Иновативно престъпление: Пране на пари през XXI век

DaxUK

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
17
Points
3
Здравейте, видях, че в този сайт много се говори за това как да изперем пари и да ги направим легални, и забелязах, че отговорите са повърхностни и не са задълбочени, знаейки, че има нови методи, които няма да се появят в медиите преди, и сега ще ви информирам за тях. Е, нека първо да разберем значението на термина "пране на пари". Прането на пари включва пари, генерирани от трафик на наркотици, оръжие или измами, и вие искате да ги внесете в банковата си сметка. Класическото изпиране на пари не работи както преди. Например да дадете на мениджър на компания пари в брой и да му наредите да ги преведе по вашата банкова сметка. Сега правителствата проверяват компаниите или институциите, които прехвърлят пари по сметката на престъпника, и измерват икономическия им растеж. Ще ви разкажа една история и един метод за изпиране на пари, който според мен е един от най-подходящите методи, но е много сложен. Ами, да кажем например, че се намирам в Малайзия и съм дал на един човек, да го наречем Владимир, определена сума, да речем 10 милиона евро, и той ми я е върнал след кратък период, не дълъг, 8 милиона евро. Бях изумен от бързината на процеса и го попитах как работи този метод. Той ми каза, че веднага след като съм му дал тази сума, се е свързал с хора в Германия и в не една европейска държава и им е казал, че ако искат да преведат пари на семействата си в Малайзия, не трябва да ходят в банки. Аз сам ще им дам парите и то с по-ниска такса от банките и в същия ден. Трябва да ги дадете на човек, да кажем, че името му е Джон, например. Веднага щом Джон получи 10 млн. евро, Владимир разпределя моите пари, които са 10 млн. евро, на роднините на хората, които са направили превода. Какво направи Джон веднага след като получи сумата? Предал я е на компания за електроника в Германия и им е казал, че искам да купя от вас сумата от 10 милиона евро, като е знаел, че компанията си сътрудничи с тях и в организацията. Те прехвърлили електрониката в Малайзия и я продали на компанията за електроника на Владимир. Резултатът тук е, че аз взех 8 млн. след фалшиви операции по продажба в рамките на компанията и регистрирани като принос към компанията, а той взе 2 млн. и ползи от прехвърлянето на лицата, които са извършили прехвърлянето, и продукти, които могат да бъдат търгувани на двойна стойност. Някои неща обаче бяха мистериозни, като например делът на компанията в Германия. Това се счита за пълна организация за пране на пари. Сега изглежда, че цялата картина ви е изяснена, като знаете, че организацията работи от дълго време, така че има силна клиентска база и процесът е бърз. Напомняме: Държавите и имената на споменатите лица са измислени от съображения за тяхната сигурност.



Благодарим ви за прочетеното с уважение,



DAX
 
Top