Изомери и винена киселина

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Никога не съм разделял изомери. Може ли някой, който е извършвал този процес, да ми разясни това.
Съществува L+ винена киселина {която е декстовият изомер, който лесно се купува )
И D-винена киселина (която е Levo, която е трудно да се купи освен от Китай).
Малко съм объркан, четейки теми и статии за това как всъщност да го направя. И така, да кажем, че използвам L+ винена киселина, която е изомерът на декстро, и имам 1 мол свободен метамфетамин/ампт. Трябва ли да използвам това, за да кристализирам целия мол фребаза, за да получа
D мет/ампт D тартат и L мет/ампт D тартат, което от своя страна ще даде на тези два изомера различна разтворимост?
Или селективността на L+ винена киселина ще кристализира изомера D на моята фребаза, което означава, че ми е необходим 0,5 мола L+ винена киселина за 1мол фребаза.
Прочетох много противоречива информация, тя е много объркваща, когато става въпрос за винена киселина. Ако някой има опит, ще му бъда благодарна.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ето, направих това преди известно време, първият ред описва "моята" процедура, не съм навлязъл в подробности за пътя на D-винена киселина, защото нямам опит от първа ръка, но при използването на L-винена киселина в излишък, както е описано, се получава, поне според мен, доста оптически чист продукт, все още нямам начин да го докажа, но теорията се потвърждава, както и фармакологията, която е забележимо по-добра, по-нисък сърдечен ритъм, без спазми, намален бруксизъм.Също така фактът, че L-винена киселина(правят разлика) се обсебва редовно, ако сте в крак с литературата. това е случай на "доверете ми се, брато", но както казах, теорията е солидна.

Ще положа малко труд през следващите дни, работейки "на запис" с моите резултати и пропорции и може би ще отворя тема, за да покажа моите открития, или ще публикувам тук idk

също така извинете за рисунките, не съм най-добрият графичен дизайнер


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,754
Points
113
Deals
1
Добра работа, благодаря ви.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,754
Points
113
Deals
1
В края на темата има илюстрован вариант. Не знам защо хората не гледат и не четат там (фиг. 17-20)
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Може ли да се използва обикновен хартиен филтър за филтрация, или вместо него трябва да се използва филтър от боросиликатно стъкло? Тъй като амфетаминът е слаба основа с рН около 11.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Също така трябва да се спомене, че продуктът тартарат не е толкова чувствителен към ниското рН, така че излишъкът dosent наистина вреди, разтворът става червен, което показва, че отпадъчната част е споена и излишната киселина плува на дъното много по-бързо от флокуланта, но твърдото ви вещество се държи изцяло и излиза хубаво и бяло, когато се филтрира, няма да стане POOF като други нарушители *ahem*
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
EDIT: D meth/ampht L tartate
L meth/ampht L тартат
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Благодаря ви, така че селективността на L+ винена киселина кристализира свободната база D, така ли е?
не бихте ли могли да поставите продукта си под поляриметър, за да проверите въртенето, това ще потвърди, че продуктът ви е противоположно чист. Мисля, че за изомера D на метамфетамин е необходима средна ротация от +12,5, но ще трябва да проверя това два пъти.
Би било добре, ако публикувате резултатите си тук.
Какви според вас са най-добрите разтворители за жилетки?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
в идеалния случай алкохол + свободна основа, но интегриран в цялостния процес, има повече смисъл да не се дестилира с водна пара, тъй като използвайте екстрактите както е, тъй като те ще претърпят поне 1 киселинно-основно пречистване до края му само поради естеството на процеса, понякога 2.
Що се отнася до полиметъра, нямам достъп до такъв, бих могъл да приготвя рацемичен разтвор на сол, за да сравня индексите му на пречупване, но не съм сигурен, че това е ужасно убедително.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Наистина трябва предварително да дестилираме с пара рацемичната свободна база. Вероятно това ще направи процедурата много по-лесна. Какво ще кажете за двуфазна система, състояща се от винена киселина във вода и фрибаза в неполярна , и да ги смесите заедно. Тогава D изомерът тартарат трябва да мигрира във водния слой, а L фрибазата да остане там, където е.
Ще опитам и двете и ще ви съобщя.

Ще го тествам с моя поляриметър, когато опитам тези методи.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Дестилацията е болка в задника за мен, но вие продължавате напред, системата, която предлагате, не звучи твърде зле, единственото нещо, за което бих могъл да протестирам, е разтворимостта на винената киселина във вода, но не съм сигурен как и дали може да повлияе на процеса, любопитен съм за вашите открития, дръжте ни в течение
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ще , актуализирам тази тема след няколко дни. Благодаря
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
алкохол, а не ацетон с аргументацията, че винената киселина е по-разтворима в алкохоли, а не в ацетон, може да работи по-добре в ацетон, не съм опитвал
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Те диаграмите са от голяма полза , хубаво. Когато я изпробвам, ще публикувам резултатите си тук
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
658
Points
93
Deals
8
Мисля, че нещо не е наред с графиката.
Ако използвате L+-винена киселина (по-евтина и по-лесна за намиране), D-енантиомерът (amph,Meth) ще бъде в разтвора, а не в твърдото вещество, както изглежда там.
Ако използвате D-винена киселина (по-скъпа и трудна за намиране), D-енантиомерът (amph, Meth) ще бъде в твърдото вещество.
Благодаря.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,754
Points
113
Deals
1
Неговата схема е правилна. Солта се утаява в твърдо състояние. Няма разлика, сол на л-амфетамин с винена киселина или сол на л-амфетамин с винена киселина. Можете да промените киселината и да получите различен изомер в твърдо състояние със следните процедури.

P.S. Същото важи и за метамфетамина.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Добре, но дори и да беше така, както казахте, което не мисля, че е така, пак щеше да е удобно, докато ЕДНО от тях се утаява, имате възможност да отделяте, независимо по кой начин
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
658
Points
93
Deals
8
"Няма разлика, сол на l-амфетамин l-винена киселина или сол на l-амфетамин d-винена киселина"
Знам, че това, което имам предвид, е, че при L+тартаровата сол (d-тартарова/декстротартарова/D изомер) ще имате D-амфета или D-мета в частта с разтвора, а не в твърдата част.
Благодаря.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Здравейте, метамфетаминът, синтезиран по метода на ефедрин и псевдоефедрин, дава ли изомера d-метамфетамин с 99% чистота? Ако не, колко?
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Не съм Патън, но: би се получил само D-meth от ефедрина, който е използван, е получен от растение, тъй като растенията естествено произвеждат само L-ефедрин (който след реакцията се превръща в противоположния енантиомер - D-meth в този случай). Ако е използван химически синтезиран ефедрин, ще се получи рацемичен метамфетамин, тъй като синтезът на ефедрин не е стереоспецифичен.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Да, g.patton, по друг начин се разделят двата изомера, единият в разтворителя, а другият като сол
 
Top