Kas avalikustamata Adsense-tulu on võimalik tuvastada eri riikides?

potato123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Ligikaudu 150K maksti Google Adsense'i (Iirimaa) kaudu Ühendkuningriigi erapangakontole.
Ma ei ela Ühendkuningriigis, vaid olen mõnes teises ELi liikmesriigis, kus tuleks deklareerida makse, mitte Ühendkuningriigis. Seda tulu ei ole kuskil deklareeritud.

Minu mure on see, et Google'i tehingud minu Ühendkuningriigi pangakontole võidakse saata minu elukohajärgsele maksuametile.

- Tulu ei ole Ühendkuningriigis HMRC-le teatatud.

- Ma ei ole kunagi andnud oma Ühendkuningriigi pangakontole oma Saksamaa aadressi - pangal on vana aadress Ühendkuningriigis.

- Asi on selles, et HMRC Ühendkuningriigis ei teaks sellest sissetulekust, kui nad ei saaks sellest teada Ühendkuningriigi pangast, seega ei usu, et nad saadaksid need andmed oma kolleegidele ELi liikmesriigis, kus ma elan.

Kui tõenäoline on, et selle ELi riigi maksuamet sellest teada saab? On olemas sellised asjad nagu AEOI - kus automaatne teabevahetus eri jurisdiktsioonide finantsasutuste vahel saadetakse pädevatele maksuametitele, kus isik elab. Ei ole kindel, kas Ühendkuningriigi pangad saavad teavitada otse ELi riigi ametiasutusi või peab see kõigepealt minema läbi HMRC.

Ma ei tea, kas AEOI abil saadetakse nende tehingute üksikasjad ELi liikmesriigi maksuametile (või võidakse näha minu ebatavaliselt suurt saldot).

Tahaks kellegi arvamust kuulda, kui kellelgi on kogemusi selle asjaga? Või on kuskil siin pimedas veebis mõni sobivam foorum?

Tahaks nüüd juba deklareerida, aga nüüd on liiga hilja. Ma mõtlen, et kunagi ei ole hilja deklareerida... aga raha 💸 on kõik ära kulutatud.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Ma loodan, et kõik raha kulus headele asjadele, kuid see ei kõla nii :D

Tulevikus on hea, kui sa saad ennast olukorda, mis võimaldab maksuvabastust oma elukoha tõttu, nii et sa ei pea muretsema.
Maksude mittemaksmine võib olla seaduslik, aga see peab olema seaduste järgi
 
Top