Delta 8-THC je vo Švajčiarsku legálna?

chost

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň všetkým,
Žiaľ, moje znalosti chémie a práva sú príliš obmedzené na to, aby som mohol posúdiť, či je delta 8-THC vo Švajčiarsku legálna.
Našiel som tu nasledujúce informácie (preložené do angličtiny):

Syntetické kanabinoidy
Akákoľvek látka (okrem kontrolovaných látok zoznamov a, b, d a f), ktorej štruktúra je odvodená od indolu,
bez ohľadu na nahradenie ďalšieho atómu uhlíka indolovej štruktúry atómom dusíka, substitúciou:

image4.png

- v atóme dusíka (pozícia 1) alkylovou, alkenylovou, arylovou alebo heterocyklickou štruktúrou s najmenej 3 atómami uhlíka;

a navyše

- v polohe 3 indolu karbonylovou, esterovou alebo amidovou štruktúrou kyseliny karboxylovej, ktorá je navyše ďalej substituovaná v ľubovoľnom type a rozsahu a môže byť zlúčená s indolovou štruktúrou.
Tieto štruktúry môžu byť substituované akýmkoľvek spôsobom a v akomkoľvek rozsahu v polohách 2, 4, 5, 6 a 7 indolovej štruktúry.

Syntetické kanabinoidy 2

Akákoľvek látka (okrem kontrolovaných látok zoznamov a, b, d a f), ktorej štruktúra je odvodená od
6H-benzo(c)chromen-1-olu (6H-dibenzo(b,d)pyran-1-olu), nezávisle od stupňa hydrogenácie nefenolického benzoového kruhu, substitúciou:
image7.png

- v polohách 3, 6 a 9 ľubovoľnými alkylovými skupinami.

Je delta 8-THC syntetický kanabinoid podľa jedného z dvoch hlavných kritérií?
Mohol by mi niekto pomôcť, prosím? Vďaka
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Som si takmer istý, že delta 8 nie je syntetická . Mýlim sa?
 

chost

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Prirodzene sa vyskytuje v burine, ale len v rozmedzí 0,1 %.
Všetko, čo si môžete kúpiť, je vyrobené z CBD, pozrite si tu https://bbgate.com/threads/cbd-delta-8-sop.7306/.
Chcel by som vedieť, či z chemického hľadiska spadá pod jednu z uvedených dvoch definícií
 
Top