Ο μεγάλος κατάλογος των δικαιολογιών - νομικές χρήσεις των χημικών ουσιών

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Δεν ήμουν σίγουρος πού να το δημοσιεύσω αυτό, δεδομένου ότι το Pinkman House δεν υπάρχει πια. Θα προσπαθήσω εδώ.

Παραγγείλατε λοιπόν κάποια χημικά σε μικρές ποσότητες και είχατε την ατυχία να σας τα πιάσουν στον έλεγχο εισαγωγών ή στο τελωνείο. Αν παρήγγειλες μεγάλες ποσότητες μάλλον την πάτησες ό,τι και να πεις, αλλά πες ότι δοκιμάζεις μια νέα διαδρομή ή ένα νέο συνθετικό με ποσότητες χομπίστας- ή πες ότι ΕΙΣΑΙ χομπίστας. Τότε πιθανότατα θα σε ρωτήσουν για ποιο λόγο είναι. Ώρα για τη μεγάλη λίστα με τις αδύναμες δικαιολογίες!

Θα ξεκινήσω εγώ:

Φαινόλη: "Φτιάχνω παρακεταμόλη. Είναι πολύ διασκεδαστικό και δεν είναι παράνομο. Επίσης, είμαι χομπίστας και δεν θα την κατάπινα ποτέ ή θα την έδινα σε κάποιον άλλο".
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Επίσης, εδώ μπορείτε να δημοσιεύσετε χημικές ουσίες για τις οποίες ζητάτε μια καλή δικαιολογία. Θα ξεκινήσω επίσης από εδώ:

Νιτρώδες νάτριο
Βοροϋδρίτης νατρίου
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί θαυμάσια ως δηλητηριώδες δόλωμα για μικρά και μεγαλύτερα τρωκτικά.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
μπορεί να χρησιμοποιηθεί για λεύκανση ή για την παραγωγή λευκαντικού παράγοντα, χρησιμοποιείται επίσης ως αντικείμενο έρευνας για κυψέλες υδρογόνου σε αυτοκίνητα.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Ναι, αν και υπάρχουν πάρα πολλές διαθέσιμες νομικές εναλλακτικές λύσεις γι' αυτό. Σκέφτομαι ότι οι καλύτερες δικαιολογίες είναι αυτές στις οποίες παραδέχεστε ότι ασχολείστε με τη χημεία, αλλά κάνετε ακίνδυνα πειράματα.

Αλλά για το νιτρώδες νάτριο, βρήκα ότι χρησιμοποιείται ως αρωματικό για τα δολώματα ψαριών. Πωλείται έτσι στις ΗΠΑ.
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Εξαιρετική αφαίρεση κούτσουρων. Ανοίξτε τρύπες στο εν λόγω πρέμνο. Ρίξτε νιτρικό άλας στις τρύπες. Ρίξτε υγρό αναπτήρα ξυλάνθρακα στην/στην περιοχή. αφήστε το να μουλιάσει 10 λεπτά. Ανάψτε τη σκύλα. Το κούτσουρο θα έχει υποβαθμιστεί αρκετά μέχρι το πρωί. Ξεπλύνετε και επαναλάβετε.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63

Αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει για τα νιτρικά άλατα, ναι. Κυρίως για το νιτρικό κάλιο. Αλλά αυτό ήταν νιτρικά άλατα.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Α, και μετά υπάρχει η χημεία των αρωμάτων, οι εστεροποιήσεις των αλκοολών.
Συμπυκνωμένο θειικό οξύ (καταλύτης)
Οξικός ανυδρίτης

θα μπορούσαν και τα δύο να χρησιμοποιηθούν για την παραγωγή διαφορετικών αρωμάτων με ακετυλίωση μιας σειράς αλκοολών. Για παράδειγμα, βενζυλική αλκοόλη, η οποία θα παρήγαγε οσμή ροδάκινου. Θα μπορούσατε επίσης να φτιάξετε μπανζαλδεΰδη με αυτόν.
 

ryry1984

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
3
Reaction score
9
Points
3
μεθυλαμίνη βάση

και αυτό μπορεί να είναι ανόητο αλλά πρέπει να το βάλω:

p2p

Μπορούμε να κάνουμε ένα παρόμοιο νήμα με αυτό αλλά με γυάλινα σκεύη;

Γιατί να θέλω ένα rotovap
Γιατί να θέλω 10000ml φιάλη rb κ.λπ.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Συγγνώμη, νομίζω ότι το P2P είναι πολύ κοντά στο τελικό προϊόν για να το δικαιολογήσω. Θα μπορούσατε ενδεχομένως να προσπαθήσετε να ισχυριστείτε κάποια χημεία αρωμάτων, αλλά κανείς δεν θα το πίστευε.

Ένα rotovap είναι ένα τέλειο μηχάνημα για πολλή χημεία. Απλά θα πρέπει να κάνεις κάποιον να πιστέψει ότι έχεις τα χρήματα να αγοράσεις ένα παιχνίδι για 800€ για το αθώο χόμπι σου. Έχω δει όμως και χειρότερα- άνθρωποι που αγοράζουν ποδήλατα, παπούτσια και σκι για πολύ περισσότερα από αυτά.
Ένα RB των 10 λίτρων το παρατραβάει όμως. Δύσκολο να εξηγήσω.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Βενζαλδεΰδη, νιτροβενζαλδεΰδη: Σύνθεση Indigo. "Λοιπόν, αξιωματικέ, πάντα πίστευα ότι η σύνθεση των χρωστικών ουσιών είναι ΤΟΣΟ ενδιαφέρουσα!"

Στην πραγματικότητα, οι βαφές είναι μια μεγάλη πηγή δικαιολογιών. Όλα εξαρτώνται από την κλίμακα, φυσικά.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Rotovap: είστε χομπίστας και μερικές φορές παρασκευάζετε αιθέρια έλαια από φλούδες πορτοκαλιού, λεβάντα, μέντα κ.λπ. (θα χρειαστείτε επίσης τουλάχιστον έναν εκχυλιστή Soxhlet για να κάνετε την εξομολόγησή σας αξιόπιστη).
10L RBF: το αγοράσατε σε πώληση γκαράζ (αν είστε στις ΗΠΑ) ή σε κάποιο κατάστημα μεταχειρισμένων ειδών στο διαδίκτυο για λίγα ευρώ, επειδή είστε οινοποιός και αυτό το rbf χρησιμεύει ως μπαλόνι κρασιού για τη ζύμωση.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
(Αίτηση) - TMCP-Indole

Δεν υπάρχουν πολλές πληροφορίες σχετικά με αυτό. Όπως τα περισσότερα χημικά που παραγγέλνω, η γενική μου δικαιολογία είναι "ερευνώ και αναπτύσσω ένα νέο προϊόν καθαρισμού [ή] βοτονικό θρεπτικό", αλλά θα ήταν ωραίο να ξέρω αν το tmcp indole έχει κάποια άλλη χρήση
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Η καθαρή ινδόλη μπορεί να εξηγηθεί με την παρασκευή βρωμερών σακουλιών τσαγιού για την απώθηση αρουραίων/ελαφιού στον κήπο, αλλά αυτό που ρωτήσατε δεν έχει περισσότερες γνωστές χρήσεις από την παρασκευή συνθετικών κανναβινοειδών, εκτός αν βρωμάει παρόμοια με την ινδόλη και έχετε τη δική σας αυλή, τότε μπορείτε να επιχειρηματολογήσετε σχετικά με την "αγορά μολυσμένης ινδόλης κατά του τυφλοπόντικα από το διαδίκτυο", αλλά χρειάζεται επίσης ένα πρόσθετο άλλοθι.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
Σίγουρα μυρίζει περίεργα... σαν μια παλιά μυρωδιά ούρων lol. Καλό είναι να ξέρω ότι πρέπει να είμαι πιο έξυπνος γι' αυτό, ευχαριστώ!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Παραγγέλλοντας στην Κίνα δεν ζητούν πραγματικά πολλά - θα μπορούσατε να παραγγείλετε για λογαριασμό ενός πελάτη ως ιδιώτης λιανοπωλητής χημικών προϊόντων. Δούλεψε για μένα, έλαβα μια προσφορά αμέσως
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
έχει κανείς μια ωραία δικαιολογία για το p2np; και τι θα μπορούσε να κάνει η αστυνομία αν δεν έχω μια ωραία δικαιολογία, είναι νόμιμο, οπότε δεν θα πρέπει να μπορούν να κάνουν τόσα πολλά, έτσι δεν είναι; σας ευχαριστώ
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
412
Points
63
Γενικά δεν υπάρχουν πραγματικές δικαιολογίες για πρόδρομες ουσίες που βρίσκονται τόσο κοντά στο τελικό προϊόν. Ούτε καν η Wikipedia δεν μπορεί να βρει άλλες χρήσεις για το P2NP εκτός από την παρασκευή αμφεταμινών.

Και ακόμα και αν δεν είναι παράνομο... αν κάποιοι τελωνειακοί υπάλληλοι δουν μια αποστολή P2NP σε έναν ιδιώτη, υποθέτω ότι θα επικοινωνήσουν με την αστυνομία για να κάνουν έρευνα στις εγκαταστάσεις του συγκεκριμένου προσώπου, να ξεκινήσουν παρακολούθηση ή να τον βάλουν σε λίστα παρακολούθησης.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Το p2np είναι παράνομο.
για νομικά αντικείμενα κανένας δικηγόρος δεν πρόκειται να επιτρέψει έλεγχο πληροφοριών ιστορικού ή ένταλμα έρευνας για ένα νόμιμο προϊόν.
αγοράζετε διεθνή .
Παρεμπιπτόντως, οι τελωνειακοί υπάλληλοι έχουν τα χέρια τους γεμάτα από τον έλεγχο των παράνομων αντικειμένων . στα σύνορα
 
Last edited:
Top