Inovativna kriminalka: Pranje denarja v 21. stoletju

DaxUK

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
17
Points
3
Pozdravljeni, na tem spletišču sem zasledil veliko pogovorov o tem, kako oprati denar in ga narediti zakonitega, in opazil sem, da so bili odgovori površni in ne poglobljeni, saj vem, da obstajajo nove metode, ki se prej ne bodo pojavile v medijih, zato vas bom zdaj obvestil o njih. No, najprej razumimo pomen izraza "pranje denarja". pri pranju denarja gre za denar, pridobljen s trgovino z drogami, orožjem ali goljufijo, ki ga želite naložiti na svoj bančni račun. Klasično pranje denarja ne deluje tako kot prej. Na primer, da vodji podjetja izročite gotovino in mu naročite, naj jo prenese na vaš bančni račun. Vlade zdaj pregledujejo podjetja ali institucije, ki denar prenesejo na račun kriminalca, in merijo njihovo gospodarsko rast. Predstavil vam bom zgodbo in metodo pranja denarja, ki je po mojem mnenju ena najprimernejših metod, vendar zelo zapletena. Recimo, da sem na primer v Maleziji in sem neki osebi, imenujmo jo Vladimir, dal določen znesek, recimo 10 milijonov evrov, on pa mi ga je po kratkem obdobju, ne dolgem, vrnil 8 milijonov evrov. Presenečen nad hitrostjo postopka sem ga vprašal, kako ta metoda deluje. Povedal mi je, da je takoj, ko sem mu dal ta znesek, stopil v stik z ljudmi v Nemčiji in več kot eni evropski državi ter jim povedal, da če želijo prenesti denar svojim družinam v Maleziji, naj ne hodijo v banke. Denar jim bom nakazal sam in po nižji proviziji kot v bankah ter še isti dan. Izročiti ga morate neki osebi, recimo, da ji je na primer ime John. Takoj ko John prejme 10 milijonov evrov, Vladimir razdeli moj denar, ki znaša 10 milijonov evrov, sorodnikom oseb, ki so opravile nakazilo. Kaj je John storil takoj, ko je prejel znesek? Dal ga je podjetju za elektroniko v Nemčiji in jim povedal, da želim od vas kupiti znesek 10 milijonov evrov, pri čemer je vedel, da to podjetje z njimi sodeluje tudi pri organizaciji. Ti so elektroniko prenesli v Malezijo in jo prodali Vladimirjevemu podjetju za elektroniko. Rezultat tukaj je, da sem po lažnih prodajnih operacijah v podjetju vzel 8 milijonov in jih registriral kot prispevek podjetju, on pa je vzel 2 milijona in ugodnosti prenosa za posameznike, ki so opravili prenos, ter izdelke, s katerimi je mogoče trgovati po dvakratni vrednosti. Nekatere stvari pa so bile skrivnostne, na primer delež podjetja v Nemčiji. To velja za popolno organizacijo za pranje denarja. Zdaj se zdi, da vam je bila celotna slika pojasnjena, saj veste, da organizacija deluje že dolgo časa, zato imajo močno bazo strank in postopek je bil hiter. Opozorilo: V tem primeru je treba upoštevati, da je organizacija, ki se ukvarja s pridobivanjem denarja, v celoti financirana iz sredstev, ki jih je pridobila: Države in imena omenjenih posameznikov so zaradi njihove varnosti izmišljena.



Zahvaljujemo se vam za branje s spoštovanjem,



DAX
 
Top