Clarificarea statutului juridic al P2NP

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Am presupus că P2NP este una dintre substanțele chimice de pe lista I a DEA (ASS U ME), dar tocmai am citit că nu este.

M-am gândit să întreb aici pentru a fi sigur.

Vreun sfat pentru a o cumpăra, cum ar fi dacă va atrage atenția asupra mea?

Mulțumesc!
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
În Polonia, juridic este
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Există un fost utilizator al acestui forum care conduce și afaceri de fabricație p2np de vânzare. O societate cu răspundere limitată legitimă reală. Poliția l-a percheziționat de două ori încercând să-l prindă că nu avea o licență EPP (care nu este necesară), ceea ce nu este doar o neînțelegere a legii, ci și o scuză fragilă pentru o percheziție.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,714
Points
113
Deals
666
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/resources/
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Mulțumesc pentru informații 41Dxflatine, (devii rapid Obi-Wan-ul meu), dar cred că acest lucru contribuie direct la îngrijorarea mea cu privire la aceste substanțe chimice din "zona gri". Vreau doar să-mi obțin precursorii fără ca cineva să observe sau să îi pese. Va trebui să mă scuzați, sunt inginer, așa că este în natura mea să încerc să anticipez orice problemă și să am soluții gata făcute. Din păcate, în timpul școlii, când a trebuit să aleg între 100 lvl Fizică sau 100 lvl Chimie, mi s-a părut că Fizica mi-ar fi fost mai utilă. :(

Probabil ar trebui să menționez că sunt în SUA.

Cred că ceea ce încerc cu adevărat să întreb este dacă aș comanda 500g prin poștă, ar ridica asta o sprânceană?
Nu știu ce fel de magazin vinde aceste substanțe chimice, dar metoda mea preferată ar fi să intru într-un magazin local și să le cumpăr cu bani gheață fără a fi nevoit să prezint un act de identitate.

Mulțumesc pentru ajutor, băieți, iar Heisenberg probabil că ai dreptate... Ar trebui să comand doar de la furnizorii de pe site.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Puneți această întrebare din cauza locului care a început recent să vândă produsul despre care v-ați interesat? Ca să nu mai menționez la un preț excelent având în vedere țara în care se află?

Am contactat acest loc și am pus aceeași întrebare. Proprietarul a răspuns și a spus că nu este controlat în SUA, deci îl pot vinde. Am jurat că a fost sau a trebuit să fie aproape de partea de sus a listelor S1. Dar căutând peste tot, inclusiv pe site-ul DEA, nu am putut găsi nimic specific. Lista DEA a produselor supravegheate și controlate nu menționează P-Nitropropene, ci sute de alte substanțe chimice. Verific frecvent din curiozitate și produsul respectiv este încă la vânzare.

Dacă acesta este motivul pentru care întrebați, atunci, pentru a vă răspunde la întrebare. Nu, nu veți atrage atenția imediat. Dar cine știe cât de sârguincioși sunt în păstrarea înregistrărilor.
Simțiți-vă liber să PM pentru a vedea dacă vorbim despre același lucru.

Noroc,
Marv
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
282
Points
63
Am obligat poliția să-mi înapoieze camionul plin cu chimicale și, cel puțin în urmă cu un deceniu, nu l-au putut reține în mod legal, în ciuda faptului că am fost transparent în ceea ce privește precursorul.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
În UE, P2NP este legal, dar este scump
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Nu, nu este, doar în anumite țări.
 
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Este adevărat. Este destul de scump dacă îl cumperi gata făcut. Din experiența mea, fabricarea proprie se dovedește a fi mult mai ieftină.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ce este adevărat?

În ceea ce privește faptul că P2nP este legal în UE, acest lucru nu este adevărat, am făcut o postare separată care explică în ce țări și de ce nu este legal.

Doar câteva țări din Europa legalizează P2nP.

Mesajul se referea la legalitate, nu la costul de producție.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nu este prea scump, poate fi achiziționat pentru 150-200 în europa cu ușurință și chiar mai bine cu contacte bune
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Pe Amazon
P2NP pe Amazon văzut din SUA

Ceva despre care mă întrebam, dar nu m-am uitat în, mulți dintre acești reactivi sunt legali în unele țări și ilegale în altele. Deci, pare fezabil să vă înscrieți la un serviciu de expediere a corespondenței, astfel încât să aveți o adresă în țara în care produsul este legal. Apoi, utilizând un server VPN în țara respectivă, îl cumpărați de pe site-ul web al vânzătorului pentru a-l livra la adresa serviciului de expediere a corespondenței. Apoi, serviciul vi-l trimite.

Câteva probleme apar imediat, cum ar fi modul în care este ambalat de vânzător (nu voi lucra dacă are un autocolant "Produse chimice periculoase" pe el) și cum să obțineți formularele vamale completate (dar cred că ați putea să le trimiteți prin e-mail formularele completate).

Acestea fiind spuse, după cum subliniază @HEISENBERG, cea mai simplă cale este să o cumpărați de la un furnizor de pe forum
 

Precursor-supplier

Don't buy from me
Resident
Joined
May 23, 2023
Messages
85
Reaction score
42
Points
28
Deals
5
Sunt furnizor de p2np
De obicei, schimbăm ambalajul produselor noastre și le deghizăm în alte produse nesensibile.
Pentru a face față vămii, vom înlocui, de asemenea, cu alte produse, declarația vamală.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Voi fi un martor al cuvintelor dvs. pentru că mi-ați dat o mostră gratuită de 300 de grame de BMK Glycidic, iar transportul a fost rapid și sigur
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
437
Reaction score
666
Points
93
Lista precursorilor din Europa este reglementată de Consiliul Internațional pentru Controlul Narcoticelor.
Fenilnitropropenul (P2NP) nu se află pe listele lor, dar în rapoartele lor această substanță este evidențiată ca precursor al amfetaminei.

Există o altă problemă, p2np nu are scopuri legale de utilizare, astfel încât este dificil de justificat.

Cumpărarea directă a acestei substanțe nu este interzisă prin lege, dar puteți intra cu ușurință în câmpul de vedere al organelor de aplicare a legii.

În Europa, prețurile sunt destul de scăzute, în intervalul de 200-300 de euro pe 1 kg, în opinia mea este foarte ieftin.

În acele țări în care p2np este interzisă sau în cazurile în care nu doriți să vă ardeți la cumpărarea acestei substanțe sau să reduceți costul, vă puteți sintetiza singur.
Producerea acestei substanțe este foarte simplă, sinteza este ușor de scalat, nu necesită mult timp și nu necesită echipamente scumpe și complexe.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Dar este dificil să obțineți nitroetan pentru a-l sintetiza
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nitroethane poate fi achiziționat din mai multe surse aici pe Breaking Bad, inclusiv Constantylious777 sau Brumer :)
 
Top