WHATSAPP | ANDROID !!!ALERT!!!

Γεια σας σε όλη την κοινότητα BB. Θέλω να σας πω αυτό που ανακάλυψα αρκετά πρόσφατα. Ένας μεγάλος αριθμός διακινητών ναρκωτικών συνελήφθη από τη ρουμανική αστυνομία. Μερικοί από αυτούς ήταν καλοί μου φίλοι. Ήταν μια αρκετά μεγάλη υπόθεση με πολλούς εμπλεκόμενους.
Τελικά, η ιδέα είναι ότι όλοι χρησιμοποιούσαν τηλέφωνα Android + Whatsapp. Τώρα, όπως κάθε διακινητής, προσπαθείς να προστατευτείς όσο το δυνατόν περισσότερο. Τα μέλη της ομάδας πίστευαν ότι αν αφού γράψουν ένα μήνυμα, διαγράψουν την εικόνα και τη συνομιλία, είναι ασφαλείς... Αλλά δυστυχώς, δεν ήταν ασφαλείς. Οι περισσότεροι από αυτούς έδωσαν τον κωδικό πρόσβασης από τα τηλέφωνά τους, πιστεύοντας ότι δεν είχαν τίποτα να βρουν στα τηλέφωνά τους, άλλοι είχαν έναν αριθμό pin που αποτελούνταν από 4/8 χαρακτήρες. Τελικά, χθες, ένας από τους ανθρώπους μου έδειξε το 400σέλιδο κατηγορητήριο, το οποίο διάβασα πολύ προσεκτικά. Εκεί μπόρεσα να δω πολλά πράγματα. Αλλά αυτό που είδα περισσότερο ήταν οι συνομιλίες τους στο Whatsapp, οι φωτογραφίες και τα βίντεο. Τώρα ειλικρινά νόμιζα ότι το whatsapp είναι κρυπτογραφημένο από άκρη σε άκρη. Και πράγματι, είναι κρυπτογραφημένο από άκρη σε άκρη, πράγμα που σημαίνει ότι η συνομιλία κατά τη μεταφορά δεν μπορεί να υποκλαπεί. Το πρόβλημα είναι το ANDROID, το τηλέφωνο Android δημιουργεί έναν φάκελο στην εσωτερική μνήμη DATA. Σε αυτόν τον κατάλογο, δημιουργούνται κατάλογοι όταν εγκαθιστάτε μια εφαρμογή. Έτσι, η αστυνομία θα μπορούσε να δει απολύτως τα πάντα. Παρατήρησα ότι το SIGNAL δεν έχει δημιουργήσει έναν κατάλογο. Αυτός που είναι καλός.
Δεν θέλω να πω ότι το Android είναι ένα κακό τηλέφωνο ή το whatsapp. Το μόνο που θέλω να πω με αυτή την ανάρτηση είναι ότι δεν έχει τόση σημασία ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για να επικοινωνήσετε... Το πιο σημαντικό είναι να έχετε έναν ΑΛΦΑΝΟΥΜΕΝΟ κωδικό πρόσβασης με τουλάχιστον 10 χαρακτήρες. Ξέρω ότι είναι ενοχλητικό να πληκτρολογείτε κάθε φορά αυτόν τον κωδικό πρόσβασης, αλλά ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣΦΑΛΗΣ παρά ΛΟΓΟΣ.
Πράγματα που μπορείτε να κάνετε για έναν επιπλέον βαθμό προστασίας!!!
Εάν έχετε ένα iPhone xs προς τα πάνω ενεργοποιήστε τη λειτουργία κλειδώματος. Αυτό θα απενεργοποιήσει το USB.
Μπορείτε επίσης να ενεργοποιήσετε το FIND MY PHONE στο ISO/Android και να δώσετε τον κωδικό πρόσβασης σε κάποιον που εμπιστεύεστε. Σε περίπτωση που σας πιάσουν να κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ICLOUD ή στο GOOGLE.


Προσέξτε τα νώτα σας, προστατέψτε την οικογένειά σας, υποστηρίξτε το BreakingBad
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,714
Points
113
Deals
666
Όλα αυτά είναι ανοησίες. Η ομάδα μας δραστηριοποιείται στον τομέα των φαρμάκων εδώ και πάνω από 10 χρόνια, ενώ ορισμένα από τα παλαιότερα μέλη μας βρίσκονται στον τομέα αυτό εδώ και σχεδόν 20 χρόνια. Στις σημερινές πραγματικότητες, η χρήση δημοφιλών αγγελιοφόρων είναι συγκρίσιμη με μια ειλικρινή εξομολόγηση. Μια ισραηλινή εταιρεία προμηθεύει όλες τις ανεπτυγμένες χώρες με εξοπλισμό που ονομάζεται UFED. Αυτός ο εξοπλισμός επιτρέπει στην LE να πάρει τα πάντα από iPhones, macbooks και άλλα λειτουργικά συστήματα.
Η μόνη επιλογή είναι η χρήση του λειτουργικού συστήματος σε USB (Whonix/Tails). Δεν αφήνει κανένα ίχνος στη δική σας συσκευή. Χρησιμοποιήστε jabber+otr για επικοινωνία. Και φυσικά δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ταχυδρομικές υπηρεσίες, παρά μόνο νεκρές πτώσεις. 9 στις 10 συλλήψεις διαδικτυακών πωλητών ναρκωτικών οφείλονται στο γεγονός ότι αναγνωρίζονται από τις αποστολές τους.

Αν κάποιος σας πει ότι μπορείτε να πουλάτε με ασφάλεια ναρκωτικά στο διαδίκτυο χρησιμοποιώντας το iPhone/Android και το Whatsapp, φτύστε τον κατάμουτρα.

Πραγματικά με εκπλήσσουν αυτά που γράφουν οι ανώνυμοι ειδικοί του καναπέ. Για τους περισσότερους, η παρουσία του JS σε έναν ιστότοπο είναι το έναυσμα που αποθαρρύνει ένα άτομο από τη χρήση ενός ιστότοπου στο darknet. Αλλά το να αφήνεις τη δική σου διεύθυνση όταν αγοράζεις ναρκωτικά σε μια ιστοσελίδα είναι σαν να λες "Γεια σου".
Οι εποχές που το JS ήταν επικίνδυνο έχουν περάσει ανεπιστρεπτί, εκτός βέβαια αν οι προγραμματιστές χρησιμοποιούν το JS της Google στα έργα τους.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Πληρωμή cellebrite ufed touch 2.
Η ισραηλινή εταιρεία χρησιμοποιεί 0day exploits, δεν υπάρχει τρόπος να προστατεύσετε το τηλέφωνό σας...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Ευχαριστώ για την κοινοποίηση. Καλή συμβολή HEISENBERG
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
Δεν θα ανησυχούσε πολύ να πιαστεί αν συνέβαινε το χειρότερο σενάριο, αλλά ναι, το Signal είναι καλύτερο ή ένα iphone
 

pap.pine

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
8
Θα πρέπει σε κάθε περίπτωση να χρησιμοποιήσετε κάτι σαν το SD Maid για να διατηρήσετε το σύστημα τακτοποιημένο. Για τον εαυτό μου έχω προγραμματίσει την εκτέλεση καθαρισμού σε καθημερινή βάση.

Το SD Maid μπορεί να βρεθεί Από εδώ:


FERr1kxWuB
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Το μόνο πράγμα που δεν μου αρέσει σε αυτή την εφαρμογή είναι ότι στην καλύτερη περίπτωση καθαρίζει το τηλέφωνό μου. Δεν μου αρέσει να αποστέλλεται οτιδήποτε μη κρυπτογραφημένο σε έναν διακομιστή και να μην είναι υπό τον έλεγχό μου. Μπορώ ίσως να καθαρίσω το τηλέφωνό μου, αλλά τίποτα άλλο.
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
γιατί να μην χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή συνεδρίας.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Χρησιμοποιώ τη συνεδρία. Υποθέτω ότι είμαι παρανοϊκός όσον αφορά τις εφαρμογές ανταλλαγής μηνυμάτων. Το session είναι αρκετά ασφαλές.
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
αληθές, αλλά πάντα υπάρχει ένας κίνδυνος
 
Top