Lze odhalit nezveřejněné příjmy z AdSense v různých zemích?

potato123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Zhruba 150 tisíc korun bylo vyplaceno prostřednictvím služby Google Adsense (Irsko) na soukromý bankovní účet ve Spojeném království.
Nejsem rezidentem Spojeného království, ale nacházím se v jiné zemi EU, kde by se měly přiznávat daně, a nikoli ve Spojeném království. Tento příjem nebyl nikde přiznán.

Obávám se, že transakce od Googlu na mém bankovním účtu ve Spojeném království by se mohly dostat na finanční úřad v místě mého bydliště.

- Příjmy nebyly nahlášeny na HMRC ve Spojeném království.

- Nikdy jsem na svém britském bankovním účtu neuvedl svou německou adresu - banka má starou adresu ve Velké Británii.

- Jde o to, že HMRC ve Velké Británii by o tomto příjmu nevěděl, pokud by se to nedozvěděl od britské banky, takže si nemyslím, že by tyto údaje posílal svým kolegům v zemi EU, kde žiji.

Jaká je pravděpodobnost, že se to finanční úřad této země EU dozví? Existují věci, jako je AEOI - kdy se automatická výměna informací mezi finančními institucemi různých jurisdikcí zasílá příslušným daňovým úřadům v místě bydliště dané osoby. Nejsem si jistý, zda banky ve Spojeném království mohou informovat přímo úřady zemí EU, nebo zda to bude muset jít nejdříve přes HMRC.

Zajímalo by mě, jestli se s AEOI podrobnosti o těchto transakcích pošlou na finanční úřad země EU (nebo se může stát, že uvidí můj neobvykle vysoký zůstatek).

Rád bych slyšel něčí názor, pokud má s těmito věcmi zkušenosti? Nebo je někde tady na dark webu vhodnější fórum?

Teď mě mrzí, že jsem to nepřiznal, ale už je pozdě. Tedy, nikdy není pozdě to deklarovat... ale peníze 💸 už byly všechny utraceny.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Doufám, že všechny peníze byly utraceny za dobré věci, ale nezní to tak :D

Do budoucna bude dobré dostat se do situace, která umožňuje daňové osvobození z důvodu vašeho bydliště, abyste se nemuseli obávat.
Neplatit daně může být legální, ale musí to být v souladu se zákony.
 
Top