fentanil vs morfină

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Mă întreb dacă fentanyl usp mă poate face să mă simt bine, este o tabletă de 200mcg, va face ceva sau am nevoie de o cantitate mai mare și ar trebui să o folosesc pe cale orală sau doar să o topesc și să o injectez?


Pe de altă parte, am 10mg morfină comprimat, de asemenea, vă rog să-mi spuneți dacă ar trebui să-l iau prin seringă sau pe cale orală?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,715
Points
113
Deals
666
Orice ați face cu fentanilul - nu o faceți singur, mai bine să nu faceți nimic cu el. Când vine vorba de fentanil, riscul de supradozaj este foarte mare. Deci, nu aș specula cu privire la suficiența dozei pentru efectul dorit.
Doza medie este de 25-50 mcg. 200mcg poate fi mult. Depinde de greutatea persoanei. LD50 este de 3 mcg/kg.
De asemenea, nu uitați să aveți naloxonă la îndemână.

Pastilele de morfină trebuie luate pe cale orală. Aveți naloxona la îndemână.
 
Last edited by a moderator:

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
204
Reaction score
208
Points
43
Depinde de experiența dvs. cu opioidele în multe feluri. Eu sunt de părere că pastilele sunt făcute pentru a fi luate pe cale orală. Inclusiv sublingual.

Pentru fentanil, doza medie variază de la 25-50 mcg. Apoi există doze puternice. Acest lucru se aplică utilizării sublinguale. În general, fentanilul este o substanță foarte activă, nu recomand să luați 200 mcg dintr-o dată.

În ceea ce privește morfina, doza sa medie este de aproximativ 15 mg pe cale orală. Nu este nevoie să vă deranjați cu o seringă.
 

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ce se întâmplă dacă zdrobesc o tabletă de morfină de 10 mg și o inhalez? Ar fi o problemă?
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Încercați ODSMT.Am auzit lucruri foarte bune și dozele sunt în mgs, nu mcgs, deci este mult mai sigur.Stai în siguranță omule.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
271
Points
63
Nu ar trebui să existe nicio problemă. Dar pastilele de morfină au întotdeauna un înveliș, este de dorit să îl eliminați
 

jaxomo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 20, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
prima mea experiență cu fentanilul, am comandat 100mcg/2ml fentanil de la o farmacie online din țara noastră, nu este nevoie de rețetă pentru a comanda medicamente online, indiferent de medicamente. așa că am împins 100mcg prin perfuzie foarte încet, nu m-a drogat, ce dezamăgire!!! m-am simțit doar amețit. nu am mai încercat niciodată. din punctul meu de vedere, 200mcg nu este o problemă, atâta timp cât împingi seringa foarte încet

Am totuși o întrebare
heroina și fentanilul produc aceeași senzație de highness? și cum se simte acest highness?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Heroina produce mult mai multă euforie decât Fent. Fent este bun doar atunci când ești bolnav și trebuie să nu fii bolnav și așa mor oamenii. Nu recomand deloc utilizarea fentanilului, cu excepția cazului în care vă puneți doar plasturele. Dacă intenționați să utilizați opiacee farmaceutice IV și nu aveți nevoie de un script, comandați morfină sau oxy.

În orice caz, 4 curat și frumos va fi întotdeauna regele opiaceelor.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
MS Contin 30mg este medicamentul cu care mi-am început lunga călătorie în lumea opiaceelor cu multe luni în urmă. Ca începător, ar trebui să puteți inhala atât de mult fără nicio problemă - cu siguranță vă veți simți bine, ușor vizibil, dar nu grav intoxicat - morfina pur și simplu nu are acest efect, indiferent cât de mult luați. Nu spun că nu poți lua o supradoză de morfină, dar trebuie să încerci cu adevărat. Pe de altă parte, fentanilul face să cadă oameni ca muștele, începători și experți deopotrivă. Nu aș începe să folosesc fentanil deloc, mai ales intravenos, decât dacă este ultima soluție și știi foarte bine în ce te bagi, este prea ușor să o dai în bară, fie tu, fie furnizorul tău (părăsind un punct fierbinte, de exemplu) și dacă ești singur și ai trecut de punctul fără întoarcere, asta este. Începeți cu mai puțin, puteți oricând să luați mai mult. Dacă aveți acces la morfină, aș rămâne la asta. Aș vrea să am și eu :B ...
 
Top