• Welcome to the US section of the forum. Remember that posting contacts (jabber, telegram, signal and others) will result in a permanent ban! If you decide to buy or sell something without using escrow and lose money, we can't help you.

Event Buy Etiketa. Čo môžete očakávať . Čo sa očakáva.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Na tomto mieste si povieme o primeraných očakávaniach kupujúceho a predávajúceho v USA. Každá kultúra má svoje vlastné teórie o tom, čo je správna etiketa, a do tejto rovnice výrazne vstupuje kultúrna ekonómia. Nie je možné, aby ste ten balík z dažďového pralesa dostali za 4 dni. Ide tu len o to, aby sme o tom diskutovali a utvorili si pevný názor na to, čo je prijateľné. Ja len napíšem svoj postoj a vy ho môžete rozobrať alebo navrhnúť inú cestu k podobnému výsledku alebo vyjadriť názor na úplne iný aspekt etikety, priemyselných noriem, osvedčených postupov. NEZAHŔŇAJÚ konkrétne fyzické postupy, ako je balenie pošty alebo utajovanie.

Ak sa nedohodlo inak a nie je to dohodnuté (,malo by to byť na eskontnom lístku, ak chcete, aby to bolo záväzné), predávajúci by nemal prijať nový obchod na výrobok, ktorý nemá pod fyzickou kontrolou. Toto je naozaj jedna z tých situácií, keď sa neobávam o vaše podnikanie, ale keď nefinalizujete predaj včas a my zistíme, že predávate veci, ktoré ešte nemáte. Budem vás sankcionovať. Teraz nemám žiadnu moc, aby som vám skutočne niečo urobil, takže vás pravdepodobne nazvem kreténom.

Predávajúci nie je povinný vám odpovedať. Ak nedostávate odpoveď, odporúčam vám, aby ste mávali peniazmi tam, kde ich vidia. Kliknite na tlačidlo kúpiť. Napíšte dohodu o úschove
Títo chlapci tu nie sú na to, aby školili svoju konkurenciu alebo vás ubezpečovali, že drogy sú dobré skutočné alebo čokoľvek iné. Ak dohodu neprijmú, choďte ďalej. Môžu byť zavalení, mimo mesta, mať rodinnú pohotovosť, čokoľvek. Nie je našou vecou sa na to pýtať. 9/10 Ľudia nerobia veci len preto, aby sa správali ako kreténi k cudziemu človeku. Zvyčajne sa na cudzieho človeka ani nepozeralo, nech sa stalo čokoľvek.

Sledovacie číslo nie je povinné, ani oznámenie o odoslaní zásielky. Ak prijali dohodu a vy ste zaplatili escrowbot, čo sa môže stať ďalej, je úplne jedno. Predávajúci nedostanú ani cent za to, že vám oznámia, že váš balík bol odoslaný. Je to zdvorilé, ale nie povinné, z toho sledovacieho čísla sa dajú získať citlivé informácie. Vy ani ja by sme tieto informácie nemohli získať, ale osoba " s právomocou" by mohla.

Očakávajte, že balík dostanete až do 7 dní. Málokedy to trvá tak dlho, ale stáva sa to a všetko bolo úplne v poriadku. Ak nič nedostanete na 7. deň ( čo je 5 pracovných dní, nech sa na to pozeráte akokoľvek, bez zohľadnenia sviatkov), potom pošlite správu predajcovi a požiadajte ho, aby buď skontroloval sledovanie, alebo vám povedal sledovacie číslo. Predávajúci si môže vybrať. Ak sa sťažnosť vystupňuje až do takej miery, predávajúci bude povinný prezradiť číslo sledovania zamestnancovi tejto stránky na účely arbitráže.

Ak ste výrobok dostali, bezodkladne ho skontrolujte a dokončite obchod. Pokiaľ nečakáte na testovací prúžok v pošte alebo laboratórnu analýzu, 24 hodín je maximálny primeraný čas. Ak neplánujete dokončiť obchod do 24 hodín, pozvite administrátora na eskontnú dohodu a vysvetlite prečo. Ak sa ukáže, že ste vinní, že ste zhodili loptičku, vykašľali sa na predávajúceho, ktorý vyšiel v ústrety, alebo sa vykašľali na predávajúceho, ktorý vyšiel v ústrety, nazvem vás malým hajzlom. Mohol by si byť najfajnovejší chalan v bloku, ak otvoríš tú poštu, pozrieš sa na tovar, ochutnáš ho možno čokoľvek a dokončíš ten obchod hneď teraz.

To je začiatok. Budeme postupovať podľa amerického systému, volebného kolégia, kde imbudem pozerať na ľudové hlasovanie a robiť, čo chcem. 😆 Robím si srandu, že je to ľudové hlasovanie s anketou diskusiou a výsledkami zobrazenými bez hlasovania. Každá vec. O každej otázke, ktorá sa považuje za dôstojnú a podporenú, sa môže hlasovať.

PROTIP
Nie som tu na to, aby som vám hovoril, čo máte robiť. Snažím sa vám pomôcť! Nenapadá mi žiadny dôvod, prečo by ste si mali nechať balenie, v ktorom lieky prišli. Ak musíte, odfoťte si ho, ale ten obal je dôkazom, ktorý dokazuje, že ste medzištátne obchodovali s drogami, pričom ste využívali verejnú službu. To sú 2 federálne trestné činy a vy ste sa na tom spolčili s predajcom. Každý z nich je oveľa závažnejší ako obchodovanie s drogami. Otvorte balík, vyberte jeho obsah a spáľte ho v kovovom vedre uprostred miestnosti. Ten balík je diabol. Bez neho možno jedného dňa uvidíte len vonkajšiu stranu väzenskej cely.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
74
Reaction score
55
Points
18
Deals
13
Niečo, čo možno trochu pomôže, je "čítať príspevky predajcov." V mojom prípade sa snažím udržiavať aktuálne informácie, napríklad či mám momentálne zásoby alebo nie, a ak sú k dispozícii vzorky, jasne sa uvedie, že sú k dispozícii obyvateľom alebo členom, ktorí sú tu o niečo dlhšie ako "dnes sa pripojil", a ak sa uvádza, že len USA, znamená to, že len USA.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
511
Reaction score
238
Points
43
Nemyslím si, že dobrý zákaznícky servis zo strany predajcu je zlá vec. Nikto im nemusí posielať opakované správy, ale ak máte otázku, mali by ste mať možnosť opýtať sa
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
130
Reaction score
93
Points
28
Tento PROTIP je príliš reálny... A @prophet hovorí pravdu, veľa času sa dá ušetriť čítaním príspevkov a profilov predajcov, oveľa menej nezmyselných spätných väzieb. Keď som začínal nakupovať veci cez internet, spomínam si, že som sa často ospravedlňoval za zbytočné správy
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Uskutočnil som niekoľko transakcií s dôveryhodným predajcom tu, hensayd objednávku dostal. A v ďalšej správe sa píše, sledovanie hovorí o doručení, môžete to skontrolovať ? Na to, aby ste si niečo kúpili, netreba 5 odsekov. Naozaj to trvá 0. Tým, že sa týždeň potíte, sa vaše šance nezlepšia. Ak chcete utajenie, pýtajte sa na utajenie, kupujte od skúsených predajcov, pýtajte sa na balenie. Toto nie je hra, je to vaša sloboda
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
130
Reaction score
93
Points
28
Počul som to od právnika, je to otrepané, ale nedá mi to nemyslieť: "drogy v pošte - hráte si s ohňom" zaobchádzajte s tým ako s takým
 
Top