Ali je delta 8-THC zakonita v Švici?

chost

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni vsi,
žal je moje znanje kemije in prava premajhno, da bi lahko presodil, ali je delta 8-THC v Švici zakonit.
Tukaj sem našel naslednje (prevedeno v angleščino):

Sintetični kanabinoidi
Vsaka snov (razen nadzorovanih snovi s seznamov a, b, d in f), katere struktura izhaja iz indola,
ne glede na zamenjavo dodatnega ogljikovega atoma v strukturi indola z dušikovim atomom, s substitucijo:

image4.png

- na dušikovem atomu (položaj 1) z alkilom, alkenilom, arilom ali heterociklično strukturo z najmanj 3 ogljikovimi atomi;

in dodatno

- na položaju 3 indola s karbonilom, estrom karboksilne kisline ali amidno strukturo karboksilne kisline, ki je dodatno dodatno substituirana v kateri koli vrsti in obsegu ter se lahko spoji z indolno strukturo.
Te strukture so lahko na poljuben način in v poljubnem obsegu substituirane na položajih 2, 4, 5, 6 in 7 indolne strukture.

Sintetični kanabinoidi 2

Vsaka snov (razen nadzorovanih snovi s seznamov a, b, d in f), katere struktura je izpeljana iz
6H-benzo(c)kromen-1-ola (6H-dibenzo(b,d)piran-1-ola), neodvisno od stopnje hidrogenacije nefenolnega benzoobroča, s substitucijo:
image7.png

- na položajih 3, 6 in 9 s katero koli alkilno skupino.

Ali je delta 8-THC sintetični kanabinoid v skladu z enim od dveh glavnih meril?
Ali mi lahko kdo pomaga? Hvala,
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Skoraj prepričan sem, da delta 8 ni sintetična . Ali se motim?
 

chost

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
V naravi se pojavlja v plevelu, vendar le v obsegu 0,1 %.
Vse, kar lahko kupite, je narejeno iz CBD, glejte tukaj https://bbgate.com/threads/cbd-delta-8-sop.7306/.
Zanima me, ali s kemijskega vidika spada pod eno od zgornjih dveh opredelitev
 
Top