Ali je mogoče odkriti nerazkrite prihodke Adsense v različnih državah?

potato123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Približno 150 tisoč evrov je bilo plačanih prek storitve Google Adsense (Irska) na zasebni bančni račun v Združenem kraljestvu.
Nimam stalnega prebivališča v Združenem kraljestvu, ampak sem v drugi državi EU, kjer je treba prijaviti davke, in ne v Združenem kraljestvu. Ta dohodek ni bil nikjer prijavljen.

Skrbi me, da bi se transakcije od Googla na mojem bančnem računu v Združenem kraljestvu lahko poslale davčnemu uradu v kraju mojega prebivališča.

- Dohodek ni bil prijavljen davčnemu uradu v Združenem kraljestvu.

- Svojemu bančnemu računu v Združenem kraljestvu nisem nikoli posredoval svojega nemškega naslova - banka ima star naslov v Združenem kraljestvu.

- Gre za to, da HMRC v Združenem kraljestvu ne bi vedel za ta dohodek, razen če bi to izvedel od banke v Združenem kraljestvu, zato ne verjamem, da bi te podatke poslal svojim kolegom v državi EU, v kateri živim.

Kako verjetno je, da bo davčni urad te države EU to izvedel? Obstajajo stvari, kot je AEOI - kjer se avtomatična izmenjava informacij med finančnimi institucijami različnih jurisdikcij pošlje pristojnim davčnim organom v kraju stalnega prebivališča osebe. Nisem prepričan, ali lahko banke v Združenem kraljestvu neposredno obvestijo organe države EU ali bo treba najprej posredovati informacije prek davčnega urada.

Zanima me, ali bodo z AEOI podrobnosti o teh transakcijah poslane davčnemu uradu države EU (ali pa se bo morda videlo moje nenavadno visoko stanje).

Rad bi slišal mnenje koga, ki ima izkušnje s temi stvarmi? Ali pa obstaja kakšen bolj primeren forum tukaj nekje na temnem spletu?

Zdaj si želim, da bi ga prijavil, vendar je zdaj že prepozno. Mislim, nikoli ni prepozno za prijavo ... vendar je bil denar 💸 že ves porabljen.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Upam, da je bil ves denar porabljen za dobre stvari, vendar se zdi, da ne :D

V prihodnosti bo dobro, da se znajdete v položaju, ki omogoča davčno oprostitev zaradi vašega rezidentstva, da vam ne bo treba skrbeti.
Neplačevanje davkov je lahko zakonito, vendar mora biti v skladu z zakoni
 
Top