Acid hidrobromic?

Rutherford

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor! Sunt nou aici. Sunt doar un hobbyist începător care vrea să intre în lumea chimiei.
Aș vrea să știu dacă cineva dintre voi cunoaște vreo modalitate de a sintetiza substanțele precursoare a-pvp (de exemplu: acid hidrobromic 48%, pirrolidină și valerofenonă). deoarece în țara mea este destul de dificil de obținut, celălalt lucru este să cumpăr online din străinătate, dar deoarece sunt substanțe controlate este mult mai dificil să le obțin.
orice părere sau ajutor ar fi binevenit!
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
opinie :- @Rutherford ca esti nou în lumea chimiei sfatul meu va fi să înceapă de la bază doar cumpara un manual de laborator, echipamente de bază și există prelegeri infinite pe youtube cel puțin face elementele de bază clare altfel ești mort înainte de a finaliza prima sinteză.

ajutor :- pur și simplu nu poți face totul în curtea ta dacă faci ceva ilegal trebuie să cumperi ceva ilegal.

doar nu te sinucide.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
bine spus, omule
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,714
Points
113
Deals
666

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
dorește ca😐 să producă 48% acid hidrobromic, pirrolidină și valerofenonă în curtea sa.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
175
Points
43
2HBr+H2O2=Br2 + 2H2O, funcționează bine, dar este important să existe un echilibru acid bun, dacă reacția este scăzută sau ridicată se oprește
 

hustla

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
HBr - amestecați KBr sau NaBr cu acid sulfuric diluat (aproximativ 30-40%) și distilați totul între 122-127C. Veți obține 40% HBr (aproximativ 1,38 g/ml densitate). Utilizați acid sulfuric în exces (de aproximativ 1,5-2,0 ori mai multe moli). Folosiți numai H2SO4 diluat deoarece, în caz contrar, veți obține câțiva ml de Br2 (brom) care distilează la 55-60C și aceasta este o mare problemă. Evitați cu orice preț substanța pentru chimiștii amatori, deoarece miroase JUST.... ATÂT DE MULT.

pirrolidină -
De asemenea, sfatul meu pentru dvs. - căutați întotdeauna videoclipuri de sinteză și tot felul de descrieri ale sintezei înainte de a pune întrebări pe acest forum sau pe orice alt forum științific sau "științific". Oamenilor nu le place să întrebe fără să caute pe cont propriu. De asemenea, încercați să oferiți gândurile dvs. interesante. Și nu scrieți prostii.

Valerophenone - din nefericire, nu există nicio modalitate de a o face fără substanțe chimice greu de obținut sau de lucrat. Trebuie doar să faceți clorură de valeril folosind clorură de tionil sau clorură cianurică. Există modalități de a ocoli acest lucru, dar acestea sunt pur și simplu nu merită, deoarece sunt fie costisitoare, fie inimaginabil de greu de urmat.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Bună ziua. Și eu sunt nou și vă admir curajul de a lansa această idee. nu cred că sunt calificat să vă dau sfaturi, sunt un pește mic într-un iaz mare. aș începe """" prin a mă familiariza cu tot ceea ce este necesar. nu știu care ar putea fi trecutul dumneavoastră? scopul meu este același. am reușit să obțin totul aici, la mine acasă.încă nu am deschis nici măcar o sticlă!sunt deștept ca naiba, dar nu sunt chimist de școală.mi-am petrecut ultima lună înghesuindu-mă la fișele tehnice msds și wikipedia într-un fel rău.încă 6 luni de studiu și s-ar putea să fiu aproape de a deschide sticle....laugh....cred că cel mai bun sfat pe care ți l-aș putea da este: pași de copil, omule.aș vrea să pot oferi mai mult decât atât, mult noroc.....
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Puteți obține HBr din NaBr sau KBr, există o mulțime de tutoriale pe youtube
 
Top