Vânzarea analogilor "legali" în SUA?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Mă întreb dacă cineva poate să-mi clarifice unele lucruri.

În primul rând, am crezut că legea analoagă se aplică drogurilor din lista 2 și superioare, dar nu și celor din lista 3 sau inferioare. Deci, să spunem că cineva vinde un drog online, să zicem un analog de ketamină sau benzodiazepină, dar include avertismentul evident bull "nu pentru consumul uman" sau ceva similar cu mefedrona, fiind vândut ca hrană pentru plante, sau notorii "săruri de baie".

Cu ce vă poate acuza poliția? Trebuie să fie ceva, nu te vor lăsa să scapi doar cu "vânzarea de droguri" spunând "nu pentru consumul uman" Încearcă acest truc pe care poliția îl urăște!

Nu vinde ceva de genul 3mmc, care dea a spus deja că ei consideră un analog, dar ceva care nu se încadrează în legea analog, care am crezut că au fost ketamina și benzo analogi.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
De ce analogii ketaminei sau ai benzilor nu ar intra sub incidența legii analogilor?
Tocmai am parcurs-o rapid și sentimentul meu este că;
- analogii din programele I și II vor fi judecați ca și cum ar fi droguri din programul I.
-drogurile din tabelele III, IV, V și VI vor fi judecate ca drogurile de care sunt analogi.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Nu sunt jurist, dar se pare că nu pot utiliza legea analogului dacă drogul în cauză nu este inclus în lista 1 sau 2.

După părerea mea, dacă există un analog, de exemplu al ketaminei, program 3, atunci atâta timp cât este comercializat ca "nu este destinat consumului uman", atunci este mult mai mult într-o zonă gri. Poate că te pot acuza de vânzare neautorizată de medicamente sau ceva de genul ăsta (este doar un exemplu, nu o lege exactă).

Se pare doar că nu există un răspuns prea clar la ceea ce ar putea face agenții federali sau de stat.
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
IME dacă nu intră sub incidența legii federale analogice din 1984 (cred că a fost 84? Nu verific de două ori rn) și dacă nu sunteți prins în mijlocul vânzării. Întotdeauna am folosit numele real pentru rcs, chiar dacă toată lumea le vindea Molly spunând că sunt cu adevărat mdma, am avut câțiva prieteni care au fost prinși cu etilonă/bk-mdma și 4mmc, ambele înainte de a fi programate. Polițiștii le-au spus pe nume. Drogurile au fost aruncate pe jos și au primit o amendă de peste 200 de dolari pentru punga de plastic. Ei au stat serios și Googled bk-mdea pe căutare imagine pentru a compara hahahaha ca yup că este cuz nu pop pe test de teren
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Dar dacă numiți chiar și chimms legale Molly sau altceva ilegal poate fi taxat pentru asta
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Absolut acest lucru. Nu vindeți niciodată ceva legal ca ceva ilegal, taxa este aceeași
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
Oct 2015 - Am avut un partener care a sfârșit prin a fi prins și m-a vândut pentru a-și salva fundul. Mi-a înscenat să vând 28 g de "molly" unui polițist de stat sub acoperire. A ieșit pozitiv pentru amfetamine la un test antidrog pe teren și astfel am fost arestat. A fost ambalată într-o pungă "spice" etichetată ca tămâie -nu pentru consumul uman- (crezând că acest lucru ar ajuta la revendicarea nevinovăției mele.) Am petrecut aproximativ un an și jumătate mergând în instanță pentru că nu au putut să o identifice la laborator. Au identificat-o greșit de trei ori. Eram la un pas de a respinge cazul când au revenit și au spus că era etilonă, care se pare că a fost programată în SUA din iulie 2015, cred. Știam că voi fi arestat în acel moment. Avocatul meu nu a putut spune sau face nimic (numit de instanță) - m-am dus și am obținut mai multe opinii de la alți avocați și au spus în esență același lucru: "Ai o mână la mână cu un polițist sub acoperire cu o substanță ilegală, este un caz deschis și închis" Acest fals sentiment de securitate de a opera în "zona gri" m-a costat 3 ani în închisoarea de stat și tot ce a mers împreună cu ea. Probabil că aș fi putut să lupt mai mult și să obțin rezultate mai bune, dar în acel moment eram doar fericit să termin cu asta.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Asta e total nașpa frate. Îmi pare rău că s-a întâmplat asta. Ai știut ce a fost? În instanța de judecată din SUA, nu trebuie să știi că ceva este ilegal pentru a fi arestat și închis pentru asta, dar există un alt aspect și anume intenția. Dacă pe pungă scria că nu este destinată consumului uman și nu scria nimic despre droguri, avocatul tău ar fi putut susține că nu știai ce este. Poate. Nu cunosc detaliile. S-ar putea să fi obținut o sentință redusă sau o acuzație mai mică. O persoană inteligentă ar fi economisit primii 2 000 de dolari câștigați și ar fi angajat un avocat. Există așa ceva ca avocații preplătiți. Plătești avansul și apoi, dacă se întâmplă ceva, ți se facturează orele și dosarele, etc. Știu că sună excesiv, dar un avocat numit de instanță este plătit din același cont din care este plătit procurorul. ȘI judecătorul. În mod special, nu ar trebui să fie așa, dar este. Avocatul dvs. desemnat din oficiu lucrează pentru partea adversă și este omul de jos pe totem. Îi vede zilnic pe acești indivizi, iar aceștia sunt în mod notoriu refractari la a-și supăra superiorii. Totuși, trebuie să aveți un avocat. În calitate de inculpat, nu puteți solicita o descoperire, o prelungire sau o serie de alte lucruri. Nu puteți nici negocia cu procurorul. Dacă judecătorul decide să te lase, poți, dar trebuie să ceri o permisiune specială și nu este obligat să îți facă pe plac
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
Într-adevăr, o persoană inteligentă pune deoparte primele câteva teancuri, 1. BAIL 2. AVOCAT 3. Câțiva ani de comisionar (în cel mai rău caz lol). Știu eu ce era "substanța"? Oamenii prin care treceam inițial aveau "molly", ei o numeau și m1. Care cred că este metilonă. Era un cristal de rocă maro/portocaliu ruginit cu un miros distinct. După un timp, au avut "a doua generație", despre care susțineau că era încă legală, deoarece era următorul analog în linie (deși știam despre tikhal și altele, întreaga scenă RC era oarecum nouă pentru mine, așa că am fost un pic naiv, deoarece informațiile nu puteau fi obținute, adică, încă mai aveau "tămâie" în unele dintre magazine la acea vreme). Oricum, o numeau m2, era de culoare galben pal, mult mai puțin intensă și de durată mai scurtă decât m1, dar totuși plăcută. Inițial m-au acuzat de trafic de MDMA, dar după mai bine de un an în care s-au jucat cu mine și cu rezultatele de laborator. Au trecut de la MDMA, la altceva (am uitat exact, un stimulent beatnik care a fost mare în anii '50) la mefedronă la MDPV (bathsalts) și, în cele din urmă, etilonă când am fost inculpat. ....INDICAT JANE!

Ai perfectă dreptate, totuși, acei gorile numiți de instanță sunt mai mici decât rahatul de balenă. Am avut câțiva care m-au scăpat de lucruri mărunte de-a lungul anilor. Am concediat primul meu avocat de fapt, Tipul am ajuns cu a fost, probabil, mai rău. Nu a făcut nimic în afară de a încerca să-mi obțină o înțelegere de la început. Ori pledezi, ori te duci la proces și te-aș sfătui să nu o faci, pentru că, sincer, vei pierde", după care a început să mă amenințe cu cifre: "Dacă pierzi, te așteaptă un maxim de 10." Cunosc jocul, toți joacă golf împreună la sfârșit de săptămână și fac compromisuri, și era foarte evident că eram mințit. Nici a doua opinie nu a fost prea încurajatoare, totuși, câțiva tipi din afara zonei, pentru câteva mii de dolari, au susținut că vor intra în joc, dar au spus, în esență, că va fi "greu să convingi un juriu, te-au prins cu un slam dunk." Ei aveau experiență cu cazuri mai tangibile de "droguri grele". Aș fi putut probabil să mă descurc mai bine, dar și mai rău. Mi s-au oferit 18 luni în stat cu 3 ani de probațiune, chestii de genul ăsta. Am optat pentru perioada de stat fără perioadă de probă. 3 ani (2 ani mando + pierderea permisului pentru 3y) am ieșit în 2 ani și jumătate cu goodtime. Ei ar trebui să rămână cu tine pe tot parcursul pedepsei, de asemenea, în cazul în care doriți să faceți apel sau ceva. Dickhead nu a răspuns niciodată la apelurile mele cu taxă inversă din interior.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Ai lovit cuiul pe cap cu avocații numiți de instanță am dat unul am avut o dată o schemă detaliată pentru a obține o taxă a scăzut și a inclus un caz mort exact instanța de circuit de apel a anulat,( m-au acuzat pentru un hit and run, dar ceea ce am lovit a fost un semn deținut de oraș, iar primăria a fost închisă, deoarece a fost timp de noapte, și în conformitate cu legile acestui stat am avut 24 de ore pentru a raporta, dar m-au arestat 3 ore mai târziu. Dacă ar fi fost vorba de o proprietate privată sau de un vehicul sau dacă cineva ar fi fost rănit, ar fi trebuit să sun la poliție sau să merg direct la secția de poliție. ) Ea a spus: "Ei bine, ai făcut-o totuși?" Nu pentru ceea ce mă acuză, nu. "Ei bine, aș lua doar ceea ce ți-au oferit, ai fi putut fi acuzat pentru mai mult"😮😐😒
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
39
Points
18
Da, sistemul este aiurea. Dacă fiecare inculpat și-ar cunoaște drepturile și ar refuza să renunțe la dreptul la un proces rapid și ar refuza să facă o înțelegere, avocații ar trebui de fapt să înceapă să-și facă treaba, iar instanțele ar fi aproape blocate. Chiar și un mic proces cu jurați consumă mult timp și este foarte costisitor! Dacă toată lumea ar insista asupra unui astfel de proces, statele nu ar mai putea nici măcar să îi urmărească pe toți cei care încalcă legea și ar trebui să aleagă din cele mai grave cazuri. Pun pariu că numai acest lucru ar duce la o reformă legislativă.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
Sunt total de acord Pseudo
Este păcat că majoritatea acestor avocați numiți de instanță profită de ignoranța și lenea clienților lor. Acceptă înțelegerea, intră mai repede, ies mai repede, se întorc mai repede, mai puțină muncă, mai multe fețe, mai mulți bani, acesta este numele jocului lor. Dacă oamenii și-ar cunoaște "drepturile" și ar rămâne fermi. Cred că am putea, într-adevăr, să demarăm o reformă legislativă bazată doar pe acest aspect. În zona mea, în ceea ce îi privește pe infractorii nonviolenți care consumă droguri, au fost aproape de a o face singuri. Supraaglomerare, eliberare anticipată, pedepse mai mici etc.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
39
Points
18
Da, singura problemă este că toată lumea trebuie să o facă, nu au nicio problemă în prezent să tragă pe sfoară pe cineva pentru că insistă ca drepturile sale să nu fie încălcate și caută adevărata justiție prin litera legii. Practic, dacă o persoană insistă ca ei să își facă treaba, se enervează și își fac un scop din a te doborî dur. Cu excepția cazului în care, desigur, aveți BANI și vă procurați propriul avocat. Banii ușurează întotdeauna orice sentință, destui bani și nu există sentință. Public Pretender nu va fi de ajuns dacă încercați să mergeți pe această cale pe cont propriu. Sigh.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Cred că singurul mod în care cineva ar putea scăpa cu vânzarea de medicamente pe piața gri în SUA ar fi să expedieze dintr-o țară străină, cum ar fi infamele laboratoare de șopârle, care expediază din Spania, Țările de Jos sau să aibă ceva care nu se încadrează nici în legea analogilor.

În opinia mea, analogii ketaminei intră în această categorie. Ketamina face parte din programul 3 și numai medicamentele din programele 1 și 2 intră sub incidența legii privind analogii.
 

Moonbow112ix

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 22, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@SoldadoDeDrogas hahahaha Am avut literalmente un râs bun la "inculpat Jane" am low-cheie a mers cameră la cameră în casa mea în liniște exclamând ,"inculpat Jane, INDICAT" trebuie să fii un individ rece pentru că am fost și încă mai simt o durere pentru că lipirea taxă; rc vals a fost futut pentru a vedea în închisoare județ sau pentru a ști ce sa întâmplat cu prietenii aici, în state, 9/10 la fel ca tine, pops pentru amfetamină, uneori meth, apoi ei fie semneze pentru ceva de îndată ce testul a fost neconcludent și alții au făcut ceea ce aș face, care este larg ai făcut și aș lăsa-o să meargă și rola zarurile, Eu însumi a lucrat obtinerea o infracțiune POCS ȘI POM scăzut și a fost pe cauțiune pentru ca 3 și jumătate de ani, unde locuiesc cele mai multe bondsman nu va lăsa să stai pe lista lor pentru mult mai mult de un an sau doi pentru că eu cred că primesc ca 30-50 sociale alocate la un moment dat, astfel ca mine am fost plătit înainte de anul unu a fost de până? Din fericire, fosta mea în liceu, ea și mama ei dețin una dintre cele mai mari obligațiuni de jurisdicție multi-județ în jurul valorii de, întotdeauna bun ca frit a spus și au fundul tău acoperit de la salt, mi-am luat infracțiunile mele tw în jos la un delict, astfel încât au scăzut de fapt unul (pocs a fost Xanax) am venit literalmente pout casa de judecată cu un zâmbet victorios triumfător și a ținut mâinile în sus și a mulțumit omului mai presus de toate cu un pretendent public!!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
Sunt onorat să pot să vă aduc o bucurie de moment. Mă bucur că cineva a înțeles o referință obscură. Mulțumesc pentru cuvintele tale amabile, prietene. Mă gândesc acum la asta și regret că nu am dus rahatul ăsta până la capăt - sau, cu alte cuvinte, că nu am mers la proces. Acum că mă gândesc mai bine, e cam aiurea că te pedepsesc pentru că încerci să-ți joci mâna. Ar fi cineva întreg la minte care NU ar urmări orice opțiune posibilă care i-ar putea ajuta situația? De ce nu ai face-o, nu? Nu fac altceva decât să intimideze oamenii, prin frică și uzură, de parcă nu ar fi fost deja destul de greu. Întregul sistem de justiție este o bătaie de joc, mi se face rău, serios. Mă gândesc doar la încercarea de a explica tragedia întregii situații. Nu-ți dai seama cât de rău este cu adevărat... cât de corupt... până nu treci prin asta. "Mai bine bogat și vinovat decât sărac și nevinovat."
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
39
Points
18
Bună ziua Moonbow, îmi pare atât de rău că a trebuit să deveniți atât de informat personal cu privire la starea tristă în care a decăzut sistemul nostru juridic! Cred că în cele din urmă toate drogurile vor fi legale pentru a utiliza, iar oamenii din viitor se va uita înapoi la societatea noastră și sunt de acord că am fost sălbatici neiluminate ... Pace sora mea!
 
Top