Ülkeler arasında açıklanmayan Adsense geliri tespit edilebilir mi?

potato123

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Yaklaşık 150 bin dolar Google Adsense (İrlanda) tarafından İngiltere'deki özel bir banka hesabına ödendi.
Birleşik Krallık'ta ikamet etmiyorum ancak vergilerin Birleşik Krallık'ta değil, beyan edilmesi gereken başka bir AB ülkesindeyim. Bu gelir hiçbir yerde beyan edilmedi.

Endişem, Google'dan Birleşik Krallık'taki banka hesabıma yapılan işlemlerin yaşadığım yerdeki vergi dairesine gönderilmesi.

- Gelir Birleşik Krallık'ta HMRC'ye bildirilmedi.

- Birleşik Krallık'taki banka hesabıma Almanya'daki adresimi hiç bildirmedim - bankanın Birleşik Krallık'ta eski bir adresi var.

- Mesele şu ki, Birleşik Krallık'taki HMRC, Birleşik Krallık'taki bankadan öğrenmedikleri sürece bu gelirden haberdar olmayacaktı, bu yüzden bu verileri yaşadığım AB ülkesindeki meslektaşlarına göndereceklerini sanmıyorum.

Bu AB ülkesinin vergi dairesinin bunu öğrenmesi ne kadar olası? Farklı yetki alanlarındaki finansal kurumlar arasında otomatik bilgi alışverişinin, kişinin ikamet ettiği yerdeki yetkili vergi makamlarına gönderildiği AEOI gibi şeyler var. Birleşik Krallık bankalarının AB ülkesi yetkililerini doğrudan bilgilendirip bilgilendiremeyeceğinden veya önce HMRC'den geçmesi gerekip gerekmeyeceğinden emin değilim.

AEOI ile bu işlemlerin ayrıntılarının AB ülkesi vergi dairesine gönderilip gönderilmeyeceğini merak ediyorum (veya olağandışı yüksek bakiyem görülebilir).

Bu konuda deneyimi olan birinin fikrini duymak isterim? Ya da dark web'de bir yerlerde daha uygun bir forum var mı?

Şimdi keşke ilan etseydim diyorum ama artık çok geç. Yani, ilan etmek için asla geç değildir... ama 💸 paranın hepsi harcandı.

K1tty

Vacation
Resident
Reaction score
24
Umarım paranın hepsi iyi şeylere harcanmıştır ama öyle görünmüyor :D

Gelecekte, ikametiniz nedeniyle vergi muafiyetine izin veren bir duruma girmeniz iyi olacaktır, böylece endişelenmenize gerek kalmaz.
Vergi ödememek yasal olabilir ancak bunun yasalara uygun olması gerekir