Ποιοι είναι οι κίνδυνοι από την παραγγελία μικρών ποσοτήτων στο σπίτι μου;

breadbutter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 28, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Το όνειρό μου είναι να φτιάξω τις δικές μου σπάνιες τρυπταμίνες και φαινυλοαμίνες. Αυτό θα απαιτούσε τη συλλογή μιας μεγάλης ποικιλίας ουσιών, αλλά σε πολύ μικρότερες ποσότητες από αυτές που θα χρησιμοποιούνταν για μια εμπορική επιχείρηση. Φαντάζομαι ότι αυτό θα σήμαινε να παραγγείλω πολλά πράγματα από το εξωτερικό και ότι το τελωνείο θα παρατηρούσε το περιεχόμενο ορισμένων από αυτές τις παραγγελίες. Η απλή παραγγελία ή κατοχή χημικών ουσιών δεν είναι παράνομη, ωστόσο αυτό μπορεί να τραβήξει την προσοχή των αρχών (ΗΠΑ, χώρα των ελεύθερων!). Φαντάζομαι ότι πράγματα μικρής κλίμακας όπως αυτό μπορεί να μην αξίζουν το χρόνο τους, αλλά ίσως να αξίζει. Κάποια σκέψη σχετικά με τους κινδύνους αυτού του πράγματος;
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Προσπαθήστε να αφήσετε τους κατασκευαστές να επαναπροσδιορίσουν την ετικέτα των εμπορευμάτων , αν είναι δυνατόν, και να τα συσκευάσουν με διακριτικό τρόπο!
Επίσης, προσπαθήστε να έχετε μια διεύθυνση παράδοσης στην οποία θα μπορούσατε να το παραγγείλετε και η οποία δεν είναι 100% συνδεδεμένη με εσάς :)
 
Top