρές συνθήκες σε καλά σφραγισμένα δοχεία.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Ευχαριστώ φίλε, οπότε δεν είναι απαραίτητο να κάνεις κάτι από αυτά που περιέγραψα;
Το διάλυμα βότκας ερμητικά στην κατάψυξη και τίποτα άλλο;
Αν στο σταγονόμετρο έχει λίγο χώρο με αέρα επειδή δεν είναι γεμάτο δεν είναι πρόβλημα;

αγάπη
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
Νομίζω ότι αυτό θα ήταν αρκετό.
 

GhostBlack

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jul 11, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Πώς μπορώ να δημιουργήσω μια αδρανή ατμόσφαιρα; Τι συσκευές χρειάζομαι;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Εδώ, έχω απεικονίσει μια κλασική διάταξη αντίδρασης με αδρανές αέριο. Μπορείτε να ακολουθήσετε τη ροή του N2 προς το συμπυκνωτή όπου τελικά ωθείται προς τα έξω, εξασφαλίζοντας ότι ελάχιστο έως καθόλου οξυγόνο μπορεί να εισέλθει.Η ροή πρέπει να βαθμονομηθεί έτσι ώστε το άζωτο να μην ωθεί προς τα έξω προϊόντα της αντίδρασης ή διαλύτες που δεν θέλουμε να ωθηθούν, για το σκοπό αυτό μπορεί να συνδεθεί ένας φυσαλιδιστής μεταξύ του δοχείου και της φιάλης για να απεικονιστεί η ροή του αερίου.Το N2 χρησιμοποιείται με αυτόν τον τρόπο σε επίσημες ρυθμίσεις, καθώς είναι άμεσα διαθέσιμο και φθηνό, αλλά και ελαφρύ, οπότε πρέπει να ρέει για να μην αντικατασταθεί με ατμοσφαιρικό αέρα.
Χρειάζεται μόνο να χρησιμοποιήσουμε τη φαντασία μας για να το εφαρμόσουμε αυτό στο ερασιτεχνικό μας περιβάλλον. ένα αέριο που είναι αδρανές και σε αντίθεση με το N2 είναι πολύ βαρύτερο είναι το Αργό, είναι πιο ακριβό και είναι πολύ πιο σπάνιο, αλλά διαθέσιμο. το Αργό μπορεί να χρησιμοποιηθεί με αυτόν τον τρόπο γεμίζοντας μόνο το μέσο της αντίδρασής σας χρησιμοποιώντας ένα δοχείο και προαιρετικά τραβώντας ένα κενό στο τέλος του συμπυκνωτή και γεμίζοντας ξανά με Αργό.
 

Attachments

  • dNe8Jh2ZEt.png
    dNe8Jh2ZEt.png
    7.6 KB · Views: 239

GhostBlack

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jul 11, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ο μεθυλεστέρας λυσεργικού οξέος αντί της εργοταμίνης;
Θα μπορούσε η βασική συνθήκη να υδρολύσει τον μεθυλεστέρα;
Εάν αυτό λειτουργήσει, η υπόλοιπη διαδικασία θα ήταν η ίδια.
Η χρήση λυσεργικού μεθυλεστέρα θα έκανε τη σύνθεση του LSD πραγματικά φιλική προς το χρήστη και φθηνή.
Κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.😉
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Ναι, μπορείτε να υδρολύσετε υπό τις ίδιες συνθήκες για να διασπάσετε τις πρόσθετες ομάδες
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση, μπορεί να προσπαθήσω στο μέλλον όταν θα έχω κάποια χρήματα να επενδύσω στη διαδικασία😉
 

ZACARIASKLK123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
@G.Patton

Γεια σας, μπορεί η τρυγική εργοταμίνη να αλλάξει σε "Dihydro Ergotamine Mesylate --> 6190-39-2";

Προσαρμόζοντας τις μοριακές αναλογίες και τα σχετικά (προφανώς).

Ίσως να λαμβάναμε το μεσυλικό διαιθυλαμίδιο λυσεργικού οξέος (LSD); Ή κάνω λάθος;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
Ναι, μπορείτε να
Δεν θα πάρετε LSD mesylate αν απλά αντικαταστήσετε το άλας εργοταμίνης. Πρέπει να αλλάξετε το οξύ στο τελευταίο βήμα. Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείτε να πάρετε LSD mesylate στην πράξη.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
282
Points
63
Αν γίνει με τον τρόπο του χημικού, θα πρέπει να καταλήξει σε nor-LSD αλλά όχι σε mesylate salt. Ssince το προϊόν είναι πιο κοντά στο ουδέτερο (αμίδιο) αλλά πιο βασικό από το LSD λόγω του γεγονότος ότι έχει ένα πρωτόνιο αντί για μεθύλιο στο άτομο αζώτου της κινολινικής ομάδας.
 

NoraJean

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 8, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ξέρει κανείς πώς να προχωρήσει στην προμήθεια εργοταμίνης;
 

PlanckB1

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας,

Ποιον διαλύτη θα χρησιμοποιούσατε για τον σκοπό της ανακρυστάλλωσης της ένυδρης ουσίας D-Λυσεργικού Οξέος; Θα ήταν κατάλληλος ο οξικός αιθυλεστέρας;

Έχω επίσης μια παρόμοια ερώτηση για την ανακρυστάλλωση του τρυγικού διαιθυλαμιδίου του λυσεργικού οξέος εάν υπάρχουν άλλοι διαλύτες που το άλας θα είχε παρόμοια διαλυτότητα με τη μεθανόλη;

Σας ευχαριστώ πολύ
 

nutella

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton μπορώ να χρησιμοποιήσω κάτι άλλο εκτός από διαιθυλαιθέρα (Et2O) στο βήμα 1 για το πλύσιμο; Ευχαριστώ
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
Το διοξάνιο και, πιθανότατα, ο πετρελαϊκός αιθέρας.
 

nutella

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
και για το δ- τρυγικό οξύ είναι 147-71-7 ή 87-69-4 το σωστό CAS; Ευχαριστώ
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,753
Points
113
Deals
1
d- τρυγικό οξύ cas 147-71-7
l-τρυγικό οξύ cas 87-69-4
εύκολο στο google ;)
 
Top