Țări în care puteți fi percheziționat în pielea goală și în casă fără motiv

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
1. Bavaria, Germania

percheziția corporală include că trebuie să-ți dai jos pantalonii, să te apleci și să-ți întinzi obrajii. se uită în cavitatea ta.
Am văzut asta cu ochii mei și prietenii mei (f/m) au raportat.
ați putea crede că acest lucru este împotriva drepturilor omului. foarte adevărat, deoarece vă pierdeți toate drepturile omului atunci când sunteți suspectat de consum de droguri. nu puteți face nimic, deoarece este susținut de majoritate.

2. Unde altundeva?
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Astfel de căutări de cavități au loc și în alte locuri. Acest lucru nu este nimic nou.
Iată ceva: vameșii confiscă 10 g de amfetamină comandate de un tip fără condamnări anterioare. Poliția îi percheziționează locuința, ceea ce este o procedură destul de standard. Nu găsesc nimic, doar că are instalat browserul Tor. Pentru juriu, aceasta este o dovadă clară că este dependent de droguri.
El este încătușat și merge la închisoare pentru 2 ani și jumătate:
Judecătorul pare să fie un tip de treabă, îi pare rău pentru toxicoman. Îl ajută pe bietul om condamnându-l la închisoare.
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,714
Points
113
Deals
666
Nu există țări în care să nu existe brutalitate polițienească. Chiar dacă legile par destul de decente peste tot, problemele legate de aplicarea lor variază de la țară la țară. Chiar și în cele mai liberale țări, va exista un polițist ticălos care se va situa deasupra normelor acceptate.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Bavaria este ca Texasul, stai departe de acolo dacă faci droguri sau mai ales dacă faci afaceri cu droguri. În Berlin, Bremen și NRW, cantitățile mici de droguri nu prezintă interes pentru poliție, deoarece procurorii de stat resping cazurile, deoarece sunt suprasolicitați și au un număr mare de infracțiuni reale de procesat. Cu toate acestea, nu înțeleg cum acest tip a putut să primească mai mult de doi ani, 10 g sunt cu siguranță mai puțin de 10 g de bază Amph, iar aceasta este o "cantitate mică" în mod legal și ar fi trebuit să primească o amendă sau poate cel mult 3 luni de probațiune. Presupun că acest lucru va fi corectat la apel, trebuie să fi avut un avocat foarte prost sau trebuie să fi făcut greșeala de a vorbi cu poliția. Nu vorbiți niciodată cu poliția! Obțineți un avocat specializat! În Germania puteți cere "Grüne Hilfe" pentru avocați buni, ei știu, ei ajută.
Are cineva un link pentru acest caz?
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
am citit un articol despre asta. mai exact, era vorba de 10,6 g de bază de amfetamină pură. au spus că a comandat aproximativ 30 g de produs amfetaminic. desigur, doar substanța pură contează.
Vedeți aici cât de "pure" sunt acestea.


Iată un link către un ziar german, dar articolul integral costă, (am citit un articol integral în engleză, dar nu-l pot găsi rapid):
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43

A fost în 2019. Din păcate, nu am putut afla ce a ieșit din apel. Dar faptul că a fost luat în custodie este un scandal în sine.
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
bănuiesc că a primit probațiune în "berufung", trebuie doar să reducă pedeapsa la 2 ani și asta este foarte probabil.
judecătorul a murit nu cu mult timp în urmă. evident, viața sa fără droguri nu a ajutat.
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
în bavaria, consumatorii de droguri nu sunt bine primiți.
este destul de uimitor cum diferite părți ale germaniei interpretează diferit aceeași lege - cum este posibil așa ceva?
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Sunteți din Bavaria?
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Nu. Nici pe departe, dar cunosc oameni pe ici pe colo.
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Hier some nice report of a recent incident, translated freshly:

Acesta este, de asemenea, frumos:
 
Top