Question ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! δημόσια νομικά ζητήματα :(

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
τα σκάτωσα σοβαρά, πήρα υπερβολική δόση πάγου σε δημόσιο χώρο. νομίζω ότι κάποιος κάλεσε τους μπάτσους γιατί άκουσα κάποιον να αναφέρει ναρκωτικά σε μια κλήση και είδα 3 περιπολικά λίγο μετά, οπότε έφυγα όσο πιο γρήγορα μπορούσα (χωρίς να φαίνομαι σαν τελείως πρεζάκιας), αλλά φρίκαρα και άφησα τη σακούλα στο σημείο και ik έχει αποτυπώματα και πιθανόν υπολείμματα. im so scared. wtf do i do??

Μπορεί να είμαι απλά παρανοϊκός επειδή είχα ακουστικές παραισθήσεις μέχρι να πάω σπίτι, αλλά νομίζω ότι μάλλον την πάτησα.
Είμαι γνωστός χρήστης στην περιοχή μου (όχι πάγο αλλά άλλα πράγματα)
 
Solution
If they didn't see you in possession of the bag and then immediately aquire it without taking their eyes off of it, they can not show a chain of possession that unequivocally leads to you. If you have never been arrested before they don't have your fingerprints. If you have, did they take your prints? They don't magically have them. Paraphernalia is a low charge and they likely wouldn't waste their time prosecuting a paraphernalia charge less than 1)2g depending on the state) even if they come to harass you, be confident that the case isn't a slam dunk and it's a low charge. If you admit nothing they have nothing. You handed out a dozen sandwiches to homeless people, one of them subsequently used the empty bag to hold some drugs. That's...

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
πιθανώς είναι επίσης σημαντικό να σημειωθεί ότι ήμουν σαν, εμφανώς τσίμπημα. ήμουν ξηροχέρης ασταμάτητα, ιδρώτας πραγματικά σκληρά, και φαινόμουν φοβισμένος σαν σκατά (επειδή ήμουν)
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,715
Points
113
Deals
666
Ποια νομικά προβλήματα έχουν ήδη δημιουργηθεί;
Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε εκ των προτέρων.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
καμία ακόμα, οπότε έχετε δίκιο ^^,

Απλά είμαι νευρικός επειδή νομίζω ότι θα μπορούσα να αναγνωριστώ λόγω των δακτυλικών αποτυπωμάτων.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
48
Points
28
Για ποια χώρα μιλάμε το Ηνωμένο Βασίλειο. Έχουμε λίγο πολύ τον ίδιο τύπο νομικού συστήματος. Είχε φύγει αυτή η τσάντα που αφήσατε όταν επιστρέψατε; Πόσο ήταν μέσα στην τσάντα; Νομίζω ότι αν αρνείστε τα πάντα οριζόντια, θα ήταν αδύνατο να ασκηθεί δίωξη. Ο μόνος που μπορεί να σε βάλει σε μπελάδες είσαι εσύ. Μην πεις τίποτα στην αστυνομία και θα είσαι εντάξει. Είσαι γυναίκα ή άντρας;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
είμαι στις ΗΠΑ. δεν έχω φύγει από το σπίτι μου από τότε, οπότε δεν ξέρω αν είναι ακόμα εκεί. η τσάντα ήταν σχεδόν άδεια, ίσως λίγα υπολείμματα. είμαι γυναίκα. θα ήταν ακόμα αδύνατο ακόμα και με δακτυλικά αποτυπώματα;
 
View previous replies…

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
48
Points
28
Σας έχουν συλλάβει ποτέ; Σε ποια πολιτεία βρίσκεστε. Είστε κατά τύχη χημικός.
αν δεν έχετε συλληφθεί ποτέ στις ΗΠΑ είναι πολύ απίθανο να έχουν τα αποτυπώματά σας και ακόμη λιγότερο πιθανό τα αποτυπώματα να είναι καν σε θέση να φανούν στην τσάντα.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
48
Points
28
Επιπλέον, το μόνο που κάνατε ήταν να παραπαίετε αρκετά; Αν είχες οποιοδήποτε χρώμα εκτός από το λευκό, θα ήταν δύσκολο να σε συλλάβουν εδώ αυτή τη στιγμή. Αν είναι στην Καλιφόρνια, θα σε εκπροσωπήσω, αλλά σου λέω ότι είσαι εντάξει. Εκτός αν είσαι όμορφη λευκή κοπέλα, τότε έχεις μεγάλο πρόβλημα.
 
  • Haha
Reactions: vis

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
το περίπλοκο ill pm u
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
και ναι ήμουν εμφανώς φρικάροντας και σε ένα σημείο έκανα πολύ εμετό. ασιατικό + λευκό μείγμα αλλά είμαι μαυρισμένος έτσι :/
 
  • Wow
Reactions: vis

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
437
Reaction score
666
Points
93
Εάν δεν βρεθούν παράνομες ουσίες στην τσάντα σας, τότε δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα. Ποτέ δεν ξέρετε γιατί κάνατε εμετό, ίσως σας δηλητηρίασαν. Σας συνιστώ να κοιμηθείτε καλά, να πάρετε βιταμίνες και να εκτιμήσετε την κατάσταση χωρίς παράνοια. Και στο μέλλον, να είστε προσεκτικοί με τα βαριά ναρκωτικά, πρέπει να είναι διασκέδαση, όχι προβλήματα.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
356
Points
63
Σωστά, θα προσπαθήσω να μην ανησυχώ γι' αυτό. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Εάν δεν σας είδαν να έχετε στην κατοχή σας την τσάντα και στη συνέχεια να την αποκτάτε αμέσως χωρίς να πάρουν τα μάτια τους από πάνω της, δεν μπορούν να παρουσιάσουν αλυσίδα κατοχής που να οδηγεί αναμφισβήτητα σε εσάς. Εάν δεν έχετε συλληφθεί ποτέ στο παρελθόν, δεν έχουν τα δακτυλικά σας αποτυπώματα. Αν έχετε πάρει, πήραν τα αποτυπώματά σας; Δεν τα έχουν ως δια μαγείας. Τα σύνεργα είναι χαμηλή κατηγορία και πιθανότατα δεν θα σπαταλούσαν το χρόνο τους για να ασκήσουν δίωξη για σύνεργα μικρότερα από 1)2g ανάλογα με την πολιτεία) ακόμα και αν έρθουν να σε παρενοχλήσουν, να είσαι σίγουρος ότι η υπόθεση δεν είναι εύκολη και είναι χαμηλή κατηγορία. Αν δεν παραδεχτείς τίποτα δεν έχουν τίποτα. Μοιράσατε μια ντουζίνα σάντουιτς σε άστεγους, ένας από αυτούς στη συνέχεια χρησιμοποίησε την άδεια σακούλα για να κρατήσει κάποια ναρκωτικά. Αυτό δεν είναι δικό σας πρόβλημα. Μπορεί να πουν ψέματα και να πουν ότι σε είδαν ή ότι έχουν βίντεο. Δεν απαντάς σε ερωτήσεις αυτή τη στιγμή.
 
Solution

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
48
Points
28
Στιβαρή συμβουλή Της είπα το ίδιο πράγμα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Μια φορά γλίτωσα από μια κατηγορία για μαριχουάνα (για την ακρίβεια δύο φορές) επειδή είχα στο πορτοφόλι μου την τσάντα όπου μπαίνουν τα δολάρια. Και δεν το είδαν αρχικά. Όταν φτάσαμε στο αστυνομικό γραφείο και το βρήκαν, ήταν στο πορτμπαγκάζ του περιπολικού αλλά δεν είχε καταγραφεί, οπότε δεν υπήρχε αλυσίδα κατοχής. Την άλλη φορά τους είπα στο δικαστήριο ότι ήθελα να το εξετάσουν ανεξάρτητα και δεν μπορούσαν να το βρουν. Υποψιάστηκα ότι αυτό θα συνέβαινε επειδή ο αστυνομικός σχολίασε πόσο καλό ήταν ( αυτό ήταν περίπου το 1998 πριν από την αφθονία της μαριχουάνας υψηλής ποιότητας) και ήταν ο γιος του σερίφη, ο οποίος ήξερα ότι κάπνιζε χόρτο πριν γίνει αστυνομικός.
 

PersonVPN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 4, 2024
Messages
33
Reaction score
11
Points
8
Λατρεύω τη ΔΙΑΦΘΟΡΑ!!!
Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από τη διαφθορά!)
Αλλάξτε τον τρόπο σκέψης σας, ψάξτε για διεφθαρμένους αξιωματούχους σε υψηλούς κύκλους, γίνετε *Μακεδόνες*
Και φτιάξτε τους δικούς σας κανόνες!)
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
46
Reaction score
32
Points
18
Deals
11
Δεν χρειάζεται να ανησυχείτε. Η χρήση ναρκωτικών δεν είναι παράνομη. Αν βρουν την τσάντα σας με δακτυλικά αποτυπώματα δεν σημαίνει τίποτα γιατί πάντα κάποιος μπορεί να σας εξαπατήσει βάζοντας κάτι μέσα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Η χρήση ναρκωτικών ΕΙΝΑΙ παράνομη
Τμήμα 2925.31 - Κατάχρηση επιβλαβών τοξικών ουσιών
(Α) Εκτός από νόμιμους ερευνητικούς, κλινικούς, ιατρικούς, οδοντιατρικούς ή κτηνιατρικούς σκοπούς, κανένα πρόσωπο, με σκοπό την πρόκληση δηλητηρίασης ή παρόμοιων φυσιολογικών αποτελεσμάτων, δεν μπορεί να προμηθεύεται, να κατέχει ή να χρησιμοποιεί επιβλαβές δηλητηριώδες μέσο.
(Β) Όποιος παραβιάζει το παρόν τμήμα είναι ένοχος κατάχρησης επιβλαβών τοξικών ουσιών, πλημμέλημα πρώτου βαθμού. Εάν ο παραβάτης έχει καταδικαστεί προηγουμένως για αδίκημα κατάχρησης ναρκωτικών, η κατάχρηση επιβλαβών δηλητηριωδών ουσιών αποτελεί κακούργημα πέμπτου βαθμού.
(C)
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
46
Reaction score
32
Points
18
Deals
11
Εντάξει, εντάξει. Αφού το λες εσύ. Το λάθος μου.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Είναι ένα από αυτά τα πράγματα που εξαρτώνται από το πού βρίσκεστε. Στην Καλιφόρνια, το Όρεγκον και την Ουάσινγκτον, εφαρμόζουν τη μείωση της βλάβης, οπότε παρόλο που είναι τεχνικά παράνομο, δεν κατηγορούν ποτέ τους ανθρώπους για κατάχρηση ναρκωτικών. Σε άλλες πολιτείες το χρησιμοποιούν ως πιθανή αιτία για να βγάλουν ένταλμα έρευνας ή για να κάνουν έρευνα, αλλά συνήθως αποσύρεται πριν από το δικαστήριο. Σε άλλες πολιτείες σας κατηγορούν για ό,τι μπορούν. Δεν είναι μόνο οι πολιτείες, αλλά οι διάφορες δικαιοδοσίες έχουν διαφορετικές πολιτικές
 
Top