Φεντανύλη έναντι μορφίνης

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
αναρωτιέμαι αν η fentanyl usp μπορεί να με κάνει να νιώσω καλά είναι ένα δισκίο 200mcg θα κάνει κάτι ή χρειάζομαι μεγαλύτερη ποσότητα και πρέπει να το χρησιμοποιήσω από το στόμα ή απλά να το λιώσω και να το κάνω ένεση;


από την άλλη πλευρά έχω 10mg δισκίο μορφίνης επίσης παρακαλώ πείτε μου πρέπει να το πάρω μέσω σύριγγας ή από το στόμα;
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,715
Points
113
Deals
666
Ό,τι κι αν κάνετε με τη φεντανύλη - μην το κάνετε μόνοι σας, καλύτερα να μην κάνετε τίποτα απολύτως. Όταν πρόκειται για φαιντανύλη, ο κίνδυνος υπερδοσολογίας είναι πολύ υψηλός. Έτσι, δεν θα έκανα εικασίες σχετικά με την επάρκεια της δόσης για το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Η μέση δόση είναι 25-50 mcg. 200mcg μπορεί να είναι πολλά. Εξαρτάται από το βάρος του ατόμου. Η LD50 είναι 3 mcg/kg.
Θυμηθείτε επίσης να έχετε πρόχειρη τη ναλοξόνη.

Τα χάπια μορφίνης πρέπει να λαμβάνονται από το στόμα. Να έχετε τη ναλοξόνη κοντά σας.
 
Last edited by a moderator:

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
204
Reaction score
208
Points
43
Εξαρτάται από την εμπειρία σας με τα οπιοειδή με πολλούς τρόπους. Είμαι της γνώμης ότι τα χάπια είναι φτιαγμένα για να λαμβάνονται από το στόμα. Συμπεριλαμβανομένων των υπογλώσσιων.

Για τη φαιντανύλη, η μέση δοσολογία κυμαίνεται από 25-50 mcg. Στη συνέχεια, υπάρχουν ισχυρές δόσεις. Αυτό ισχύει και για τη χρήση της υπογλώσσας. Σε γενικές γραμμές, η φαιντανύλη είναι μια πολύ δραστική ουσία, δεν συνιστώ τη λήψη 200 mcg με τη μία.

Όσον αφορά τη μορφίνη, η μέση δοσολογία της είναι περίπου 15 mg από το στόμα. Δεν χρειάζεται να ασχοληθείτε με σύριγγα.
 

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
τι γίνεται αν συνθλίψω ένα δισκίο μορφίνης των 10 mg και το σνιφάρω; θα είναι πρόβλημα;
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Δοκίμασε το ODSMT. άκουσα πολύ καλά πράγματα και οι δόσεις είναι σε mgs και όχι σε mcgs, οπότε είναι πολύ πιο ασφαλές.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
271
Points
63
Δεν θα πρέπει να υπάρξουν προβλήματα. Αλλά τα χάπια μορφίνης έχουν πάντα ένα κέλυφος, είναι επιθυμητό να το αφαιρέσετε
 

jaxomo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 20, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
η πρώτη μου εμπειρία με τη φεντανύλη, παρήγγειλα 100mcg/2ml φεντανύλης από το ηλεκτρονικό φαρμακείο στη χώρα μας δεν απαιτείται συνταγή για να παραγγείλετε online φάρμακα ανεξάρτητα από το τι φάρμακα είναι thry. έτσι έσπρωξα ολόκληρο το 100mcg μέσω της ενδοφλέβιας γραμμής μου πολύ αργά δεν με έκανε να φτιαχτώ τι απογοήτευση!! απλά αισθάνθηκα ζαλάδα. δεν το δοκίμασα ποτέ ξανά. από τη δική μου οπτική γωνία 200mcg δεν είναι ένα prob όσο σπρώχνετε τη σύριγγα πολύ αργά

Έχω μια αναμονή όμως
Η ηρωίνη και η φεντανύλη παράγουν την ίδια μαστούρα; Και πώς αισθάνεσαι την μαστούρα;
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Η ηρωίνη παράγει πολύ πολύ περισσότερη ευφορία από το fent. Το fent είναι καλό μόνο όταν είστε άρρωστος και πρέπει να μην είστε άρρωστος και έτσι πεθαίνουν οι άνθρωποι. Δεν συνιστώ καθόλου τη χρήση φεντανύλης, εκτός αν απλά βάζετε το έμπλαστρο. Αν έχετε πρόθεση να πάρετε οπιούχα φαρμακευτικά ενδοφλέβια και δεν χρειάζεστε σενάριο, απλά παραγγείλτε μορφίνη ή οξυγόνο.

Όπως και να έχει, το καθαρό ωραίο #4 θα είναι πάντα ο βασιλιάς στα οπιούχα.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
Το MS Contin 30mg είναι το σημείο απ' όπου ξεκίνησα το μακρύ ταξίδι μου στα οπιούχα πριν από πολλά φεγγάρια. Θα πρέπει να είστε σε θέση να ρουφήξετε τόσο πολύ χωρίς κανένα πρόβλημα ως εντελώς αρχάριος - θα αισθανθείτε σίγουρα καλά, ελαφρώς ορατά, αλλά όχι σοβαρά μεθυσμένοι - η μορφίνη απλά δεν έχει αυτή τη δύναμη, ανεξάρτητα από το πόσο παίρνετε. Δεν λέω ότι δεν μπορείτε να πάρετε υπερβολική δόση μορφίνης, αλλά πρέπει πραγματικά να προσπαθήσετε. Από την άλλη πλευρά, η φεντανύλη ρίχνει τους ανθρώπους σαν μύγες, τόσο τους αρχάριους όσο και τους ειδικούς. Δεν θα ξεκινούσα καθόλου τη χρήση φεντανύλης, ειδικά ενδοφλέβια, εκτός αν είναι η έσχατη λύση και ξέρετε πολύ καλά σε τι μπλέκεστε, είναι πραγματικά ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ να τα σκατώσετε, είτε εσείς είτε ο προμηθευτής σας (φεύγοντας από ένα hotspot, για παράδειγμα) και αν είστε μόνοι σας και έχετε περάσει αυτό το σημείο χωρίς επιστροφή, αυτό είναι. Ξεκινήστε με λιγότερα, μπορείτε πάντα να πάρετε περισσότερα. Αν έχετε πρόσβαση σε μορφίνη, θα έμενα μόνο σε αυτή. Μακάρι να είχα λίγη :B ...
 
Top