WHATSAPP | ANDROID !!!ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!!!

Здравейте на цялата общност на ВВ. Искам да ви разкажа какво открих съвсем наскоро. Румънската полиция е заловила голям брой трафиканти на наркотици. Някои от тях бяха мои добри приятели. Това беше доста дълъг случай с много замесени хора.
Накрая идеята е, че всички са използвали телефони с Android + Whatsapp. Сега, като всеки трафикант, се опитваш да се защитиш колкото се може повече. Членовете на групата си мислеха, че ако след като напишат даден текст, изтрият снимката и разговора, са в безопасност... Но за съжаление не са били в безопасност. Повечето от тях дадоха паролата от телефоните си, вярвайки, че няма какво да намерят в телефоните си, други имаха ПИН номер, съставен от 4/8 символа. Накрая вчера един от хората ми показа обвинителния акт от 400 страници, който прочетох много внимателно. В него видях много неща. Но това, което видях най-много, бяха разговорите им в Whatsapp, снимките и видеоклиповете. Сега честно казано си мислех, че WhatsApp е криптиран от край до край. И наистина, той е криптиран от край до край, което означава, че разговорът при пренасяне не може да бъде прихванат. Проблемът е в ANDROID, телефонът с Android създава папка във вътрешната памет DATA. В тази директория се създават директории, когато инсталирате дадено приложение. Така че полицията може да види абсолютно всичко. Забелязах, че СИГНАЛ няма създадена директория. Тази, която е добра.
Не искам да кажа, че Android е лош телефон или WhatsApp. Единственото, което искам да кажа с този пост, е, че няма толкова голямо значение какво приложение използвате за комуникация... Най-важното е да имате АЛФАНУМЕРИЧНА парола от поне 10 знака. Знам, че е досадно да продължавате да въвеждате тази парола всеки път, но по-добре да се предпазите, отколкото да се притеснявате.
Неща, които можете да направите за допълнителна степен на защита!!!
Ако имате iPhone xs нагоре, активирайте режима за заключване. Това ще деактивира USB.
Можете също така да активирате функцията FIND MY PHONE (Открий моя телефон) на ISO/Android и да дадете паролата на някой, на когото имате доверие. В случай, че ви хванат да правите възстановяване на фабричните настройки в ICLOUD или GOOGLE.


Пазете гърба си, защитете семейството си, подкрепете BreakingBad
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,714
Points
113
Deals
666
Всичко това е безсмислица. Екипът ни работи в областта на лекарствата повече от 10 години, а някои от най-възрастните членове са в този бизнес от почти 20 години. В настоящите реалности използването на популярни месинджъри е сравнимо с искрена изповед. Една израелска компания доставя на всички развити страни оборудване, наречено UFED. Това оборудване позволява на ЛЕ да получи всичко от айфони, макбуци и други операционни системи.
Единствената възможност е да се използва операционна система на USB (Whonix/Tails). Не оставяйте никакви следи върху собственото си устройство. Използвайте jabber+otr за комуникация. И разбира се, не можете да използвате пощенски услуги, а само мъртви капки. 9 от 10 ареста на онлайн продавачи на наркотици се дължат на факта, че те са идентифицирани по пратките си.

Ако някой ви каже, че можете спокойно да продавате наркотици онлайн с помощта на вашия iPhone/Android и Whatsapp, заплюйте го в лицето.

Наистина ме изненадва това, което пишат диванните анонимни експерти. За повечето от тях наличието на JS в даден сайт е спусъкът, който отблъсква човек от използването на даден сайт в даркнет. Но да оставиш собствения си адрес, когато купуваш наркотици в сайт, е все едно да кажеш "Здравей".
Времената, когато JS беше опасен, отдавна са отминали, освен ако, разбира се, разработчиците не използват JS на Google в своите проекти.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Проверка на cellebrite ufed touch 2.
Израелската компания използва 0day експлойти, няма как да защитите телефона си...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Благодаря за споделянето на това. Добър принос HEISENBERG
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
Няма да се притеснявам да бъда хванат, ако се случи най-лошият сценарий, но да, сигналът е по-добър или iphone
 

pap.pine

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
8
Във всеки случай трябва да използвате нещо като SD Maid, за да поддържате системата подредена. За себе си имам планирано ежедневно пускане на чиста система.

SD Maid може да бъде намерен От тук:


FERr1kxWuB
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Единственото нещо, което не ми харесва в това приложение, е, че в най-добрия случай почиства телефона ми. Не ми харесва нищо некриптирано да се изпраща на сървър и да не е под мой контрол. Може би мога да почистя телефона си, но нищо друго
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
Защо да не използвате приложението за сесии.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
510
Reaction score
238
Points
43
Аз използвам сесията. Предполагам, че съм параноична по отношение на приложенията за съобщения. Сесията ако е доста сигурна
 

prisondude

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
Вярно е, но винаги съществува риск
 
Top