• Welcome to the US section of the forum. Remember that posting contacts (jabber, telegram, signal and others) will result in a permanent ban! If you decide to buy or sell something without using escrow and lose money, we can't help you.

Event Buy Etichetă. La ce să vă așteptați . Ce se așteaptă.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Să vorbim aici despre așteptările rezonabile ale unui cumpărător și ale unui vânzător din SUA. Fiecare cultură are propriile sale teorii cu privire la eticheta adecvată, iar factorii culturo-economici intră puternic în ecuație. În niciun caz nu veți primi acel pachet din pădurea tropicală în 4 zile. Ideea aici este doar să discutăm și să stabilim un punct de vedere solid cu privire la ceea ce este acceptabil. Voi scrie doar poziția mea, iar dvs. o puteți destrăma sau sugera o altă cale pentru un rezultat similar sau vă puteți pronunța cu privire la un aspect total diferit al etichetei, standardelor din industrie, bunelor practici. NU includ practici fizice specifice, cum ar fi ambalarea corespondenței sau furtul.

Cu excepția cazului în care se discută și se convine altfel (,acest lucru ar trebui să fie pe biletul de escrow dacă doriți să fie obligatoriu), un vânzător nu ar trebui să accepte o nouă afacere pentru un produs pe care nu îl are în controlul său fizic. Aceasta este într-adevăr una dintre acele situații în care nu sunt îngrijorat de afacerea ta, dar când nu finalizezi vânzările în timp util și aflăm că vinzi lucruri pe care nu le ai încă. Am de gând să vă sancționez. Acum, nu am nicio putere să vă fac ceva, așa că probabil vă voi numi ticălos.

Un vânzător nu este obligat să vă răspundă. Dacă nu primiți un răspuns, vă sugerez să vă fluturați banii acolo unde îi pot vedea. Faceți clic pe cumpărare. Scrieți un contract de escrow
Acești tipi nu sunt aici pentru a-și antrena concurența sau pentru a vă asigura că medicamentele sunt bune reale sau orice altceva. Dacă nu acceptă afacerea, mergi mai departe. S-ar putea să fie ocupați, plecați din oraș, să aibă o urgență în familie, orice. Nu este treaba noastră să întrebăm. 9/10 oameni nu fac lucruri doar pentru a fi nesimțiți cu un străin. De obicei, străinul nici măcar nu a fost luat în considerare în ceea ce s-a întâmplat.

Un # de urmărire nu este obligatoriu, nici un anunț de expediere. Dacă au acceptat afacerea și ați plătit escrowbot, ceea ce s-ar putea întâmpla în continuare nu este absolut nimic. Vânzătorii nu primesc niciun ban pentru că vă spun că pachetul a fost expediat. Este politicos, dar nu obligatoriu, există informații care pot fi culese din acel număr de urmărire care este sensibil. Tu și cu mine nu putem obține aceste informații, dar o persoană "cu autoritate" ar putea.

Așteptați-vă până la 7 zile pentru a primi un colet. Rareori durează atât de mult, dar se întâmplă și totul a fost absolut în regulă. Dacă nu primiți nimic în ziua 7 ( care este de 5 zile lucrătoare în orice mod te uiți la ea, fără a ține cont de sărbători), apoi mesajul vânzătorului și cereți-le să verifice urmărirea sau să vă spună numărul de urmărire. Alegerea vânzătorului. Dacă o plângere escaladează la punctul, vânzătorul va fi obligat să divulge numărul de urmărire unui angajat al acestui site în scopuri de arbitraj.

Dacă ați primit produsul, inspectați-l prompt și finalizați tranzacția. Cu excepția cazului în care așteptați o bandă de testare prin poștă sau o analiză de laborator, 24 de ore este timpul maxim rezonabil. Dacă nu intenționați să finalizați afacerea în 24 de ore, invitați administratorul la afacerea de escrow și explicați de ce. Dacă sunteți găsit vinovat că ați lăsat mingea baltă, că ați dat-o în bară sau că v-ați bătut joc de un vânzător care și-a îndeplinit partea sa, o să vă numesc un rahat. Ai putea fi cel mai tare puști din cartier, dacă deschizi e-mailul, te uiți la marfă, o guști, poate orice și finalizezi afacerea chiar acum.

Ăsta e un început. Vom urma sistemul american, colegiul electoral, unde mă voi uita la votul popular și voi face ce vreau eu. 😆 Glumesc este votul popular cu un sondaj o discuție și rezultatele afișate fără vot. Fiecare lucru. Orice problemă considerată demnă și susținută poate merge la vot.

PROTIP
Eu nu sunt aici să vă spun ce să faceți. Eu încerc să vă ajut! Nu există niciun motiv pentru care să păstrez ambalajul în care au venit medicamentele. Fă-i o poză dacă trebuie, dar acel ambalaj este dovada care arată că ai traficat droguri între state, folosind un serviciu public. Acestea sunt 2 infracțiuni federale și ați conspirat cu vânzătorul pentru a face acest lucru.. Fiecare dintre acestea este mult mai gravă decât traficul de droguri. Deschideți pachetul, scoateți conținutul, și ardeți pachetul într-o găleată de metal în centrul camerei. Acest pachet este diavolul. Fără el s-ar putea să ajungeți să vedeți exteriorul unei celule de închisoare într-o zi.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
74
Reaction score
55
Points
18
Deals
13
În cazul meu, încerc să păstrez informații actualizate, cum ar fi dacă am sau nu stocuri în prezent și dacă sunt disponibile eșantioane, se va preciza în mod clar că sunt disponibile pentru rezidenți sau pentru membrii care sunt aici de ceva mai mult timp decât "s-au alăturat astăzi", iar dacă se menționează doar SUA, atunci înseamnă doar SUA.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
511
Reaction score
238
Points
43
Nu cred că un serviciu clienți bun din partea unui furnizor este un lucru rău. Nimeni nu trebuie să le trimită mesaje repetate, dar dacă aveți o întrebare, ar trebui să puteți întreba
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
130
Reaction score
93
Points
28
Acest PROTIP este prea real... Și @prophet vorbește adevărat, se poate economisi mult timp citind postările și profilurile vânzătorilor, mult mai puțin back-and-forth fără sens. Când am început să cumpăr lucruri online, îmi amintesc că mi-am cerut scuze foarte mult pentru mesajele inutile
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Am încheiat mai multe tranzacții cu un vânzător de încredere aici, hensayd comandă primită. Și următorul mesaj spune, tracking says delivered can you check ? Nu este nevoie de 5 paragrafe pentru a cumpăra ceva. Chiar e nevoie de 0. Să transpiri o săptămână nu-ți îmbunătățește șansele. Cereți stealth dacă vreți stealth, cumpărați de la vânzători cu experiență, întrebați despre ambalaj. Asta nu e joacă, e libertatea ta
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
130
Reaction score
93
Points
28
Am auzit-o de la un avocat, este banală, dar nu pot să nu mă gândesc la ea: "droguri prin poștă - vă jucați cu focul" tratați-o ca atare
 
Top