Kimutatható-e a nem nyilvános Adsense-bevétel az országok között?

potato123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Nagyjából 150K-t a Google Adsense (Írország) fizetett ki egy brit magánbankszámlára.
Nem az Egyesült Királyságban lakom, hanem egy másik uniós országban, ahol adót kell bevallani, és nem az Egyesült Királyságban. Ezt a jövedelmet sehol sem vallottam be.

Aggodalmam az, hogy a Google-től az Egyesült Királyságban vezetett bankszámlámon lévő tranzakciókat esetleg elküldik a lakóhelyem szerinti adóhivatalnak.

- A jövedelmet nem jelentették be a HMRC-nek az Egyesült Királyságban.

- Soha nem adtam meg a brit bankszámlámon a németországi címemet - a banknak van egy régi címe az Egyesült Királyságban.

- A helyzet az, hogy a HMRC az Egyesült Királyságban nem tudna erről a jövedelemről, hacsak nem a brit bankból értesülne róla, így nem hiszem, hogy elküldenék ezeket az adatokat a kollégáiknak abban az uniós országban, ahol élek.

Mennyire valószínű, hogy ennek az uniós országnak az adóhivatala megtudja? Léteznek olyan dolgok, mint az AEOI - ahol a különböző joghatóságok pénzügyi intézményei közötti automatikus információcserét elküldik a személy lakóhelye szerint illetékes adóhatóságoknak. Nem biztos, hogy az Egyesült Királyság bankjai közvetlenül tájékoztathatják az uniós országok hatóságait, vagy először a HMRC-n kell keresztülmenniük.

Kíváncsi vagyok, hogy az AEOI segítségével az ilyen tranzakciók részleteit elküldik-e az EU-tagországok adóhivatalának (vagy a szokatlanul magas egyenlegemet esetleg észreveszik).

Szívesen hallanám valakinek a véleményét, ha van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy van egy alkalmasabb fórum valahol itt a sötét weben?

Most már bárcsak bevallottam volna, de már késő. Mármint sosem késő bejelenteni... de a 💸 pénzt már mind elköltöttem.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Remélem, hogy a pénzt mind jó dolgokra költötték, de nem úgy hangzik, mintha :D

A jövőben jó lesz, ha olyan helyzetbe kerülsz, amely lehetővé teszi az adómentességet a lakóhelyed miatt, hogy ne kelljen aggódnod.
Lehet legális, hogy nem fizetsz adót, de a törvényeknek megfelelően kell eljárni.
 
Top