Kas padarīja Darknet populāru?

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,715
Points
113
Deals
666
Par šo tēmu varam runāt ilgi, taču vislabāko reklāmu Darknetam dara ASV un citu valstu valdības. Tiesībaizsardzības iestādēm ir grūti cīnīties ar tiešsaistes noziedzību, tāpēc ikreiz, kad valdības iestādēm izdodas slēgt kādu platformu, tās jūtas lepnas un nevar atturēties no šīs informācijas izplatīšanas. Pēc tam viņi veido spēlfilmas un dokumentālās filmas, kurās sevi attēlo kā mūsdienu varoņus un izcilus ģēnijus kā ļaundarus. Rezultātā simtiem tūkstošu cilvēku uzzina par Darknet, par iespējām palikt anonīmiem tiešsaistē un izdomā arvien jaunas un sarežģītākas shēmas, kā anonīmi tirgot nelegālas vielas un pakalpojumus.
Šodien ierosinu atgādināt dažus nozīmīgus iepriekšējo gadu notikumus, kas saistīti ar konkrētu tirdzniecības platformu arestiem.


Silk Road - tirdzniecības platforma, kas tika izveidota 2011. gadā un slēgta 2013. gadā. Tirdzniecības platformas dibinātāju Rosu Ulbrihtu arestēja ASV tiesībaizsardzības iestādes. Notikumi, kas saistīti ar Rossu un tirdzniecības platformu, tika ekranizēti vairākās filmās, kas lielā mērā veicināja Darknet tirdzniecības attīstību. Tiesībsargājošās iestādes pieķēra Rossu vairāku kritisku kļūdu dēļ, kas nebija saistītas ar anonīmo TOR tīklu.
Nākamais Darknet nelegālās tirdzniecības jomā nozīmīgais notikums bija starptautiskā operācija Bayonet. Šīs operācijas ietvaros tika slēgtas divas tirdzniecības platformas - AlphaBay un Hansa.

AlphaBay tika izveidota 2014. gadā un slēgta 2017. gadā, un tās slēgšanas brīdī tā bija desmit reizes lielāka nekā tās priekštece Silk Road. AlphaBay bija divi administratori - Aleksandrs Kazess (kurš tika arestēts un vēlāk izdarīja pašnāvību) un DeSnake (kurš netika identificēts un 2021. gadā atjaunoja tirdzniecības platformas darbību, bet 2023. gadā veica izkrāpšanu). Cazes tika notverts, jo viņš pieļāva virkni kritisku kļūdu, kas nebija saistītas ar anonīmo TOR tīklu, konkrēti, viņš izmantoja personīgo e-pastu, kas noveda pie viņa anonimizācijas atcelšanas. AlphaBay tika slēgta 2017. gada jūlijā.

ArīHansa tika slēgta 16 dienas pēc AlphaBay slēgšanas, jo šīs divas tirdzniecības platformas tajā laikā tika uzskatītas par lielākajām, un tiesībaizsardzības iestādes sarīkoja šovu pārdevējiem. Kad AlphaBay tika slēgta, Hansa administratori jau bija arestēti. Tiesībaizsardzības iestādes atrada Hansa serverus un atklāja, ka administratori čatos bija atstājuši savus pilnos vārdus un pat adreses. Pēc tam iestādes arestēja administratorus un pārņēma kontroli pār tirdzniecības platformu. Tās veica vairākas izmaiņas platformas kodā un pievērsās pārdevēju un pircēju patiesās identitātes identificēšanai. Kad kļuva neiespējami noslēpt faktu, ka platformu vairs nekontrolē īstie administratori, tā tika slēgta.

Tas iezīmēja operācijas "Bajonets" beigas. Šīs operācijas ietvaros tiesībaizsardzības iestādes cerēja iedragāt uzticību TOR tīklam, taču viņu cerības nepiepildījās. Tā vietā pārdevēji mācījās no pieķerto personu kļūdām un kļuva gudrāki.
Iespējams, esat dzirdējuši arī par citām plaša mēroga valdības operācijām pret nelikumīgām darbībām darknet tīklā, piem:

Operācija DisrupTor tika veikta 2020. gadā kā rezultāts izmeklēšanai, kas radās pēc Wall Street Market konfiskācijas 2019. gadā. Šīs operācijas ietvaros tika arestētas 179 personas.

Operācija Disarray tika veikta 2018. gadā, un tā bija pirmā operācija, ko veica Apvienotā kriminālpolicijas operācija opioīdu darknetu apkarošanai (J-CODE). Šīs operācijas ietvaros tika identificētas 160 personas, kas bija iesaistītas vielu iegādē vai pārdošanā darknet tīklā.

Operācijas SaboTor, ko J-CODE īstenoja 2019. gadā, rezultātā tika aizturēta vismaz 61 persona, kas bija iesaistīta darknet pārdošanā.

Operācija SpecTor, kas notika nesen, kļuva par vienu no lielākajām šāda veidaoperācijām. Tika arestētas vismaz 288 personas, un Monopola tirgus tika slēgts.

Šie skaitļi vidusmēra cilvēkam var šķist šokējoši, taču tie ir tikai piliens jūrā. Visā darknet pastāvēšanas laikā ir notikuši daudzi aresti un konfiskācijas. Rūpīgāk izpētot, mēs vienmēr varam saprast, ka, ja izvairīsimies no vienkāršām kļūdām, mēs varam palikt anonīmi un neidentificēti tiesībaizsardzības iestādēm, pat ja tās ir slēgušas kādu tirgu. Es mēģināšu ar vienu attēlu paskaidrot, ka darbs darknetā var būt tūkstoš reižu drošāks nekā darbs uz ielas. Zemāk ir ANO dati par konfiskāciju skaitu un konfiscēto summu 2020. gadā. Pat ja mēs saskaitīsim visus arestus un arestus, kas saistīti ar darknet darbībām šo gadu laikā, šis skaitlis būs simtiem reižu mazāks.

M927KN5gqS
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Tās smieklīgais stāsts par to, kā zīda ceļa īpašnieks nokļūst nozvejā
 
View previous replies…

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Tajā laikā tas viss bija ļoti jauns, tāpēc ross pieļāva daudz kļūdu. Taču, laikam ejot, visi kļūst daudz uzmanīgāki, veicot šāda veida darījumus, jo jaunie darknet pārdevēji un administratori mācījās no viņu kļūdām.
 

NinjaFlakkaZombie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
22
Reaction score
43
Points
13
Nē, tas tā nav, no tā, ko es sapratu, viņš tika notverts, jo policisti izmantoja vairāk nekā apšaubāmu taktiku, ir tik daudz dezinformācijas, padarot viņu par kādu briesmoni, lai gan man rodas iespaids, ka viņš bija novatorisks un inteliģents puisis, kurš tika arestēts ar neētiskiem līdzekļiem un tiesāts ķenguru tiesā... tas ir traģiski.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
i belive dpr un fox
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Kas ir fox? Vai jūs domājat fox news?
 

eu.lab

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 25, 2023
Messages
29
Reaction score
13
Points
3
Es domāju, ka viņš domā DarkFox Market
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Jā, tā ir taisnība, gubernatūra un to ir visvairāk atprasa darknet. Es vispirms gribu teikt, ka es to zinu kopš 14 gadu vecuma. Bet, tā kā es izlasīju raksta pirmās rindiņas, es pārdomāju, ka guberņa.
 

Spain

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2023
Messages
8
Reaction score
11
Points
1
Valsts ir padarījusi populāru darknet. Jo stingrāki narkotiku tirdzniecības apstākļi valstī, jo lielāka pircēju pretestība aizliegumam.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Arī plašsaziņas līdzekļi ir paveikuši lielu darbu ar visām šīm iedvesmojošajām dokumentālajām filmām un filmām, kas mums ir par zīda ceļu, Shinyflakes vai pat "Kā ātri pārdot narkotikas tiešsaistē". :D :D
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Esmu pārliecināts, ka gaidāms vēl viens liels tirgus
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Ulbrihts, bez šaubām, bija labs puisis. Meant viņam MDC par viņa aicinājumu mācīt H.S.E. Puiši diezgan unikāls.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Vai domājat, ka viņš kādreiz tiks apžēlots?
 

Kanalratte556

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 13, 2023
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
zīda ceļa tirgus noteikti. un tad visi tie viltus sūdu stāsti. hitman, orgānu tirdzniecība un tā tālāk.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Es domāju, ka zīda ceļš to sāka. Alphabay to popularizēja
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Tiesnesis viņa apelācijas sūdzības izskatīšanā nenodrošināja viņam taisnīgu tiesu, ko nu vēl!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Salīdzinot ar to, ko cilvēki pēc viņa saņēma, es teiktu, ka ne. Lielākā daļa no tā, ko viņš tur pārdeva, es deru derēt, bija zāle, un tagad tā lielākoties ir legāla.
 
Top