Question VĂ ROG SĂ MĂ AJUTAȚI!!! public od legal issues :(

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
Cred că cineva a chemat poliția pentru că am auzit pe cineva menționând droguri pe un apel și am văzut ca 3 mașini de poliție la scurt timp după aceea am plecat cât de repede am putut (fără a arăta ca un crackhead total), dar m-am speriat și a lăsat geanta la fața locului și ik are amprente și, probabil, reziduuri. Sunt atât de speriat. Ce să fac??

S-ar putea să fiu doar paranoic pentru că aveam halucinații auditive când am ajuns acasă, dar cred că probabil am dat-o în bară
Sunt un consumator cunoscut în zona mea (nu ice, dar alte chestii)
 
Solution
If they didn't see you in possession of the bag and then immediately aquire it without taking their eyes off of it, they can not show a chain of possession that unequivocally leads to you. If you have never been arrested before they don't have your fingerprints. If you have, did they take your prints? They don't magically have them. Paraphernalia is a low charge and they likely wouldn't waste their time prosecuting a paraphernalia charge less than 1)2g depending on the state) even if they come to harass you, be confident that the case isn't a slam dunk and it's a low charge. If you admit nothing they have nothing. You handed out a dozen sandwiches to homeless people, one of them subsequently used the empty bag to hold some drugs. That's...

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
Probabil că este important să rețineți că am fost ca, vizibil tweaking. am fost uscat heaving non-stop, transpirație foarte greu, și am uitat speriat ca naiba (pentru că am fost)
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,715
Points
113
Deals
666
Ce probleme juridice au apărut deja?
Nu este nevoie să vă faceți griji înainte de vreme.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
încă nu, deci ai dreptate ^^;

Sunt doar nervos pentru că aș putea fi identificat datorită amprentelor
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
48
Points
28
Despre ce țară vorbim: Regatul Unit. Avem cam același tip de sistem juridic. A dispărut geanta pe care ai lăsat-o când te-ai întors? Cât de mult era în geantă? Cred că, dacă ați nega totul, ar fi imposibil de urmărit penal. Singura persoană care te poate băga în belele ești tu. Nu spuneți nimic poliției și sunteți în regulă. Sunteți femeie sau bărbat?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
Sunt în SUA. Nu am mai ieșit din casă de atunci, așa că nu știu dacă mai este acolo. geanta era destul de goală, poate un pic de reziduuri. sunt femeie. ar fi totuși imposibil chiar și cu amprente?
 
View previous replies…

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
48
Points
28
Ați fost vreodată arestat? În ce stat vă aflați. Sunteți din întâmplare chimist.
dacă nu ați fost niciodată arestat în SUA, este foarte puțin probabil ca aceștia să aibă amprentele dvs. și chiar mai puțin probabil ca amprentele să poată fi văzute pe geantă.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
48
Points
28
În plus, tot ce ai făcut a fost să te învârți în jurul tău? Tu orice culoare, cu excepția alb ar fi dificil de a fi arestat aici chiar acum. În cazul în care acest lucru este în California voi reprezenta chiar tine, dar eu vă spun bine. Cu excepția cazului în care sunteți o fată albă frumoasă atunci aveți probleme mari lol
 
  • Haha
Reactions: vis

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
este complicat ill pm u
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
și da, am fost vizibil speriat și la un moment dat am fost vomitat o mulțime. asian + amestec alb, dar im tan așa :/
 
  • Wow
Reactions: vis

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
437
Reaction score
666
Points
93
Dacă nu se găsesc substanțe ilegale în geanta dumneavoastră, atunci nu va fi nicio problemă. Nu știi niciodată de ce ai vomitat, poate ai fost otrăvit. Vă recomand să dormiți bine noaptea, să luați vitamine și să evaluați situația fără paranoia. Iar pe viitor, aveți grijă cu drogurile grele, ele ar trebui să fie distracție, nu probleme.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
Ai dreptate, voi încerca să nu-mi fac griji în privința asta. Mulțumesc. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Dacă nu v-au văzut în posesia genții și apoi au dobândit-o imediat fără să-și ia ochii de la ea, nu pot demonstra un lanț al posesiei care să ducă fără echivoc la dumneavoastră. Dacă nu ați mai fost arestat până acum, nu au amprentele dumneavoastră. Dacă ați fost, v-au luat amprentele? Nu le au în mod magic. Paraphernalia este o acuzație mică și probabil că nu și-ar pierde timpul acuzând o acuzație de paraphernalia mai mică de 1)2g în funcție de stat) chiar dacă vin să vă hărțuiască, fiți încrezător că cazul nu este un slam dunk și este o acuzație mică. Dacă nu recunoașteți nimic, ei nu au nimic. Ați împărțit o duzină de sandvișuri persoanelor fără adăpost, iar una dintre acestea a folosit ulterior punga goală pentru a ține niște droguri. Asta nu este problema dumneavoastră. Ei ar putea minți și să spună că v-au văzut sau că au o înregistrare video. Nu răspundeți la întrebări chiar acum.
 
Solution

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Odată am scăpat de o acuzație de marijuana (de fapt, de două ori) pentru că aveam punga în portofel, unde merg dolarii. Iar ei nu au văzut-o inițial. Când am ajuns la biroul de poliție și au găsit-o, aceasta fusese în portbagajul mașinii, dar nu fusese contabilizată, deci nu exista niciun lanț de posesie. Data trecută le-am spus în instanță că vreau să o testez independent și nu au putut să o facă. Am bănuit că acesta ar fi cazul, deoarece ofițerul a comentat cât de bună era (era în 1998, înainte ca marijuana de calitate superioară să fie abundentă) și era fiul șerifului, despre care știam că a fumat iarbă înainte de a deveni ofițer de poliție.
 

PersonVPN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 4, 2024
Messages
33
Reaction score
11
Points
8
Iubesc CORUPȚIA!!!
Nu există nimic mai bun decât corupția!)
Schimbă-ți gândirea, caută funcționari corupți în cercurile înalte, devino un *Maecenas*
și fă-ți propriile reguli!)
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
46
Reaction score
32
Points
18
Deals
11
Nu trebuie să vă faceți griji. Consumul de droguri nu este ilegal. Dacă îți găsesc geanta cu amprente nu înseamnă nimic pentru că întotdeauna cineva te poate înșela punând ceva înăuntru.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Consumul de droguri ESTE ilegal
Secțiunea 2925.31 - Abuzul de substanțe intoxicante dăunătoare
(A) Cu excepția scopurilor legale de cercetare, clinice, medicale, dentare sau veterinare, nicio persoană, cu scopul de a induce intoxicația sau efecte fiziologice similare, nu poate obține, deține sau utiliza un intoxicant nociv.
(B) Oricine încalcă prezenta secțiune este vinovat de abuz de intoxicanți nocivi, o infracțiune de gradul I. În cazul în care contravenientul a fost condamnat anterior pentru o infracțiune de abuz de droguri, abuzul de intoxicanți nocivi este o infracțiune de gradul cinci.
(C)
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
46
Reaction score
32
Points
18
Deals
11
Bine, bine. Dacă așa spui tu. Eroarea mea.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Este unul dintre acele lucruri care depinde de locul în care vă aflați. În California, Oregon și Washington, se practică reducerea riscurilor, astfel încât, chiar dacă este ilegal din punct de vedere tehnic, nu acuză niciodată oamenii de abuz de droguri. În alte state o folosesc ca motiv probabil pentru a obține un mandat de percheziție sau pentru a investiga, dar de obicei se renunță la acuzație înainte de proces. În alte state te acuză de tot ce pot. Nu este vorba doar de state, ci și de diferite jurisdicții care au politici diferite
 
Top