Може ли да се открие неразкрит доход от Adsense в различни държави?

potato123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Приблизително 150 хил. лв. бяха платени от Google Adsense (Ирландия) в частна банкова сметка във Великобритания.
Не съм жител на Обединеното кралство, но се намирам в друга държава от ЕС, където трябва да се декларират данъци, а не в Обединеното кралство. Този доход не е деклариран никъде.

Притесненията ми са, че транзакциите от Google по банковата ми сметка в Обединеното кралство могат да бъдат изпратени до данъчната служба, където живея.

- Доходът не е бил деклариран пред HMRC в Обединеното кралство.

- Никога не съм предоставял на банковата си сметка в Обединеното кралство германския си адрес - банката има стар адрес в Обединеното кралство.

- Въпросът е, че HMRC в Обединеното кралство няма да знае за този доход, освен ако не разбере от британската банка, така че не мисля, че ще изпрати тези данни на колегите си в страната от ЕС, където живея.

Каква е вероятността данъчната служба на тази държава от ЕС да разбере за това? Съществуват неща като AEOI - при които Автоматичният обмен на информация между финансови институции от различни юрисдикции се изпраща на компетентните данъчни органи по местоживеене на лицето. Не съм сигурен дали банките в Обединеното кралство могат да информират директно властите на страната от ЕС или първо трябва да се мине през HMRC.

Чудя се дали с AEOI подробностите за тези транзакции ще бъдат изпратени на данъчната служба на страната от ЕС (или може да се види необичайно високият ми баланс).

Ще се радвам да чуя нечие мнение, ако има опит с тези неща? Или пък има по-подходящ форум някъде тук, в тъмната мрежа?

Сега съжалявам, че не съм го декларирал, но вече е твърде късно. Искам да кажа, че никога не е късно да го декларираш... но парите 💸 са всички похарчени.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Надявам се, че всички пари са били похарчени за добри неща, но не звучи така :D

В бъдеще ще е добре да попаднете в ситуация, която позволява изключване на данъци заради местожителството ви, за да не се притеснявате.
Неплащането на данъци може да бъде законно, но трябва да е в съответствие със законите
 
Top