Metylamín z polymetylamínu?

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Ahojte všetci, odkedy som na fóre a začal som sa pozerať na všetky syntézy drog a na to, aké veci si vyžadujú, napríklad chemikálie a činidlá, zvykol som si pozrieť obaly všetkých čistiacich alebo odmasťovacích prostriedkov a podobne. Nedávno som v jednom supermarkete narazil na pomerne zaujímavý výrobok, ktorý slúži ako nemrznúca zmes. Na obale stálo, že ide o 100 % čistý polymetylamín, ak je to, čo sa tam píše, pravda, a väčšinou to tak je, je možné zvrátiť proces polymerizácie alebo nie? O polyméroch som toho veľa neštudoval a nie som si ani istý, či je možná polymerizácia metylamínu, ako aj reverzibilný proces na čomkoľvek, čo je polymelizované.
Ospravedlňujem sa, ak je pomenovanie nesprávne alebo sú tam nejaké pravopisné chyby! Ale chemické názvy sú tu s rôznymi názvami a nie som si istý prekladom bcs abecedy atď.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Tipoval by som, že nie. Správnejší názov pre polymetylamín je etanolamín polymetylát a jeho vzorec je.
O98wgd4sL0
čo nevyzerá ako niečo, z čoho sa dá účinne získať CH³NH²
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Nebuďte smutní. Vyrobte si nejaký metylamóniumchlorid ( metylamín HCL) z chloridu amónneho a formaldehydu alebo palivových tabliet hexylamínu alebo niektorým z viacerých spôsobov.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Haha nebojte sa, len ma to zaujalo. Nechcel som rly nič skúšať. Trochu viac som si to preštudoval a skúsim syntetizovať P2NP a potom amfetamín. Ale ďakujem vám aj tak si to vážim!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Metylamín mení ketóny na katinóny (prakticky všetky), z amfetamínu robí metamfetamín a 10 ďalších vecí. Je to metyl a amín, CH³ napojený na NH². Ak existuje v syntéze drog kúzlo, je ním metylamín. Stačí fenyl a uhľovodíkový reťazec a je z toho 10 drog na začiatok. Niečo na zamyslenie
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Ik čo to je, ale nevedel som, že je to tak zlomené
 
Top