Veľký zoznam výhovoriek - právne použitie chemických látok

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Nebol som si istý, kde to mám uverejniť, keďže Pinkman House už neexistuje. Skúsim to tu.

Takže ste si objednali nejaké chemikálie v malých množstvách a mali ste smolu, že ich zachytila kontrola dovozu alebo colnica. Ak ste si objednali väčšie množstvá, pravdepodobne ste v háji, nech už poviete čokoľvek, ale povedzte, že skúšate novú trasu alebo nový syntetizátor s množstvami pre hobbystov - alebo povedzte, že ste hobbysta. Potom sa vás pravdepodobne opýtajú, na čo sú určené. Čas na Veľký zoznam chabých výhovoriek!

Začnem ja:

Fenol - "Vyrábam paracetamol. Je to zábava a nie je to nezákonné. Okrem toho som hobbyista a nikdy by som ho nepožila ani nedala niekomu inému."
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Tiež tu môžete zverejniť chemické látky, pre ktoré požadujete dobrú výhovorku. Začnem tiež tu:

Dusitan sodný
Borohydrid sodný
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
sa môže použiť na bielenie alebo na výrobu bieliaceho činidla, používa sa aj ako objekt výskumu vodíkových článkov v automobiloch.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Áno, aj keď na to existuje príliš veľa dostupných právnych alternatív. Myslím si, že najlepšie výhovorky sú tie, v ktorých sa priznávate, že blbnete s chémiou, ale robíte neškodné pokusy.

Ale pokiaľ ide o dusitan sodný, našiel som, že sa používa ako vôňa do návnad na ryby. Predáva sa ako to v USA.
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Vynikajúci odstraňovač pňov. Vyvŕtajte otvory do uvedeného pahýľa. Do otvorov nasypte dusičnan. Nalejte tekutinu do zapaľovača na drevené uhlie v/na plochu. nechajte pôsobiť 10 minút. Zapáľte tú mrchu. Do rána bude pahýľ celkom zničený. Opláchnite a zopakujte.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63

To by pre dusičnany fungovalo, áno. Hlavne dusičnan draselný. Ale toto boli dusičnany.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
No a potom je tu chémia vôní, esterifikácie alkoholov.
Koncentrovaná kyselina sírová (katalyzátor)
Anhydrid kyseliny octovej

by sa mohli použiť na výrobu rôznych vôní acetyláciou rôznych alkoholov. Napríklad benzylalkohol, ktorý by vytvoril broskyňovú vôňu. Mohli by ste s ním vyrobiť aj banzaldehyd.
 

ryry1984

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
3
Reaction score
9
Points
3
metylamínová báza

a toto je možno hlúpe, ale musím to uviesť:

p2p

Môžeme urobiť podobné vlákno ako toto, ale so sklenenými výrobkami?

Prečo by som mal chcieť rotovap
prečo by som mal chcieť 10000ml rb banku atď.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Ospravedlňujem sa, ale myslím si, že P2P je príliš blízko k finálnemu produktu na to, aby sa dalo ospravedlniť. Prípadne by ste sa mohli pokúsiť tvrdiť, že ide o nejakú parfumovú chémiu, ale nikto by vám to nezožral.

Rotačný prístroj je dokonalý stroj na množstvo chemických látok. Len by ste museli niekoho presvedčiť, že máte prostriedky na kúpu hračky za 800 eur na svoj nevinný malý koníček. Videl som však aj horšie veci - ľudí, ktorí si kupujú bicykle, topánky a lyže za oveľa viac.
RB s objemom 10 l je však prehnané. Ťažko sa to vysvetľuje.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Benzaldehyd, nitrobenzaldehyd: syntéza indiga." "No, dôstojník, vždy som si myslel, že syntéza farbív je TAKÁ zaujímavá!"

V skutočnosti sú farbivá skvelým zdrojom výhovoriek. Všetko samozrejme závisí od rozsahu.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Rotovap: ste hobbyista a niekedy si vyrábate esenciálne oleje z pomarančovej kôry, levandule, mäty atď (na dôveryhodnosť svojho vyznania by ste potrebovali aj aspoň jeden Soxhletov extraktor).
10L rbf: kúpili ste ho v garážovom výpredaji (ak ste v USA) alebo v nejakom internetovom obchodíku za pár eur, pretože ste vinár a tento rbf slúži ako balón na kvasenie vína.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
(žiadosť) - TMCP-Indole

Nie príliš veľa informácií o tomto.. Ako väčšinu chemických látok, ktoré si objednávam, moja všeobecná výhovorka je "skúmam a vyvíjam nový čistiaci prostriedok [alebo] botonickú výživu", ale bolo by dobré vedieť, či má tmcp indol nejaké iné použitie
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Čistý indol sa dá vysvetliť výrobou smradľavých čajových vrecúšok na odpudzovanie potkanov/krtkov v záhrade, ale ten, na ktorý ste sa pýtali, nemá žiadne známejšie použitie ako výrobu syntetických kanabinoidov, okrem toho, že ak smrdí podobne ako indol a máte vlastnú záhradku, potom môžete argumentovať "nákupom kontaminovaného indolu proti krtkom z internetu", ale aj to potrebuje ďalšie alibi.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
Rozhodne to divne smrdí... ako vôňa starého moču lol. Dobre, že viem, že v tomto musím byť múdrejší, vďaka!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Pri objednávaní v Číne toho v skutočnosti veľa nepožadujú - môžete objednávať v mene klienta ako súkromný predajca chemického tovaru. U mňa to fungovalo, ponuku som dostal okamžite
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
má niekto peknú výhovorku na p2np? a čo by mohla polícia urobiť, ak nemám peknú výhovorku, je to legálne, takže by nemali byť schopní urobiť toľko, že? ďakujem
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Vo všeobecnosti neexistujú žiadne skutočné výhovorky pre prekurzory, ktoré by boli tak blízko konečnému produktu. Dokonca ani Wikipédia nevie nájsť iné použitie P2NP ako výrobu amfetamínov.

A aj keď to nie je nezákonné... ak nejakí colníci uvidia zásielku P2NP súkromnej osobe, hádam sa skontaktujú s políciou, aby urobili prehliadku priestorov tejto osoby, začali ju sledovať alebo ju zaradili na zoznam sledovaných osôb.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
P2np je nezákonné.
v prípade legálnych položiek žiadny advokát nepovolí kontrolu informácií o pozadí alebo príkaz na prehliadku legálneho výrobku.
Kúpite si medzinárodný .
Mimochodom, colníci majú plné ruky práce s kontrolou nelegálnych predmetov . na hraniciach
 
Last edited:
Top