Продажба на "законни" аналози в САЩ?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Чудя се дали някой може да ми разясни някои неща.

Първо, мислех, че законът за аналозите се прилага за наркотици от списък 2 и по-висок, но не и за наркотици от списък 3 или по-нисък. И така, да кажем, че някой продава онлайн наркотик, да речем аналог на кетамин или бензодиазепин, но включва очевидно булевардна уговорка "не е предназначен за човешка консумация" или нещо подобно на мефедрон, който се продава като растителна храна, или прословутите "соли за вана".

В какво може да ви обвини полицията? Трябва да е нещо, те няма да ви оставят да се измъкнете от отговорност за "продажба на наркотици" само с думите "не е за човешка консумация" Опитайте този единствен трик, който полицията мрази!

Не да продаваш нещо като 3mmc, за което dea вече каза, че го смята за аналог, а нещо, което не попада в обхвата на закона за аналозите, каквито според мен са аналозите на кетамин и бензо.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Защо аналозите на кетамин или бензо не попадат в обхвата на закона за аналозите?
Току-що го прегледах набързо и усещането ми е такова;
- аналозите от списък I и II ще бъдат съдени, сякаш са наркотици от списък I.
-Наркотиците от списъци III, IV, V и VI ще бъдат преследвани като наркотиците, на които са аналог.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Не съм юрист, но изглежда не могат да използват закона за аналозите, ако свързаният наркотик не е от списък 1 или 2.

Според моето тълкуване, ако има аналог, да речем на кетамин, списък 3, то стига да се продава като "не за човешка консумация", тогава човек е много повече в сивата зона. Може би могат да ви обвинят в продажба на неразрешен медикамент или нещо подобно (само пример, а не точен закон).

Просто изглежда, че няма много ясен отговор на въпроса какво могат да направят щатските или федералните агенти.
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
ИМе, ако не попада в обхвата на федералния закон за аналозите от 1984 г.(мисля, че беше 84 г.? Не проверявам два пъти rn) и ако не се окаже, че сте попаднали в средата на продажбата. Винаги съм наричал rcs с истинските имена, въпреки че всеки го продаваше Molly, казвайки наистина mdma, имах няколко приятели, които бяха хванати с ethylone/bk-mdma и 4mmc и двете преди планирано изобщо. Наричаха го с истинското име пред полицаите. Наркотици, изхвърлени на земята, и над 200 долара глоба за боклук за найлоновата торбичка. Сериозно са седнали и са потърсили в Гугъл bk-mdea в търсачката за изображения, за да го сравнят хахахахаха като да, това е то, защото не е изскочило на полевия тест
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Но ако наричате дори легални химикали Моли или нещо друго незаконно, може да бъдете обвинени за това
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Абсолютно точно това. Никога не продавайте нещо законно като нещо незаконно, таксата е една и съща
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
Октомври 2015 г. - Имах партньор, който в крайна сметка се хвана на въдицата и ме продаде, за да си спаси задника. Той ме натовари да продам 28 г "моли" на щатски полицай под прикритие. При полевия тест за наркотици той даде положителен резултат за амфетамини и по този начин бях арестуван. Беше опаковано в пликче с "подправка", на което беше написано, че е тамян - не е предназначено за консумация от хора - (мислех, че това ще ми помогне да твърдя, че съм невинен.) Прекарах около година и половина в съда, защото в лабораторията не можеха да го идентифицират. Три пъти го идентифицираха погрешно. Бях на едно появяване от това да отхвърлят делото, когато се върнаха и казаха, че това е етилон, който очевидно е насрочен в САЩ от юли 2015 г., според мен. Знаех, че в този момент ще ми се наложи. Адвокатът ми не можеше да каже или да направи нищо (назначен от съда) - отидох и получих няколко становища от други адвокати и те в общи линии казаха едно и също: "Имаш ръкостискане с полицай под прикритие с незаконно вещество, случаят му е отворен и затворен." Това фалшиво чувство за сигурност, че действам в "сивата зона", ми струваше 3 години в щатския затвор и всичко, което вървеше с него. Вероятно можех да се боря малко и да постигна по-добри резултати, но по това време вече бях просто щастлив да приключа с това.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Това е напълно гадно, брато. Съжалявам, че се е случило. Знаеш ли какво е това? В съда в САЩ не е необходимо да знаеш, че нещо е незаконно, за да те арестуват и вкарат в затвора за него, но има и друг аспект и той е умисълът. Ако на торбичката е пишело, че не е за човешка консумация, и не е пишело нищо за наркотици, адвокатът ви е можел да твърди, че не сте знаели какво е това. Може би. Не знам подробности. Може би това щеше да ви донесе по-малка присъда или по-леко обвинение. Един умен човек би спестил първите 2000 долара, които е изкарал, и би си взел адвокат на хонорар. Съществува такова нещо като предплатени адвокати. Плащате хонорар и след това, ако нещо се случи, ви издават фактура за часовете и подадените документи и т.н. Знам, че звучи пресилено, но на назначения от съда адвокат се плаща от същата сметка, от която се плаща на прокурора. И съдията. Изрично не се предполага, че е така, но е така. Адвокатът, който ви е назначен от съда, работи за другата страна и е най-нископоставеният. Той вижда тези хора всеки ден, а те са известни с това, че не желаят да ядосват началниците си. Все пак трябва да имате адвокат. Като ответник не можете да подадете молба за откриване на делото, за удължаване на срока или за редица други неща. Не можете да преговаряте и с прокурора. Ако съдията реши да ви разреши, можете, но трябва да поискате специално разрешение и той не е длъжен да ви хумори
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
Наистина, интелигентният човек прави така, че да остави настрана първите си няколко стека: 1. БАЙЛ 2. ЗАКОННИК 3. Комисионерски на стойност няколко години (в най-лошия случай lol). Знам ли какво е било "веществото"? Хората, през които минавах, първоначално имаха "моли", наричаха го също м1. Което според мен е метилон. Беше ръждивокафяв/оранжев планински кристал с отчетлива миризма. След известно време те имаха "второ поколение", за което твърдяха, че все още е законно, тъй като е следващият аналог в линията (въпреки че знаех за тихала и какво ли още не, цялата RC сцена беше донякъде нова за мен, така че бях малко доверчив, тъй като информация всъщност не можеше да има, имам предвид, че по това време в някои от магазините все още имаше "тамян"). Както и да е, наричаха го m2, беше бледожълт на цвят, много по-малко интензивен и по-краткотраен от m1, но все пак приятен. Първоначално ме обвиниха в трафик на MDMA, но след като повече от година се гавриха с мен и с лабораторните резултати. Преминаха от MDMA към нещо друго (забравих точно, някакъв битнически стимул, който беше голям през 50-те години), към мефедрон, към MDPV (батсалти) и накрая към етилон, когато ме обвиниха. ....ОБВИНЕН ДЖЕЙН!

Напълно си прав обаче, тези назначени от съда главорези са по-долни от китното говно. През годините съм имал няколко, които действително ме отърваха от малки неща. Всъщност уволних първия си адвокат, Човекът, с когото приключих, вероятно беше по-лош. Никога не направи нищо друго, освен да се опита да ми уреди сделка от самото начало. "Или ще пледираш, или ще отидеш на съд и аз не те съветвам да го правиш, защото, честно казано, ще загубиш", а след това продължи да ме заплашва с цифри: "Ако загубиш, ще получиш до 10 за максимума." Знам играта, всички играят голф заедно през уикендите и правят компромиси, и беше много очевидно, че ме лъжат. Вторите мнения обаче също не бяха много обнадеждаващи, няколко момчета извън района, за няколко хиляди долара, твърдяха, че ще влязат с размах на пищова, но казаха основно, че ще е "трудно да убедя журито, хванали са те на калъп." Те са опитни с по-осезаеми дела за "твърди наркотици". Вероятно можех да се справя по-добре, можех да се справя и по-зле. Предложиха ми 18 месеца в окръга с 3 години изпитателен срок, такива неща. Избрах щатския срок без изпитателен срок. За 3 години (2 години мандо + загуба на шофьорската книжка за 3 г.) излязох за 2 години и половина с добро време. Предполага се, че ще останат с теб и по време на цялата присъда, ако искаш да обжалваш или нещо подобно. Пичът никога не отговаряше на обажданията ми за събиране на пари отвътре.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
884
Points
113
Ударихте пирона на главата със съдебните адвокати, които връчих на един, който веднъж имаше подробна схема за сваляне на едно обвинение и включваше мъртво точно дело, което окръжният апелативен съд отмени,( обвиниха ме за сбиване, но това, което ударих, беше знак, собственост на града, а кметството беше затворено, тъй като беше нощно време, и според законите на този щат имах 24 часа да съобщя за това, но ме арестуваха 3 часа по-късно. Ако това беше частна собственост или автомобил, или някой беше пострадал, трябваше да се обадя на полицията или да отида направо в полицейския участък. ) Тя каза: "Ами все пак вие ли го направихте?" Не това, за което ме обвиняват, не. "Ами аз просто бих взела това, което ви предложиха, можеше да ви обвинят за повече".😮😐😒
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
39
Points
18
Да, системата е прецакана. Ако всеки един обвиняем знаеше правата си и отказваше да се откаже от правото си на бърз процес и отказваше да сключи споразумение, адвокатите действително щяха да започнат да си вършат работата, а съдилищата щяха да затънат почти до основи. Дори малък съдебен процес със съдебни заседатели отнема много време и е супер скъп! Ако всички настояваха за такъв, държавите дори нямаше да могат да преследват всички нарушители на закона и щеше да се наложи да избират от най-тежките случаи. Обзалагам се, че само това би довело до реформа в законодателството.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
Напълно съм съгласен, Псевдо
Жалко е, че повечето от тези назначени от съда адвокати се възползват от невежеството и мързела на клиентите си. Просто вземете сделката, по-бързо влизане, по-бързо излизане, по-бърз оборот, по-малко работа, повече лица, повече пари, това е името на тяхната игра. Ако хората само знаеха "правата" си и отстояваха твърдо позицията си. Мисля, че наистина бихме могли да започнем правна реформа само въз основа на това. В моя район са близо до това да го направят сами, що се отнася до нарушителите на закона за наркотиците, които не са извършили насилие. Пренаселеност, предсрочно освобождаване, по-малки присъди и т.н.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
39
Points
18
Да, единственият проблем е, че всички трябва да го правят, в момента те нямат проблем да натопят с релси някого за това, че настоява да не се нарушават правата му и търси истинско правосъдие по буквата на закона. В общи линии, ако един човек настоява те действително да си вършат работата, те се освиркват и си поставят за цел да те притиснат здраво. Освен ако, разбира се, не разполагате с пари и не си набавите собствен адвокат. Парите винаги облекчават всяка присъда, достатъчно пари и няма присъда. Общественият претендент просто няма да се справи, ако се опитате да минете по този път сами. Въздишка.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Мисля, че единственият начин човек да се измъкне от продажбата на наркотици на сивия пазар в САЩ би бил да се доставя от чужда държава, като прословутите лаборатории за гущери, които се доставят от Испания, Нидерландия, или да има нещо, което също не попада в обхвата на закона за аналозите.

По мое мнение аналозите на кетамин попадат в тази категория. Кетаминът е от списък 3, а под закона за аналозите попадат само наркотици от списъци 1 и 2.
 

Moonbow112ix

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 22, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@SoldadoDeDrogas хахахахаха Аз буквално се смях на "обвиняемата Джейн", аз с нисък тон обикалях от стая в стая в къщата си и тихо възкликвах ,,обвиняемата Джейн, ОБВИНЯЕМАТА" Трябва да сте готин индивид, защото аз изпитвах и все още изпитвам известна болка за това залепване на обвинението; rc waltz беше прецакано да видиш в окръжния затвор или да знаеш какво се е случило с приятелите тук в щатите, 9/10 точно като теб, поп за амфетамин понякога метамфетамин, след това те или подписват за нещо, веднага щом тестът е неубедителен, а други правят това, което бих направил аз, което е широко, което си направил и аз бих го оставил да се движи и да хвърли заровете, Самият аз работих, за да се откаже от тежко престъпление POCS И POM и беше на гаранция за около 3 години и половина, където живея повечето облигационери няма да ви позволи да останете в списъка си за много повече от година или две, защото мисля, че те получават като 30-50 разпределени социални наведнъж, така че като себе си бях платена преди да изтече първата година? За щастие бившият ми в гимназията тя и майка й притежават един от най-големите облигационери с много окръзи на юрисдикцията около, винаги е добре, както каза Фрит, и имаш задника си, покрит от скока, получих моите двама престъпления до едно провинение, така че те всъщност отпаднаха един (ПОС, че е Ксанакс) аз буквално дойдох пут съдебната къща с триумфална победна усмивка и държах ръцете си нагоре и благодарих на човека над всички с публичен претендент!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
217
Reaction score
143
Points
43
За мен е чест, че мога да ви доставя моментно удоволствие. Хубаво е някой да разбере неясната препратка. Благодаря ви за милите думи, приятелю. Сега поглеждам назад и донякъде съжалявам, че не взех тази глупост на подбив - или, с други думи, не отидох на съд. Сега, като се замисля, е и малко прецакано, че всъщност те наказват за това, че се опитваш да изиграеш ръката си. Нима някой със здрав разум би отказал да използва всяка възможна опция, която може да помогне на положението му? Защо не бихте го направили, нали? Те просто сплашват хората чрез страх и изтощение, сякаш картите вече не са достатъчно подредени. Цялата съдебна система е подигравка, направо ми се гади. Само като си помисля, че се опитвам да обясня трагедията на цялата ситуация. Човек не осъзнава колко лошо е всъщност... колко корумпирано... докато не премине през него. "По-добре богат и виновен, отколкото беден и невинен".
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
39
Points
18
Здравейте, Moonbow, много съжалявам, че ви се е наложило да станете толкова лично запознат с тъжното състояние, в което е изпаднала нашата правна система! Вярвам, че в крайна сметка всички наркотици ще бъдат легални за употреба, а хората от бъдещето ще погледнат назад към нашето общество и ще се съгласят, че сме били непросветени диваци. Мир, сестро моя!
 
Top