odmerjanje diproponilmorfina

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
tega odgovora ne najdem nikjer. kakšen je povprečni odmerek za inzulacijo in iv'iniranje diproponilmorfina?

koliko močnejši je od heroina?

Ali lahko kdo pomaga?
 

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
Diproponilmorfin, znan tudi kot desomorfin, je sintetični opioid, ki povzroča veliko odvisnost in je pridobljen iz morfina. V številnih državah je uvrščen na seznam nadzorovanih snovi I zaradi velike možnosti zlorabe in nesprejete medicinske uporabe.

Sinteza diproponilomorfina vključuje reakcijo tionilklorida z alfa-klorokodidom, ki ji sledi obdelava 6-dihidrodesoksimorfina s propionijevim anhidridom, da nastane končni izdelek.

Diproponilmorfin se običajno uporablja z vbrizgavanjem, kajenjem ali smrčanjem. Zdravilo ima hiter začetek delovanja in kratko trajanje učinka, kar povečuje tveganje za zasvojenost in predoziranje.

Neželeni učinki vključujejo
.
  • depresija dihanja
  • sedacija, omotica
  • slabost, bruhanje
  • zaprtje.

Pri dolgotrajni uporabi se lahko pojavijo tudi toleranca, odvisnost in odtegnitveni simptomi. Uporaba diproponilmorfina je v številnih državah zelo odsvetovana zaradi velike možnosti zlorabe in resnih zdravstvenih zapletov.

V primerjavi s heroinom diproponilmorfin na splošno velja za močnejšega, saj je do 10-krat močnejši od morfina, osnovne spojine heroina. Moč obeh drog se lahko razlikuje glede na čistost, odmerjanje in toleranco ter način dajanja. Ne pozabite, da sta tako diproponilmorfin kot heroin snovi, ki povzročata veliko odvisnost in sta nevarni ter lahko močno negativno vplivata na posameznikovo telesno in duševno zdravje.
 

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
Imate prav. Zamenjal sem z DIHIDRODESOKSIMORFINOM. Vseeno je to moja krivda. Na splošno je odmerek opiatov odvisen od osebne tolerance in skoraj nemogoče je izbrati odmerek iz priporočil. Vsaj približno morate poznati svoj standardni odmerek za druge opiate, kot sta morfij ali heroin.
 

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
ali lahko približno poveste, kolikokrat močnejši je diproponilmorfin od heroina?
 
Top