Czy można wykryć nieujawnione dochody z Adsense w różnych krajach?

potato123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Około 150 tys. zł zostało wpłacone przez Google Adsense (Irlandia) na prywatne konto bankowe w Wielkiej Brytanii.
Nie jestem rezydentem Wielkiej Brytanii, ale przebywam w innym kraju UE, w którym należy zadeklarować podatki, a nie w Wielkiej Brytanii. Dochód ten nie został nigdzie zadeklarowany.

Obawiam się, że transakcje z Google na moim koncie bankowym w Wielkiej Brytanii mogą zostać przesłane do urzędu skarbowego w moim miejscu zamieszkania.

- Dochód nie został zgłoszony do HMRC w Wielkiej Brytanii.

- Nigdy nie podałem mojego niemieckiego adresu na brytyjskim koncie bankowym - bank ma stary adres w Wielkiej Brytanii.

- Chodzi o to, że HMRC w Wielkiej Brytanii nie wiedziałby o tym dochodzie, chyba że dowiedziałby się od brytyjskiego banku, więc nie sądzę, aby wysyłał te dane do swoich kolegów w kraju UE, w którym mieszkam.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że urząd skarbowy tego kraju UE się o tym dowie? Istnieją takie rozwiązania, jak AEOI - gdzie automatyczna wymiana informacji między instytucjami finansowymi z różnych jurysdykcji jest przesyłana do właściwych organów podatkowych w miejscu zamieszkania danej osoby. Nie jestem pewien, czy brytyjskie banki mogą informować bezpośrednio władze kraju UE, czy też najpierw będą musiały przejść przez HMRC.

Zastanawiam się, czy dzięki AEOI szczegóły tych transakcji zostaną przesłane do urzędu skarbowego kraju UE (lub moje nietypowe wysokie saldo może zostać zauważone).

Chciałbym usłyszeć czyjąś opinię, jeśli ma doświadczenie z tymi rzeczami? A może jest bardziej odpowiednie forum gdzieś tutaj w ciemnej sieci?

Teraz żałuję, że tego nie zgłosiłem, ale jest już za późno. To znaczy, nigdy nie jest za późno, aby to zadeklarować... ale pieniądze 💸 zostały wydane.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Mam nadzieję, że wszystkie pieniądze zostały wydane na dobre rzeczy, ale nie wygląda na to :D

W przyszłości dobrze będzie znaleźć się w sytuacji, która pozwala na wykluczenie podatkowe ze względu na miejsce zamieszkania, aby nie musieć się martwić.
Niepłacenie podatków może być legalne, ale musi być zgodne z prawem
 
Top