Kāpēc darknet tirgi ir būtisks sabiedriskais pakalpojums

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
19
Reaction score
33
Points
13
Pirms dažām nedēļām Reddit publicēju šādu tekstu. Manuprāt, daži no tajā ietvertajiem punktiem ir ārkārtīgi svarīgi, un es tos plaši argumentēšu turpmākajos mēnešos. Es ceru, ka tas būs interesants arī šeit:

DARKNET TIRGI UN SABIEDRĪBAS VESELĪBA
Neviens no turpmāk minētajiem punktiem neatbrīvo jūs no atbildības par savu personīgo drošību. Tas nepiedāvā nekāda veida atlaidi no, piemēram, 10 drošākas narkotiku lietošanas baušļu praktizēšanas.

Neatkarīgi no tā, vai uzskatāt, ka visām narkotikām jābūt legālām, vai arī esat pretējās domās, es aicinu jūs apsvērt darknet tirgu būtisko stāvokli attiecībā uz narkotiku patērētāju veselības un labklājības aizsardzību.

Es saprotu, ka tas ir pretrunā ar valdību un galveno plašsaziņas līdzekļu uzturēto stāstījumu par karu pret narkotikām, taču konkrētiem faktiem kādā brīdī ir jāņem virsroka.

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas datiem 250 miljoni cilvēku lieto psihoaktīvās narkotikas. Šis skaitlis ir relatīvi stabils, un situācija nemainīsies. Tāpēc, ja jums ir kaut kādas rūpes par šo ievērojamo pasaules iedzīvotāju daļu vai līdzjūtat tai, tad jums vajadzētu vismaz apsvērt piegādes ķēdes aktualitāti.

Attiecībā uz piegādi parasti ir divas iespējas: fiziskā pasaule un darknet. Runājot par indivīdu, kas meklē piegādi, bieži vien ir jāsecina, ka tas ir tas pats cilvēks krogā un darknet tirgus.

Apskatīsim riskus, kas saistīti ar katru no šiem scenārijiem.

Attiecībā uz pirmo no tiem, jūs esat viens pats pret sevi. Pat pieņemot, ka pati vieta un sociālā situācija ir droša, jums nav nekādu garantiju attiecībā uz iegādāto materiālu: tas var būt viltots, var būt bīstams viltojums vai arī tas var būt abējādi. Tie ir nopietni un būtiski riski.

Attiecībā uz darknet tirgiem, lai gan risks neapšaubāmi saglabājas (un, piemēram, pašpārbaude joprojām ir nepieciešama), tas vismaz zināmā mērā ir mazināts. Piemēram:
  • tiek izmantota eBay tipa reitinga sistēma, lai jūs varētu spriest par pārdevēja līdzšinējo darbību.
  • no tirgus parasti tiek izslēgti dalībnieki, kas izrādījušies slikti.
  • Lielākā daļa lielāko tirgu atsakās pārdot fentanilu, bet pārējie cenšas regulēt tā tirdzniecību.
  • Sociālajos plašsaziņas līdzekļos ir izveidota kopiena, kurā var dalīties ar patērētāju pieredzi(Dread).
  • Arvien biežāk tiek piedāvāta informācija par kaitējuma mazināšanu narkotiku iegādes vietās. Gandrīz visi lielākie tirgi tagad piedāvā bezmaksas kaitējuma mazināšanas grāmatas The Drug Users Bible ( Narkotiku lietotāju Bībele) kopiju PDF formātā.
Tie visi ir būtiski fakti, un tie visi ir vērsti uz to, lai piedāvātu sava veida aizsardzību ikvienam, kas iegādājas psihoaktīvās vielas, izmantojot šo ceļu.

Tāpēc šo tirgu neesamība noteikti nopietni un nelabvēlīgi ietekmētu ievērojama skaita cilvēku labklājību. Drošības ziņā tie, vismaz no šī viedokļa raugoties, sniedz būtisku sabiedrisko pakalpojumu.

Tāpēc ir ne tikai neapmierinoši, ka tas neatspoguļojas plašsaziņas līdzekļu ziņojumos un ka policija velta tik daudz pūļu (un izmaksu), cenšoties tos likvidēt, bet tas faktiski ir pretrunā ar sabiedrības interesēm.

Nobeigumā es vēlreiz uzsvēršu personīgās atbildības nozīmi kaitējuma mazināšanā: piegādes procesa relatīvā drošība ir tikai sākumpunkts, lai mazinātu risku jūsu veselībai un labklājībai. Jāņem vērā arī tas, ka darknet izmantošana rada pārtveršanas risku, kas arī ir apsvērums, lai gan tas nav tieši saistīts ar veselību.
 

Spain

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2023
Messages
8
Reaction score
11
Points
1
Manuprāt, jūs vienkārši savienojat faktus. Varbūt jūs pat meklējat attaisnojumu mūsu darbībām. Narkotiku tirdzniecībai internetā nevar būt pozitīvas puses. pircēja drošība un aizsardzība - viss ir atkarīgs no paša cilvēka.
 
Top