Kdo je poskrbel za priljubljenost omrežja Darknet?

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,715
Points
113
Deals
666
O tej temi se lahko pogovarjamo še dolgo, vendar najboljše oglaševanje za Darknet izvajajo vlade Združenih držav Amerike in drugih držav. Organi pregona se težko spopadajo s spletnim kriminalom, zato se vsakič, ko vladnim agencijam uspe zapreti določeno platformo, počutijo ponosne in se ne morejo upreti širjenju teh informacij. Nato posnamejo fiktivne in dokumentarne filme, v katerih se prikazujejo kot sodobni junaki, izjemne genije pa kot zlikovce. Posledično se več sto tisoč ljudi seznani z Darknetom in možnostmi, kako ostati anonimen na spletu, ter si izmisli nove in bolj prefinjene sheme za anonimno trgovanje z nezakonitimi snovmi in storitvami.
Danes predlagam, da se spomnimo nekaterih pomembnih dogodkov iz preteklih let, povezanih z aretacijami nekaterih platform za trgovanje.


Svilena cesta - trgovalna platforma, ki je začela delovati leta 2011 in je bila zaprta leta 2013. Ustanovitelja trgovalne platforme Rossa Ulbrichta so aretirali ameriški organi pregona. Dogodki v zvezi z Rossom in trgovalno platformo so bili prirejeni v več filmih, ki so močno prispevali k razvoju trgovanja v darknetu. Ross je bil s strani organov pregona ujet zaradi več kritičnih napak, ki niso bile povezane z anonimnim omrežjem TOR.
Naslednji pomemben dogodek za nezakonito trgovanje v Darknetu je bila mednarodna operacija Bayonet. V okviru te operacije sta bili zaprti dve platformi za trgovanje, AlphaBay in Hansa.

AlphaBay je bila vzpostavljena leta 2014 in zaprta leta 2017, v času zaprtja pa je bila desetkrat večja od svoje predhodnice Silk Road. AlphaBay je imela dva administratorja, Alexandreja Cazesa (ki je bil aretiran in je pozneje storil samomor) in DeSnakea (ki ni bil identificiran in je trgovalno platformo ponovno zagnal leta 2021, leta 2023 pa izvedel izstopno prevaro). Cazesa so ujeli, ker je naredil vrsto kritičnih napak, ki niso bile povezane z anonimnim omrežjem TOR, zlasti je uporabljal osebno e-pošto, zaradi česar je bil deanonimiziran. Podjetje AlphaBay je bilo zaprto julija 2017.

Hansa je bila prav tako zaprta 16 dni po zaprtju platforme AlphaBay, saj sta ti dve platformi za trgovanje takrat veljali za največji, organi pregona pa so prodajalcem pripravili predstavo. V času, ko je bila zaprta platforma AlphaBay, so bili upravitelji platforme Hansa že aretirani. Organi pregona so našli strežnike Hansa in ugotovili, da so administratorji v klepetalnicah pustili svoja polna imena in celo naslove. Organi so nato upravitelje aretirali in prevzeli nadzor nad trgovalno platformo. Naredili so več sprememb v kodi platforme in se osredotočili na ugotavljanje prave identitete prodajalcev in kupcev. Ko je postalo nemogoče prikriti, da platforma ni več pod nadzorom pravih upraviteljev, so jo zaprli.

To je pomenilo konec operacije Bajonet. V okviru te operacije so organi pregona upali, da bodo spodkopali zaupanje v omrežje TOR, vendar se njihovi upi niso uresničili. Namesto tega so se prodajalci učili na napakah tistih, ki so jih ujeli, in postali pametnejši.
Morda ste slišali tudi za druge obsežne vladne operacije proti nezakonitim dejavnostim v darknetu, npr:

Operacija DisrupTor je bila izvedena leta 2020 kot posledica preiskave, ki je nastala po zasegu spletnega mesta Wall Street Market leta 2019. V okviru te operacije je bilo aretiranih 179 oseb.

Operacija Disarray je bila izvedena leta 2018 in je bila prva operacija, ki jo je izvedla skupna kriminalistična enota za pregon opioidov na darknetu (J-CODE). V okviru te operacije je bilo identificiranih 160 oseb, ki so sodelovale pri nakupu ali prodaji snovi v darknetu.

V okviruoperacije SaboTor, ki jo je J-CODE izvedel leta 2019, je bilo aretiranih najmanj 61 posameznikov, vpletenih v prodajo v darknetu.

Operacija SpecTor, ki je potekala pred kratkim, je postala ena največjih tovrstnihoperacij. Aretiranih je bilo najmanj 288 oseb, trg Monopoly Market pa je bil zaprt.

Te številke se povprečnemu človeku morda zdijo šokantne, vendar so le kaplja v morje. V celotnem obdobju obstoja darkneta je prišlo do številnih aretacij in zasegov. Ob natančnejšem pregledu lahko vedno razumemo, da lahko, če se izognemo preprostim napakam, ostanemo anonimni in neidentificirani s strani organov pregona, tudi če so zaprli tržnico. Z eno sliko bom poskušal pojasniti, da je delo v darknetu lahko tisočkrat varnejše od dela na ulici. Spodaj so podatki Združenih narodov o številu zasegov in zaseženi količini v letu 2020. Tudi če seštejemo vse zasege in aretacije, povezane z dejavnostmi v darknetu v preteklih letih, bo ta številka stokrat manjša.

M927KN5gqS
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Njegova smešna zgodba o tem, kako so ujeli lastnika svilene ceste
 
View previous replies…

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
V tistem času je bilo vse to zelo novo, zato je Ross naredil veliko napak. Toda sčasoma so vsi postali veliko bolj previdni pri opravljanju tovrstnih poslov, saj so se novi prodajalci in administratorji darknetov učili na njihovih napakah.
 

NinjaFlakkaZombie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
22
Reaction score
43
Points
13
Ne, ni, po mojem vedenju so ga ujeli, ker so policisti uporabili več kot vprašljivo taktiko, toliko je napačnih informacij, ki ga prikazujejo kot neko pošast, medtem ko imam vtis, da je bil inovativen in inteligenten fant, ki so ga aretirali na neetičen način in mu sodili na kengurujskem sodišču ... to je tragično
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
I belive dpr and fox
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Kdo je fox? Ali mislite na novice fox news?
 

eu.lab

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 25, 2023
Messages
29
Reaction score
13
Points
3
Mislim, da ima v mislih DarkFox Market
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Da, res je, gouvernment in njihovo je največ reklamacij za darknet. Najprej želim povedati, da ga poznam že od svojega 14. leta. Toda ker sem prebral prve vrstice članka, sem se ponovno odločil za gouvernment.
 

Spain

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2023
Messages
8
Reaction score
11
Points
1
Država je poskrbela, da je darknet postal priljubljen. Strožje kot so razmere za trgovanje z drogami v državi, večje je bilo nasprotovanje prepovedi s strani kupcev.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Veliko vlogo so opravili tudi mediji z vsemi temi navdihujočimi dokumentarci in filmi, ki jih imamo o svileni cesti, bleščečih kosmičih ali celo "Kako hitro prodati droge prek spleta". :D :D
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Prepričan sem, da prihaja še en velik trg
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Ulbricht je bil nedvomno dober človek. Mislil sem ga v MDC na njegov poziv, da poučuje H.S.E. Fantje so precej edinstveni.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Menite, da bo kdaj pomiloščen?
 

Kanalratte556

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 13, 2023
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Silk road market zagotovo. in potem vse tiste lažne zgodbe o sranju. hitman, trgovina z organi in tako naprej.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Mislim, da se je to začelo s svileno cesto. Alphabay ga je populariziral
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Sodnik mu ob njegovi pritožbi ni omogočil pravičnega sojenja, kar tako!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
V primerjavi s tem, kar so dobili ljudje po njem, bi rekel, da ne. Stavim, da je bila večina tega, kar je tam prodajal, trava in zdaj je vse to večinoma zakonito.
 
Top